OHODNOŤTE ČLÁNEK:

7 důvodů, proč je důležité dělat vše kvůli sobě7 důvodů, proč je důležité dělat vše kvůli sobě

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
16.10.2019

Představte si život, ve kterém nejste ničím omezováni. Jak by váš život vypadal? Vezměte do ruky tužku a papír. Poté si sepište činnosti, které byste dělali, čemu byste se věnovali, jak byste se přitom cítili a nezapomeňte na veškeré sny, které si chcete splnit. Teď se na papír podívejte znovu a zeptejte se sami sebe: „Proč tohle už dávno nemám“?

Žádná odpověď na tuto otázku totiž není správná. Ať vám mozek říká, že nejste dost dobří, nemáte dostatek financí, nehodíte se na určitou činnost, nemáte talent nebo prostě postrádáte štěstí, vše je jen iluze. Lež. Vy totiž můžete mít naprosto vše, co se ve vaší mysli ocitne. Ve svém životě nejste ničím omezováni.

Jak ale takového života dosáhnout? Jednoduše. Vše dělejte jen a kvůli sobě. Zaměřte se jen na sebe, nikoliv na druhé, jak je nám to předesíláno po celý život již od samotného dětství. Copak vy žijete život druhých? Nikoliv. Právě pro vás jsem sepsal 7 důvodů, proč je důležité dělat vše kvůli sobě, kterými vás chci motivovat, abyste tak začali činit.

1. Nebereme ohledy na názory druhých

Teď se na chvíli zastavte a zamyslete se nad tím, co vám druzí říkali, když jste jim sdělili svůj sen, plán, cíl nebo cokoliv, co jste chtěli. Určitě nejeden z vás slyšel věty typu: „On měl štěstí, ty ho mít nebudeš.“ „Na tohle nemáš/tohle nemůžeš dokázat.“ „Máš moc vysoké nároky, měl/a bys myslet realističtěji.“ „Na to nemáš předpoklady.“ „Jsi slabý/á, konkurence je velká, tohle nezvládneš. Nemůžeš uspět!“

Připomínají vám něco? I já takové věty slyšel. A v první fázi jsem i kvůli nim odmítl dělat něco, co mě baví a momentálně i živí. Nakonec se mi vše rozleželo v hlavě a řekl jsem si, že zkusím být v dané činnosti úspěšný. Co mohu ztratit? Nic. Maximálně získám nové zkušenosti.

Mluvím o svých začátcích s tvorbou textů. Čím více jsem tvořil, tím více jsem se do tvorby ponořoval. Tím více mě bavila a získával jsem hromadu nápadů. A to bylo v době, kdy jsem za psaní nedostal ani korunu, pouze jsem se chtěl zlepšovat a mít nějakou referenci. Od té doby uběhlo téměř 5 let a já se psaním živím.

Začínal jsem od nuly, získával zkušenosti, snášel kritiku, vyrovnával se s neplatiči a vzdělával se. Za 5 let jsem profesně vyrostl, získal spoustu klientů, mezi které patří i velké firmy, a změnil způsob myšlení, přístup k psaní i celkově svou kreativní činnost. A dokázal jsem si, že pokud se člověk nevzdá a nebude poslouchat okolí, dokáže, cokoliv si vezme do hlavy.

Proto neberte ohledy na názory druhých. Vymažte jejich negativní přístup z hlavy. Obklopte se jen těmi, kteří vás podporují a motivují. To jsou ti správní lidé na cestě k úspěchu. A nemyslím jen úspěch pracovní.

Možná si říkáte: co když žádné takové lidi nenajdu, ani si je nepřitáhnu do svého života? Pak se spolehněte jen na sebe. Platí totiž, že cokoliv chcete, můžete dokázat pouze vy. Nikoho k dosažení svých cílů nepotřebujete. To vám dává obrovskou svobodu. Jedná se o nejlepší způsob, jak svého vytyčeného cíle dosáhnete. Protože budete věřit jen sami sobě, svým myšlenkám, svému talentu, svým schopnostem. Pak stačí jen vytrvat a úspěch je zaručen.

 

2. Jsme sami pro sebe hlavní motivací a oporou

A právě tam navazuje druhý důvod, proč dělat vše pro sebe. Stanete se sami sobě hlavní motivací a oporou. Nebudete na nikoho vázáni. Nemusíte čekat, až vám dá někdo svolení, pochválí vás, dodá vám energii. Vše si dokážete dát sami. Najednou pochopíte, že nemáte na co čekat. Vždyť všechno máte!

