OHODNOŤTE ČLÁNEK:
27.3.2018

Všiml jsem si zvláštního jevu: Viděl jsem mnoho hloupých, kteří měli tolik peněz, že nevěděli, co s nimi, a mnoho inteligentních, kteří pro korunu neměli kam sáhnout. Tato skutečnost mi nedávala spát. Chtěl jsem zjistit, jak je to možné, že denně potkávám lidi s téměř nulovou inteligencí, kteří jezdí hezkými auty a vlastní prosperující firmy, mohou utrácet, za co chtějí, mohou si užívat života v těch nejluxusnějších hotelích a zažívat nevšední zážitky, o kterých se inteligentním může jenom zdát. Na druhou stranu jsem pozoroval mnohé chytré jedince, pracovité, oplývající dobrosrdečností a spravedlivými postoji, jejichž kapsa zela prázdnotou. Velmi zřídka jsem ale potkal někoho, kdo v sobě spojoval inteligenci, dobré mravy a postoje s úplným finančním zabezpečením.

 

Mnozí bohatí mají deprese

Dlouhá léta jsem se tímto faktem zabýval, pozoroval jsem muže i ženy, kteří se honosili svým majetkem, a přitom jejich obličej nesl známky bolesti a deprese, a na druhou stranu mnohé chytré, kteří svojí prací a úsilím získat finanční zajištění a rezervy bohatství nedosáhli. Jejich snažení jim vydělávalo sotva na poplacení běžných výdajů. I když pracovali mnohokrát více než ti s plnými kapsami, zdaleka se jim nedostávalo peněz na to, o čem ve volných chvílích snili.

Co to je za zvláštní jev, že mnohý člověk, který o osmihodinové pracovní době nemá ani potuchy, se vozí v novém BMW, na které by běžný pracující nevydělal ani za celý svůj život? Jaké je tajemství generování peněz bez nutnosti přemýšlet, kolik musím dát měsíčně stranou, abych za 20 let měl na uskutečňování svých snů?

 

Příručky k penězům nedovedou

Pokusil jsem se hledat v příručkách a různých finančních rádcích a zjistil jsem, že sice obsahují mnoho užitečných rad, ale nenaučí tyto rady zavést do praxe ty, kteří se rozhodli je aplikovat. Tak jsem jednou rozmlouval s jedním mužem, a ten mi vyprávěl svůj finanční příběh. Po krachu své firmy v roce 1994 se začal zabývat zkoumáním zákonitostí peněz, aby svoji nuznou kasu co nejrychleji proměnil v pramen bohatství. Kupoval tedy všechny knihy, které měly co do činění s výukou o penězích, navštěvoval semináře, zamiloval si pana Kiyosakiho a jeho motivující příběhy, ale po několika letech zjistil, že jeho kasa vykazuje stále tentýž neutěšený zůstatek. Nepozoroval příliš velký finanční pokrok ve srovnání s bohatstvím lidí, kteří o těchto knihách neměli ani tušení.

Zjistil, že sice mnoho rad do své hlavy nasál, ale neuměl je do svého života implementovat. A to je prokletí knih. Zvětšují v naší hlavě množství informací v paměťové oblasti logiky, ale pro jejich zavedení do osobní praxe je využívána jiná část mozku.

 

Někteří bohatnou bez úsilí

Musel jsem tedy hledat dále, abych objevil, proč někteří lidé bohatnou téměř bez jakéhokoliv úsilí a jiní udření umírají a svým potomkům odkazují pár tisícovek. Setkal jsem se s dalším mužem, který mi vyprávěl svůj životní příběh a poodhalil mi své úspěchy i neúspěchy. Podařilo se mu pohádkově zbohatnout, ale o své bohatství přišel a dostal se na stejná čísla jako před zbohatnutím. Jeho životní příběh i příběhy dalších mě přivedly k poodhalení zákonitosti:

  • Jsou lidé, kteří k získání finančního zabezpečení nepotřebují nic. Přirozeně pracují a stále jim přibývá, aniž by tomu museli věnovat znatelné úsilí
  • A jsou lidé, kteří stále makají a o penězích přemýšlejí, ale jejich hladina aktiv zůstává i po letech téměř stejná
  • Nakonec jsou lidé, kterým je to jedno a žijí z ruky do úst, a až do doby krachu jejich osobních financí se jimi netrápí.

Z toho vyplývá, že to, kolik máme, není závislé na práci, či na vyvinutém úsilí (jak jsme k tomu byli mnozí vedeni, pracuj a budeš mít), ale na jiném zákonu, který mi po jeho objevení téměř vyrazil dech. Zní takto:

„Nezáleží na tom, kolik pracujete a jak se dřete, a kolik toho o penězích víte, ale na tom, co máte zapsáno v hlavě v jazyce emocí“,

(pro upřesnění uvádím, že mozek má tři komunikační jazyky: jazyk logiky, jazyk emocí a jazyk návyků). Pokud máte v hlavě zápisy o penězích v jazyce logiky a v jazyce emocí máte jiné zápisy (třeba i protichůdné zápisům v jazyce logiky, například z doby vašeho firemního krachu či hádek doma), můžete se snažit jak chcete, a stejně vždy skončíte tam, kde jste začali. Hrůza!

 

Radil a sám neměl

Pamatuji si na jednoho muže, který dával svým klientům zlaté rady jak zbohatnout, a mnozí díky jeho radám opravdu zbohatli, ale tento muž zůstával stále chudý! Při udílení rad totiž využíváme logickou paměť, ale osobní život a jeho řízení vychází z oblasti emoční paměti. Proto toho mnozí hodně vědí, ale nikdy svého poznání nevyužijí. Zůstanou snílky.

Chcete-li tedy zvednout hladinu svého účtu, studujte o financích vše, co je k dispozici, ale zkontrolujte si i obsah své hlavy v emoční oblasti. To se dělá tak, že si najdete své Emoční rovnice.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.