OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak vytvořit dlouhodobé zdroje toku peněz?Jak vytvořit dlouhodobé zdroje toku peněz?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
30.6.2020

Chcete být finančně nezávislí? Já taky, a proto stále přemýšlím, jak toho co nejlépe dosahovat. Finanční nezávislost dopřává volnost a možnost dělat si v životě co chceme, aniž bychom museli trpět dluhy. Budování vícero zdrojů příjmů je základem finanční říše.

Předpokládejme, že budete chtít neustále rozšiřovat své portfolio příjmů. Budete chtít, aby se vaše finanční rezervy stále zvětšovaly, a stejně tak budete chtít, abyste si mohli dopřávat lepší věci pro sebe i pro své nejbližší. Další příjem sice můžete získat  druhým zaměstnáním či brigádou, ale vždy budete pracovat pro někoho jiného a vytvářet hodnoty cizímu. Potřebujete takové proudy příjmů, které budou patřit vám. Víte už jaké?

 

Rizudiální příjem

Chci, abyste pochopili, co je to příjem riziduální. Riziduální příjem je charakterizován tím, že pracujete jednou, ale peníze z této práce vám proudí několik let. Jsme zvyklí pracovat a za svoji práci pobírat mzdu. A tak stále pracujeme, abychom získávali peníze. Ale co když onemocníme, nebo se nám něco stane? Příjem je fuč. Najednou musíme spoléhat na sociální dávky či na proplacení pojistného.

Nejeden podnikatel si stěžuje na nedostatek dovolené za posledních 5 let. Stále jenom pracuje a pracuje a pracuje. Aby si jednou mohl vybrat své příjmy. Nemám nic proti tvrdé práci, v tomto případě ale bude něco špatně. Za 5 let by již měl mít takové zdroje peněz, že by si je mohl nechat posílat na Maledivy a přitom nehnout ani prstem.

Jsme v této oblasti nepoučení a špatně vychovaní. Naučili nás, že pro peníze je zapotřebí pracovat a že bez práce nejsou koláče. Naučené je ale zapotřebí pozměnit. Třeba na: Pracuj tvrdě, a pak si užívej z vydělaných peněz stále a stále.

Příjmy lineární

Lineární jsou definovány následovně: Pracuji – dostávám, nepracuji – nedostávám. Tento druh příjmů má své omezení, a tím je můj výkon a má přítomnost. Nikdy nemohu vydělat více, než kam sahá má kapacita pracovních hodin a sil.

Pokud jsem zubař, nemohu denně ošetřit 100 lidí, jsem omezen. Pokud jsem právník, opět nemohu denně navštívit 20 soudů. Tyto úkony jsou omezené a nedají se delegovat či zmnožovat. Stejně tak práce pro někoho je vždy omezena na pracovní dobu a stanovenou mzdu za hodinu. Proto se tento příjem nazývá lineární. Co odpracuji, to dostanu zaplaceno. Nic více.

 

Příjmy opakující

Opakující příjem má následující charakteristiku: Pracuji jednou na začátku a za mou práci mi stále přicházejí peníze. Na začátku jsem investoval svůj čas a finance, aniž bych viděl nějaký příjem, ale zanedlouho se má práce začne zúročovat a aniž bych opět znova pracoval, přicházejí mi šeky. Uveďme si příklad: Znám autora populární knihy, který na počátku investoval tisíce hodin, aby své dílo sestavil; a ještě dnes, po 20 letech, mu přicházejí příjmy z autorských práv na tuto knihu.

Stejně to mají hudebníci. Pokud se jim podaří složit skladbu, kterou si lidé oblíbí, již do konce života nemusejí pracovat a peníze jim tak vydělávají bez práce. Asi budete namítat, že skládat neumíte a psát taky ne. Uvedu vám tedy další příklad. Znám lidi, kteří dokázali vytvořit software a přesvědčit o jeho významnosti Microsoft. Softwarový architekti koupili tento kus kódu a implementovali jej do Windows, či jiných produktů firmy. Autor softwaru dostal sice malou odměnu (několik centů z každého prodaného kusu), zato dnes se Windows prodávají po celém světě a on stále bohatne, ale již bez práce.

Podobně se zadařilo vynálezci měření kapacity baterie, kterou využívá firma Duracell. I on na počátku intenzivně pracoval, aby jeho nápad spatřil světlo světa, a neviděl po několik měsíců ani korunu. Firma Duracell mu pak platila několik haléřů z každé prodané baterie několik let. Baterií se ale prodaly miliardy. Chápete, o co zde jde?

 

Nechat za sebe pracovat peníze

Pokud se vám podaří pořídit si podnik, stanete se majitelem podniku či své peníze investujete, s každým otočením Země budete bohatší. Majitel podniku stanoví role a i když tam není, pracují za něj jiní. Investor vhodně rozloží své finance a pracují za něj peníze.

Riziduální příjmy jsou dolem zlata. Najdete jej jednou a těžíte stále. Každý z nás má svůj talent, je v něčem dobrý a může si ke svým lineárním příjmům přidávat i příjmy riziduální – diverzifikovat své příjmové portfolio. Jde o velmi důležitou věc v životě, kde se snažíme omezovat rizika s ním spojená. Nedostatek či ztráta příjmů dokáže zruinovat pohodu, a to je škoda.

Mnozí zdaleka nejsou tak bohatí, jak se zdají. Krátkodobě sice vydělávají hodně, ale bez jejich přítomnosti jim jejich zdroje vyschnou. Dřou se, aby jednou měli dost, a najednou zjistí, že dost nemají, a uteklo jim 20 let…

Co můžete dělat dále?

  1. Poslechnout si můj audioprogram 7 kroků k získání bohatství
  2. Přečíst si článek Jak si sledovat své finance

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.