Kdykoliv budete váhat, říkat si, že není vhodná doba, pak se stačí podívat do zrcadla. Uvidíte sebe. Svou hlavní motivaci, poháněcí motor. Poté si jen řekněte nahlas: „Vhodná doba je právě teď.“ Kdykoliv na něco čekáte, okrádáte sami sebe o drahocenný čas.

 

3. Máme více energie

Je to jako s láskou – čím více ji dáváte, tím více ji máte. Proto tedy platí, že čím více děláte činnosti, které vás baví, tím více je chcete dělat. Vidíte se v tom i vy? Tak proč neděláte to, co vás baví?

Touto činností získáváte energii. A znáte důvod, proč mají lidé, kteří dělají vše kvůli sobě, více energie? Protože jim ji nemůže někdo druhý sebrat.

Jen si vzpomeňte na situaci, při které jste vynaložili spoustu úsilí, abyste pro někoho něco udělali. Jaká byla pak jeho reakce? Čekali jste něco jiného? Třeba vám dal najevo, že vaše práce byla zbytečná. Rázem ztratíte chuť své úsilí vynaložit znovu.

 

4. Veškeré činnosti děláme s chutí

Jak je možné, že činnosti, které děláme pro sebe, děláme s chutí? Odpověď je velice jednoduchá. Nemáme důvod dělat něco, co nás nebaví. Činnosti, které nás nebaví, začneme dělat v momentě, kdy se na ně cítíme a chceme je udělat. Může se jednat o úklid, vaření či opravu rozbitého světla. Víme totiž, že i taková činnost nás pak posune.

Možná vám teď v hlavě proběhla myšlenka, při které manžel leží doma na gauči a celý rok slibuje, že rozbité světlo opraví. Nemusíte se obávat toho, že byste sami u sebe čekali tak dlouho. Vy totiž budete nabití těmi činnostmi, které vás baví. I takováto činnost vás pak může bavit. Najednou si opět dokážete, že ve svém životě nepotřebujete nikoho, protože ve svém životě si dáte a vytvoříte vše sami.

 

5. Cítíme se naplněni životem

Napadlo vás někdy, proč jste v dětství neochotně přistupovali k domácím pracím? Proč i většina z vás nechtěla dělat úkoly nebo se učit na další den? Možná vám příčiny docházejí nyní. Byly to právě ty činnosti, které jste nechtěli dělat a byli do nich nuceni. A které také převažovaly.

Teď otočte. Jaké to bylo, když jste mohli být kreativní, tvořit, hrát si a bavit se životem? Budu hádat – cítili jste se plní energie a naplnění. Přesně na tyto okamžiky si každý z nás ve své dospělosti musí rozpomenout. Najít si činnosti, při kterých se takto bude cítit. Směřovat ke svým 10kám, ke kterým nás navádí mozek. A vždy nás navádí tam, kde se cítíme nejlépe. Řiďte se tím a budete životem opět naplněni.

 

6. Bavíme se životem

Najednou začnete vstávat s úsměvem. Do práce, která vás mimochodem baví a neděláte ji jen pro peníze, se budete těšit. Ať již budete mít během dne na programu cokoliv, budete večer usínat s dobrým pocitem, že jste den opět prožili. Dejte sbohem dnům, kdy jste od rána pesimističtí, v práci se jen mračíte, odpoledne už jen vyhlížíte dobu, kdy budete moci jít znovu do postele. Takový život nemá smysl. Přitom stačí tak málo – bavit se životem a dělat to, co nás baví.

 

7. Jsme šťastní

Nakonec jsem si schoval nejdůležitější důvod. Pokud začnete vše dělat kvůli sobě, budete jednoduše šťastní. Obrníte se proti pesimismu ostatních. Svou pozitivní energii si kdykoliv nasbíráte činností, kterou máte rádi. Kdykoliv budete potřebovat podpořit a motivovat, podíváte se na sebe do zrcadla. Pro své okolí začnete být velice úspěšní. Budou od vás chtít prozradit návod na dokonalý a spokojený život.

A co vy? Znáte své 10ky? Víte, jakým směrem se máte ubírat ve svém životě? Nebo se naopak stále hledáte a cítíte nedostatek a frustraci? Náš tým koučů vám na vaší cestě k 10kám pomůže. Máme společnou vizi – chceme svět, ve kterém jsou všichni šťastní. Připojte se k nám.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.