OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Trpíte nedostatkem? Zlomte svá finanční přesvědčení!Trpíte nedostatkem? Zlomte svá finanční přesvědčení!

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
3.7.2020

Stokrát nic umořilo osla. Stokrát nic je totiž vždy a pouze nula.

Myslíme si, že jsme svobodní. Svou svobodu jsme připraveni bránit, kdykoli nám na ni někdo sáhne.

Mnoho z nás se dobrovolně zříká peněz, protože jsou prý špatné. Nevím, proč tomu triku věří tolik lidí. Možná je dobré, když chceme být svobodní a zbavit se peněz pro někoho jiného. Pro toho, kdo si peníze dovolí.

Chceme být svobodní, proto mnoho hlav vyhlašuje svatou válku proti penězům.

Finanční hojnost – nebo nedostatek – jsou spolu s radostí i vědomím našich schopností nastavovány v našich hlavách již v dětství. Vidíme, jestli rodiče šetří a vycházejí od výplaty k výplatě. Vnímáme, jestli v rodině zbývá i na zábavu a radost.

Zda mají rodiče peníze nejen na dovolenou jednou za rok, ale jestli si dovolují po celý rok to, co si přejí.

Vnímáme, jak peníze činí vztahy spokojenými, nebo je kvůli nedostatku bortí.

Spousta z nás tvrdí, že se bez peněz raději obejdou.

Věříme raději tomu, že peníze jsou špatné, než abychom se přesvědčili, zda není špatná naše pravda.

Dobrovolná chudoba bývá vyzdvihována na piedestal a chudáci jsou označováni za ty, kteří jsou oběťmi zlodějů a necitů.

Hojnost a množství peněz nevnímá každý stejně. Někdo se cítí být boháčem s poloviční výplatou jiného.

A právě pocit, který máme ze svého příjmu, určuje, zda jsme bohatí, nebo chudí.

Realita je nestranná kontrola, zda je náš pocit skutečně správný, nebo zda si pouze nelžeme do kapsy.

  • Mohu uspokojit všechny své potřeby?
  • Vydávám peníze za vše s klidem a vnitřní pohodou?
  • Vím, že své peníze vždy dostanu?
  • Jak jsem na tom ve finančním kvadrantu na stupnici 0-10?
  • Jak mám rád peníze na stupnici 0-10?
  • Co mám penězům za zlé?
  • Co mám za zlé sobě kvůli penězům?
  • Jakým způsobem udržuji své finance na nejnižší možné hranici své komfortní zóny?

Oblast peněz neomylně ukazuje, zda nejsme oběťmi svých přesvědčení a naučených životních postojů.

Postoj oběti nebo bojovníků proti penězům je to, co si přineseme z domovů. Neuvědomujeme si, že ubližuje především nám.

Stejně jako rodiče ukazujeme na to špatné kolem sebe a svou chudobu představujeme světu jako svátost.

Nedovolujeme nikomu, aby se jí dotkl, aby naše přesvědčení narušil.

Stejně jako se v kostelech nemá sahat na postavy svatých apoštolů, i naše chudoba je svatá a my spolu s ní rádi trpíme.

Chudoba není ctnost. Je to jedna z velkých nemocí naší duše. Chudoba nás nutí, abychom byli méně dobrými, abychom nesvítili jako zlato. Chudoba nás stahuje dolů a koresponduje s naší hodnotou. S tím, jak jsme drazí nejen pro sebe, ale i pro svět kolem nás.

Spousta výmluv a naučených pravd nás nevysvobodí ve chvíli, kdy potřebujeme zaplatit své nájmy, dopřát svým dětem oblečení, pozvat své partnery třeba do kina.

Díky penězům můžeme prožít krásné chvíle v exotických krajích nebo možná doma, u řeky. Ne proto, že nemáme jinou volbu. Jednoduše proto, že chceme a můžeme si vybrat.

Jsem přesvědčena, že proti čemu bojujeme, to z našeho života nezmizí. Pokud najdeme ve vztahu s penězi rovnováhu, začneme oceňovat i bez nich. I ty druhé kolem nás. Zatím zde ale mají své místo. Protože sami sebe ještě ocenit neumíme. Z tohoto pohledu jsou peníze nenahraditelné.

Nemyslím si ani, že peníze z nás dělají otroky. Pokud bychom sebe nezneužívali ve jménu peněz, našli bychom jako lidstvo velmi brzy jiný způsob.

Jak poznáme, že jsme v sobě téma peněz vyléčili? Je to stejné, jako v oblasti vztahů, zdraví nebo práce. Naše emoční číslo není nižší než 7,5. A stejně tak stav naší peněženky a našeho účtu je nad tímto číslem. To je nestranná kontrola v realitě.

Hojnost začíná zkrátka a dobře u nás. V našem světě, v naší hlavě. Nebo končí ve chvíli, kdy přeneseme zodpovědnost – pocity nespokojenosti, viny a odmítání na ty druhé.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.