OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Kam se podělo mých 10.000.000?Kam se podělo mých 10.000.000?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
28.8.2017

Pokud jste průměrný Čech, tak vám během života projde rukama okolo 10 milionů korun. Všichni tedy již milionáři jsme. Problém je však v tom, že tyto obrovské peníze utratíme za nicotnosti a po několika letech při pohledu kolem sebe se nám zdá, že stále nemáme nic.

 

Naučili jste se správně finanční inteligenci?

Nikdo nás během let neučil jak zacházet s penězi, i když jsou jednou z nejdůležitějších složek našeho života. Nikdo nás nikdy neučil základní pravidla peněz.

Naši kantoři nás horlivě poučovali, kolik srážek spadne v Brazílii, a tvrdě nám vkládali do hlavy informace o kdejakém bezvýznamném literátovi. Důležitost těchto informací skončila dnem zkoušek. Finanční inteligenci potřebujeme skoro celý život a nikdo ji nikde neučí. Jak je to možné?

V jaké společnosti to vlastně žijeme, když nám do hlav vkládá kde co, a to, co je tak důležité, opomine? Důsledkem této neznalosti je, že jsme finančně debilní. A jak se to projevuje? Neumíme s penězi zacházet. Žijeme od výplaty k výplatě. Stále si půjčujeme na zbytečnosti a následně se pak utápíme v dluzích.

 

Jak vás naprogramovali na peníze vaše rodiče?

To, co o penězích víme, jsme posbírali postupně během života, většinou za velmi nepříjemných okolností. Prvním zdrojem informací byla rodina. Tam jsme slyšeli a viděli praktický postoj k financím. Nezaujatě jsme sledovali, jak se máma s tátou chovají v oblasti peněz. Jak plánují, jak utrácejí, jak si užívají. Jejich postoje se staly prvními zápisy do naší poznámkové knihy s nadpisem Finanční gramotnost.

Pak jsme sledovali příklady svých přátel a vstřebávali informace z knih. Prakticky jsme ale postupovali metodou pokus omyl a od života dostali mnoho tvrdých ran. To, co jsme se naučili, bylo většinou vytrženo z kontextu a nemělo praktický charakter.

 

Sloužíte vy financím? Nebo finance vám?

Peníze patří do jedné ze čtyř oblastí životního prožívání. Jejich správný management se nemalým dílem podílí na našem pocitu pohody. Není proto divu, že některé z našich velkých životních radostí i nepříjemných zklamání pocházejí právě z tohoto kvadrantu.

Abychom i v tomto kvadrantu prožívali pohodu, musíme mít nad svými financemi kontrolu. Musíme je přinutit, aby nám sloužily, a ne abychom sloužili my jim. Většina věcí je na tomto světě za peníze. Pokud jich máme méně, než potřebujeme, je to stejné, jako by nám chyběl vzduch. Nemáme dostatek k základním prožitkům a osobnímu rozvoji.

 

Rozvod na základě hádek s penězi?

Otázky kolem peněz sehrávají i podstatnou úlohu v oblasti vztahů. Lidé se kvůli penězům hádají a dokonce se i rozvádějí. Je proto nesmírně důležité se naučit, jak peníze vydělávat a jak je udržet. Nemá cenu se naučit je jenom vydělávat. Mnozí z nás vydělávají stovky tisíc měsíčně, a stejně stále nemají na svých účtech nic.

Jiní zase dokáží z peněz, které jim protékají rukama, část uspořit a rozmnožit a to ve srovnání s průměrným člověkem i několikanásobně. Pracují snad lépe a výkonněji? Ne, pouze znají zákonitosti peněz. Peníze jsou hrou podle pravidel. Když je znáte, vyhráváte. Když ne, prohráváte. O ničem jiném to není.

 

Naučte se pravidlo přehledu

První pravidlo, které vás dnes chci naučit, je pravidlo přehledu. Toto pravidlo učí, že vždy musím vědět, kolik utrácím a za co, a kolik vydělávám.  Praktickým pomocníkem je vedení soukromého rozpočtu. Sbírejte si všechny účtenky a na konci měsíce si sečtěte všechny své výdaje a rozdělte je například do kategorií jídlo, drogerie, nájem, inkaso, splátka úvěrů, relax a dovolená, nájemné a ostatní. Poté, co získáte přehled o svých útratách, si stanovte měsíční povolené útraty, tzv. rozpočet. Další měsíc si opět sbírejte účtenky a proveďte své součty. Měli byste se vejít do svého rozpočtu.

Nyní se podívejte na své příjmy, které vám chodí každý měsíc na účet, odečtěte od nich svůj plánovaný rozpočet a dostanete svůj měsíční zůstatek hotovosti. Tuto částku vynásobte 12 a dostanete své úspory za jeden rok.

Kolik vám zůstane za deset let? Málo? Nezoufejte, alespoň to víte již teď. Máte dvě možnosti. Buďto si zvýšíte své příjmy nebo snížíte výdaje. Jiná cesta neexistuje. Osobně doporučuji se zamyslet nad tím, jak zvýšit své příjmy o 100% při zvýšení svých výdajů o 30%. Zkuste dnes přemýšlet, jak zvýšit své příjmy alespoň o 20%.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.