OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Na toto při výchově nezapomeňteNa toto při výchově nezapomeňte

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
12.2.2020

Lidé dělají z výchovy svých potomků a dokonce i svých psů hroznou vědu. Neuvědomují si, že jak člověk, tak i zvíře mají svou DNA a reflexy k přežití mnohem důkladněji vypracované než si dokážeme ve svých myslích vůbec představit.

Mnozí píší tak složité knihy o výchově, že si z nich stejně nic dlouhodobě nevezmete, jenom vám zatemní hlavu a nepřinesou vám jakýkoliv užitek. Jejich aplikací dětem akorát tak zničíte mozek a uděláte z nich pro jejich dospělost nefunkční stroje neschopné dosahovat svých přání a talentů.

 

Respektujte základní funkce mozku

Dnešní psychologie je pro výchovu dětí příliš složitá a navíc nerespektuje základní funkce mozku. A jak by taky mohla, když pomocí rad psychologů stále narůstá počet prodaných antidepresiv.

Mozek má totiž svůj software a v podstatě svůj názor na všechno. Pokud výchovné informace nezadáváme do mladé hlavy v řádném formátu, mozek je stejně nepřijme a pokud na druhou stranu nevíme, jak se mozek učí, okouká od nás všechno. Naše postoje se následně stanou základem pro další vývoj.

Jen si představte, že se váš potomek vytvaroval do svého těla, aniž byste proto museli cokoliv udělat. Ležel si klidně v bříšku u maminky a nadřeli jste se pro to, aby vyrostl v jednu z nejsložitějších bytostí na planetě? Nikoliv. Nemuseli jste dělat nic. Vše šlo samo.

Pak najednou po narození bychom chtěli zasahovat do všeho. Co kdybyste ponechali maličkému stejnou volnost k vývoji, jako měl v těle matky? Jeho DNA je dokonalá a stačí mu dát pouze prostor pro růst a neprznit ho svými postoji a názory. Zde je návod, jak na to:

 

Dávejte lásku, která nemá podmínky

Mnoho dnešních matek podmiňuje svoji přízeň splněním určitých požadavků. “Když uděláš toto, budu tě mít ráda” anebo “Podívej se, jak jsi mě zarmoutil” či “Když budeš zlobit, odvezu tě do děcáku”. Láska ale nemá podmínky a pokud je má, není to již láska.

Milujte své potomky čistě a nevychovávejte je podmiňováním, vyhrožováním ani omdléváním či simulováním nemocí.

 

Přijímejte je takové, jací jsou

Akceptujte dokonalost jejich vytvoření. Mozek malého je již plně konstrukčně vyroben, jenom nemá data. Ta se do něj nasávají během růstu s vámi. Každé děcko má ale svoji hlavu, což znamená své talentové vlohy, jenž se projevují touhou něco dělat. Dejte jim prostor pro jejich vyjádření a přijměte fakt, že nemusí být podle vašich představ.

Rodiče často podrobují své děti posměchu za jejich dílo anebo se je snaží natlačit do svých představ. Rozhodně nepodlehněte mylné informaci, že jako rodiče přece musíte vědět, co je pro vaše děti nejlepší. Pouze sledujte, kde mají zájem a ten podporujte a sdílejte.

Slyšel jsem o matkách, které své děti doslova nacpaly do všech možných kroužků, aby jim daly dobrý základ, ve finále ale zcela opomněly jejich skutečný talent. Když jejich potomek opravdově něco chtěl, musel si to zasloužit a dokonce dokázat, že o svůj zájem opravdově stojí.

 

Stanovte vzájemnou rovnocennost

Nemyslete si, že teprve věk dává rovnocennost s vámi. Rozhodněte se přijmout již nově narozené potomky jako sobě rovné. Dělejte s nimi všechno, berte je všude a ukažte jim svůj svět, že co děláte vy, mohou ony dělat podobně, pouze úměrně ke svému věku.

Kde jinde by se vaši potomci měli naučit žít a připravit se pro tento svět než vedle vás. Vy jim ukažte, jak v tomto světě žijete a oni to pak budou pouze napodobovat.

Vždy spoléhejte na jejich přednastavený software v mozku, který je stejně dokonalý jako ten váš. Není nic horšího než vidět řvoucí matku, jak ponižuje svého potomka na veřejnosti. Pak se po několika letech nestačí divit, proč to její dítě neumí vycházet ve školce s ostatními nebo naopak je na ně neúměrně agresivní.

Agresivita i malomyslnost vznikaly právě v době, kdy o tom děcko nemělo ani potuchy.

 

Buďte ve všem vzorem

Mnozí chtějí mít z dětí, co sami nikdy nebyli ani nejsou. Když si pořizujete potomky, rozhodněte se, že jim dáte do života správný příklad. Buďte vzorem ve všech vašich aktivitách, jednání i řeči. Jste totiž stále pod drobnohledem mladého mozku, který se od vás naučí nejen jazyk, kterým mluvíte, ale i všechny další věcí.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.