OHODNOŤTE ČLÁNEK:
31.7.2019

Zdá se, že již dávno jsou pryč ty doby, kdy děti musely již v útlém věku zachraňovat rodinnou kasu a odevzdávat svoji práci bohatým pánům, aby jejich rodinní příslušníci neumřeli hlady a neumrzli k smrti.

Musely ráno brzo vstávat a vůbec si neužily dětství, poněvadž rodinné požadavky velely proti jejich přáním. To ale bylo rodičům jedno a v zájmu přežití se ti maličcí vrhali dohřmotu světa dospělých velmi záhy po dosažení desátého roku.

Dnešní společnost nám připadá oproštěná od těchto feudalistických praktik, a přesto i dnes najdeme rodiny, kde, byť ve skrytu, najdete ta nejpodlejší dětská vykořisťování.

Dospělí si totiž někdy myslí, že je to právě jejich věk, který je opravňuje vládnout nad těmi, jejichž rok narození je pozdější než ten jejich. Spočítají si, kolik jim je a myslí si, že mají nárok ty mladší osočovat a podmaňovat si je ke svým všemožným choutkám.

Nedojde jim, že mladší i starší vnímá svět zcela stejně, i když podle svých vlastních měřítek. Že dospělý i dítě či mladiství jsou si rovni a že nemají v žádném případě právo tuto rovnost porušovat.

Tak často dochází k tomu, že ti dospělejší si podmaňují ty mladší následujícími úkony, úlohami a příkazy:

 

Než přijdu, ať je uklizeno!

Z mnoha vyprávění jsem zaslechl podobné povzdychy, jak matka řvala na své dětičky, že pokud neuklidí, nebude je mít ráda a odveze je do dětského domova. Strachem motivovala své mladší spolubydlící, aby dělali přesně to, co ona chce.

 

Hlídej sourozence!

Jsou starší děti, které dostanou mladšího sourozence na povel po celou dobu jejich růstu. Rodiče je učiní odpovědné za všechno. Musí mladšího krmit, uspávat a přebalovat. Osobně si pamatuji na vyprávění jednoho muže, který musel každý den sedět u postýlky svého mladšího bratra, dokud neusne a pokud chtěl zrovna sledovat svůj seriál v televizi, měl smůlu. A to si představte, že sourozenec byl o 9 let mladší!

 

Za nákupy jsi odpovědný ty!

Někteří rodiče si ze svého potomka udělají nákupní babičku. A pokud není vše řádně složené v lednici, tresty lítají o stošest.

 

Pracuj na stavbě, je to přece i tvé bydlení!

Rodiče se rozhodnou stavět rodinný dům svépomocí pro nedostatek financí a nutí své děti, aby přebíraly odpovědnost za jejich rozhodnutí. Dětem do života rodičů ale nic není. Ony mají své představy a tužby a každodenní lítání do stavebního prostoru se jim zdá odporně nudné. Příběhy však ukazují opačně. Pamatuji se na jeden, kdy syn byl natolik podmaněn zodpovědností na stavbě, že celé léto nemohl jít ani jednou s kamarády na koupaliště!

 

Praní a žehlení

Zdá se to nevinné, ale pozor, ať se z toho pro děti nestane otroctví!

 

Staň se mým zpovědníkem!

Často jeden z rodičů nevydrží tíhu svého neúspěchu ať už ve vztahu nebo v práci. Dlouho nekomunikované břemeno se jednoho dne provalí a vyjede jako proud vymáčknuté žluči. Ať už je partnerova nevěra či blížící se pracovní nebo finanční problém jakkoliv veliký, dítě zde není od toho, aby dospělému dělalo kněze. Jeden příběh za všechny: matka desetiletého chlapce na něj vyvalila svůj problém týkající se nevěry otce s takovou barvitostí, že chudák syn si neuměl najít ztracený vztah k tátovi skoro 17 let.

 

Dítě jako boxovací pytel

Nervní, popudlivý a neúspěšný rodič si své vrtochy vybíjí na nevinných, aniž by si uvědomil, že jejich potomek zde není od toho, aby jeho nevrlost snášel. V dospělosti se pak rodiče nestačí divit, proč k nim jejich vlastní děti nechtějí jezdit. Důvod je jednoduchý – byli na ně kdysi zlí a posílali je k čertu.

 

A naposledy

Poznal jsem děti rodičů (jako již dospělé), kteří na sobě nesly známky zodpovědnosti za neúspěch vztahu svých rodičů a jejich rozvod. Ano, jsou případy, kdy potomek přijde na svět „nešťastnou náhodou“, ale to neznamená, že je právě on zodpovědný za vztah, který si sám nevybral.

 

Závěrem

Děti nejsou vašimi otroky a přišly na svět, protože jste to tak vy chtěli. Přivedli jste je do prostředí vaší rodiny ne proto, aby vám sloužily a ulehčovaly vám život. Naopak, abyste jim dali ze sebe to nejlepší, dobře jste jim vlastním příkladem nastavili hlavu a pomohli jim, aby mohly za dobu svého života realizovat svůj talent.

Nerespektováním svobody dítěte jim zasadíte do hlavy špatný příklad a věřte mi, připravujete jim pro jejich dospělost životní peklo.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.