OHODNOŤTE ČLÁNEK:
7.3.2020

Finanční instituce se na celém světě chovají stejně a jejich chování se dá předvídat. Co se stalo, se bude dít znova a není nic nového pod sluncem. Stav na finančních trzích je podobný přílivu a odlivu (a to za stejného množství peněz v oběhu) a dokud jej bude řídit lidská chamtivost a strach, bude se tento jev opakovat na věky.

 

Nepoučitelnost, se kterou se řítíme do propastí

Lidé i přes veškeré finanční krachy zůstávají nepoučení a podobně jako v minulých dekádách se řítí do stejných propastí. Je smutné konstatovat, že následnou bídu a chudobu pak neodnesou ti, kteří za tím vším stojí, ale ti nevinní. Ti totiž, kteří uvěřili slibům a marketingovým tahům a upsali se celým svým životem těm, kteří, když vyhlašovali své super finanční programy, již sami dávno věděli, že s nimi neuspějí.

Kdo si myslí, že vedoucí korporace hledají prospěch jedince, ať si raději smění veškeré své úspory ve zlato a zašijí je do slamníku. Dnes jen málokterá firma hledá primárně blaho jednotlivce a ti další mají pouze jeden cíl: zisk za každou cenu. S tímto přístupem se ale daleko nikdy nikdo nedostal. A tak se historie bude opakovat. Banky narostou a padají a pak zase rostou a upadají a tak stále dokola. Jen si představte, že v současné krizi zbankrotovalo na sto bank v USA. Bohatí této země však na jejich pádech nikdy neztratí tak, aby neměli co do úst. Naopak, mají pečlivě uloženy astronomické platy a odměny, aby když se na jejich praktiky přijde, mohli si v klidu užívat svého. A nejenom oni, ale i celý tým managementu.

Není tomu tak dávno, co banky vůbec nenabízely osobní půjčky a to, co vnucovali podnikatelům, byla lichva. Dostat úvěr od banky ještě před 20 lety vyžadovalo úplatek a bankovní úředníci měli žně. Schvalovali úvěry za procenta z dojednaného úvěru a pokud podnikatel nesplácel, úvěr se později odepsal z vytvářených rezerv. Kdo věděl, jak na to, měl se skvěle.

 

Dnešní situace je jiná

Dnes je situace jiná. Za poslední roky se banky i různé jiné společnosti přímo předhánějí v půjčování občanům. Potřebuješ na cokoliv? Žádný problém, podepiš pár papírů a peníze máš ještě dnes. Úžasné! Potřebuješ nový byt či auto? Proč ne? Tady jsou. Vše jde rychle, zlehka, nikde žádné překážky. Co ale ukazuje historie? Že většina lidí, kteří takto bez uvážení vzali super půjčky, byli za několik let neschopní svůj závazek splácet a museli své předměty prodat pod cenou. Jen se podívejte do USA, kde to všechno začalo i skončí. Hypotéky se tam rozdávaly každému. Peníze byly na dosah na každém rohu a každý, kdo měl sebemenší příjem, mohl dostat kredit.

A dnes? Sto bank se položilo a kolik lidí za to zavřeli? Špatné hospodaření přece není přestupek, ale co když je plánované? Buďte si jisti, že dnešní ekonomické ukazatele jsou tak propracované, že každý, kdo měl přístup k makroekonomickým datům, dokázal jasně předvídat, že to, co se stalo, se stane. Kola však byla již roztočená a peníze plynuly do kapes jednotlivcům v ohromných sumách. Když se podíváte, kolik peněz musela vláda Spojených států napumpovat do potápějící se ekonomiky, dostanete zhruba přehled o tom, kolik peněz bylo nacpáno do soukromých měšců.

 

Nestaňte se bankovními otroky

Podobné se bude opakovat i u nás. Kupodivu se všude stále půjčuje. Buďte proto opatrní, aby se vám půjčka nestala jhem. Aby se z vás svobodných nestali otroci, kteří budou muset otevřít exekutorům a zaprodat se do celoživotní práce pro jiné jenom proto, aby poplatili své kdysi lahodné půjčky.

Během příštího roku má suma nesplácených půjček narůst o 100%. Chraňte sebe a své rodiny před katastrofou, která se řítí na náš národ. Banky vám v tom nepomohou. Jejich majitelé mají dávno napakováno. Budou podobně jako SkyEurope prodávat letenky do poslední chvíle, aby pak 250.000 lidí oznámili, že již nikam neodletí.

Pamatujte si: Kdo umírá, je ochoten slíbit cokoliv. Nenaleťte a raději si spočítejte, kolik si můžete dovolit, abyste mohli v klidu splácet a nemuseli se vzdávat toho, co máte rádi.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.