OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Ovládněte svůj mozek a získejte, po čem toužíte!Ovládněte svůj mozek a získejte, po čem toužíte!

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
23.7.2019

Neznalost zákonů neomlouvá

Jak jednoduché je vymlouvat se slovy: „Jejda, to jsem nevěděl“. Nevědění se zdá být dobrou výmluvou pro naše průšvihy a neúspěchy. Tato omluva však nepomáhá, ani neospravedlňuje. Nevědění je past neúspěchu a smrti. Chci-li něco dobrého dělat, a přitom mi hrozí chyba z neznalosti, je lepší se o dané oblasti nejprve něco naučit, nebo si najmout odborníka. Učit se systémem pokus – omyl je nejzdlouhavější a nejbolestivější metoda.

Pokud se nám v životě nedaří dle našich představ, není to chyba života, ale naše. Prostě neznáme zákonitosti úspěchu a pohody. Na nepohodu a nepříjemné myšlenky si ale nestěžujme. Můžeme si za ně sami. Pokud se trápíme čímkoliv, je to proto, že pouze neumíme ovládat svůj mozek a neznáme jeho zákonitosti.

 

Mozek je nejvýkonnější počítač na světě

Obsahuje 100 miliard čipů (neuronů) a jeho kombinatoriku dlouho žádná počítačová společnost nepřekoná. Ovládá čtyři různé operační systémy najednou. Komunikuje přes 10 000 km bezdrátového spojení, obsahuje 1,5 miliardy km nervových vláken. Každý neuron umí navazovat stovky dalších spojení současně, zatímco dnešní čipy v počítačích pouze dvě. Jeden neuron vyšle signál milionkrát pomaleji než počítač, ale přitom rozpoznáme známého ve zlomku sekundy, což počítač nedokáže. Počítač pracuje krok za krokem, kdežto miliardy neuronů mohou zpracovávat celý problém najednou.

Tento počítač je tak výkonný a inteligentní, že dokáže imitovat lidské prožitky tak věrohodně, že si myslíme, že jsou naše vlastní. Dokáže pracovat v autopilotním módu stejně jako letadlo na dlouhých vzdálenostech. Řídí jej počítač a dokonce umí i sám přistát.

Mozek člověka má podobnou funkci, generuje nám myšlenky a emoce, které nás vedou určitým směrem, a nám připadá zcela přirozené tímto směrem jít.

Musíme se naučit s tímto počítačem pracovat. Jak? Poznat, jak pracuje, a mačkat správná tlačítka ve správný čas. Využívat jeho schopnosti ve svůj prospěch, ať raději pracuje pro naše blaho, než abychom si museli stále stěžovat na depky a nepříjemné myšlenky.

 

Jak ovládat mozek?

 1. Odhalme své emoční rovnice, což je první krok k sebepoznání. Emoční rovnice je věta, zapsaná v mozku v jazyce emocí, která dokáže vyvolat emoční prožitek určité síly.
 2. Uzavřeme si s mozkem dohody. Dohoda je mocný nástroj směrování životní cesty. Dobré předsevzetí je málo. Nestačí si pouze říct „chci zhubnout“. Musí existovat jasná dohoda typu „Ode dneška nebudu jíst večer po osmé“. Jasný statement, u kterého mohu kontrolovat, zda ho plním, či nikoliv.
  1. Dohoda 1 – vždy se budu cítit dobře. Dohodněte se se svým mozkem, že se chcete za všech okolností cítit v pohodě. Pokud vám mozek pak bude podsouvat nepříjemné pocity, pište si je. Pak si klaďte otázky, jak je odstranit. Neumíte-li to sami, poproste o radu zkušeného kouče.
  2. Dohoda 2 – za všech okolností se budu radovat a smát.  To je přece to nejlepší, co se dá v životě prožívat. Ať už jsou situace jakékoliv, vždy existuje řešení. Jakákoliv bolest a žal nikam nevedou. I kdybyste se utrápili k smrti, nikam vás to neposune.
  3. Dohoda 3 – vždy budu vděčný. Vděčnost je elixírem rozvoje života. Někdy se stává, že i když máme všechno, co si dokážeme představit, mozek hlásí nespokojenost a požaduje více. Touto dohodou ho usměrníme.
  4. Dohoda 4 – svůj život budu žít právě teď. Užívání si života v minulosti z toho, co bylo, a v budoucnosti z toho, co bude, je nedobrý zvyk. Jediné, co mám k dispozici, je teď. Když prožívám něco z minulosti, prožívám to teď. Když utíkám do minulosti, abych si ulehčil od své nelehké přítomnosti, opět to prožívám právě teď. Nyní je to jediné, co skutečně mám k prožívání.

Jednotlivé dohody si formulujte písemně a zavažte se k jejich dodržování. Nepůjde vám to hned, ale budete mít jasnou představu, jak váš mozek pracuje a kde za jakých okolností vybočuje z vámi stanovených pravidel. Veškeré jeho výkyvy si zapisujte. Tím získáte dobrý přehled o myšlenkách a nepříjemných pocitech, které jedou mimo dohody a signalizují funkci autopilota, který chce řídit váš život jiným směrem.

Autopilot byl nastavován bez vašeho souhlasu – nejvíce (u vás doma) vašimi rodiči. Jeho funkcí je dostat vás do stavu, ve kterém se zhlédnou vaši vychovatelé.

Pokud byla výchova otce a matky protikladná, váš autopilot vás jednou vede doleva a po druhé doprava. Prostě nevíte, co vlastně chcete, anebo se vaše úsilí obrací v neúspěch.

Tohoto autopilota se musíme naučit ovládat a synchronizovat jeho úsilí s vnitřním navigačním systémem člověka – kompasem.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

6 Comments

 1. […] osobnost člověka, je již plně na prostředí, kde se mozek nachází. Díky své plasticitě si důležité informace pochytává a utřiďuje z okolí podle mých 12 […]

 2. […] z hlavy balast! Ovládněte svůj mozek a získejte, po čem toužíte! Přestaňte trpět nepříjemné […]

 3. […] články: Co prožíváš teď, budeš prožívat vždycky Ovládněte svůj mozek a získejte, po čem toužíte! Odhalte své Emoční […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.