OHODNOŤTE ČLÁNEK:
10.5.2019

Často se setkávám s tím, že děti nevědí, jakým směrem se v životě vydat. Na konci základní nebo střední školy stojí před rozhodnutím, jaké povolání si zvolí. Nevědí, co je baví, jakou profesi by mohly v budoucnu vykonávat. V budoucnu, až budou dospělí. Malí dospělí. Stojí na prahu dospělosti a nevědí si s tím rady. Na jednu stranu chtějí už být samostatné. Aby za sebe mohly rozhodovat a nemusely nikoho poslouchat. Na druhou stranu ale nevědí, jak zodpovědnost převzít.

Malé děti znají svoje talenty

Každé malé dítě ví, co mu jde. Ví, kde jsou jeho talenty. Nemusí o tom dlouze přemýšlet, prostě to dělá. Děti vědí, proč jsou tady.

Znám holčičku, která chce být veterinářkou. Od svých 8 let chodí s kamarádkou po městě a vybírá si ordinaci. Jediný problém má s tím, aby se tam vešel kůň. Miluje zvířata, ráda se dívá na pořady o přírodě a zná o zvířátkách spoustu informací, které se nenaučila ve škole. Kromě toho krásně maluje. Hádejte, co kreslí nejraději? Přece zvířátka!

Jiná holčička chce být malířkou. Skoro nemaluje, moc jí to nejde. Nikdy nemalovala ráda. Když už něco namaluje, nevypadá to jako to, co by tam mělo být. Má to ale náboj. Má to barvy a styl.

Kam se ztrácí vědomí talentu

Jak děti rostou, často se od svého talentu odkloní. Jak je to možné? Jak se to stane, že přestanou dělat, co je baví? Můžeme za to my, dospělí. Vštěpujeme jim do hlavy, co mají a musejí dělat. Svět je plný povinností, a čím jsme starší, tím jich je víc. Nakonec nám nezbývá čas na to, co děláme rádi, a postupem času dokonce zapomeneme, co jsme měli rádi. Vždyť doba je náročná a my toho musíme tolik stihnout. Nemáme čas na blbosti.

Kromě toho víme často líp než děti, co by měly dělat. Nemůžou přece trávit den nicneděláním. Nemůžou si celý den jen hrát. Nejdřív práce, potom zábava. Nemůžou odpočívat, když není hotovo. Nemůžou odpočívat, když ostatní makají. Nemůžou být šťastní, když… Život není peříčko, život je boj. Bez práce nejsou koláče a koníček nás neuživí. Poznáváte se v tom?

Jak tedy pomoci svým dětem s budoucím povoláním?

U malých dětí je to jednoduché. Sledujte je. Všímejte si toho, co dělají nejraději. U které činnosti přestávají vnímat, co se děje kolem nich? Nemůžete je odtrhnout od stavění kostek? Od malování? Od dětské kuchyňky? Pravděpodobně tam někde se skrývá jejich talent. Nebraňte jim v těchto činnostech, jen je prostě pozorujte a nechte je to dělat.

Pro větší děti v dnešní době existuje obrovská nabídka mimoškolních aktivit. Snad nikdy dříve neměly děti tolik možností vyzkoušet si, co je baví. Existují různé ukázkové hodiny zdarma před tím, než se zapíší do zájmového kroužku. V každém, i menším městě se nachází několik institucí, které nabízejí volnočasové aktivity pro děti. Jestliže si dítě není jisté, zda by ho daná činnost bavila, může jich vyzkoušet víc a vybrat si tu, která ho naplňuje.

Čím je dítě starší a vzdálenější své podstatě, tím těžší pro něj je si na svoje talenty vzpomenout. I tehdy lze ale najít řešení. Vzpomínejte společně na dobu, kdy bylo malinké. Co dělalo rádo? Čím vaše dítě chtělo být? Na co si s ostatními dětmi hrálo? Od čeho jste ho nemohli odtrhnout? Vše si společně sepište a hledejte možnosti, jakým směrem se vydat.

Naučme svoje děti převzít zodpovědnost za svůj život. Učme je, aby znaly svůj cíl a hledaly cestu, jak se k němu dostat. Nechme je jít svojí vlastní cestou, která je pro ně vždy nejlepší. Kdo ví, jestli holčičky z našeho článku budou dělat to, co si dnes myslí. Nikdy se to ale nedozví, dokud to nezkusí. V dnešní době lze dělat skoro cokoliv. Nevnucujme dětem svoje pohledy a názory. Nechme je dělat, co přirozeně cítí, a budou se dít zázraky.

V případě, že si pořád ještě nevíte rady s tím, jak pomoci svému dítěti s volbou povolání, můžete využít našich služeb zde.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.