OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Neposlouchejte hloupé rady a zbohatněte!Neposlouchejte hloupé rady a zbohatněte!

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
13.1.2020

Peníze a finanční nezávislost je často přetřásaným jevem. Jedni jsou ochotni pro ni udělat snad všechno, jiní zase hledají výmluvy, proč je bohatství k ničemu a nepotřebné a jiní hlásají teorii, že peníze nejsou důležité a jsou kořenem všeho.

Kdo tvrdí, že peníze nejsou důležité, nikdy bez nich dlouhodobě nebyl. Kdo si nezažil bolest, která pramenila ze strachu a nejistoty v době, kdy mu peníze scházely, kdy nevěděl, zda bude mít na poplacení nezbytných životních nákladů, nemůže nikdy tvrdit o důležitosti peněz nic.

Mozek dokáže člověka pěkně potrápit, pokud peníze scházejí či docházejí. Víme, že finanční jistota a stabilita je součástí životní pohody a musíme se proto s těmi papírky naučit spolupracovat.

Denně se lidé zapisují do klubu milionářů

Mnozí se nechávají slyšet, že kdysi to bylo všechno jednodušší, že v dřívějších dobách se peníze daly vydělávat jednodušeji a že v dnešní době korporací a rozděleného trhu je to mnohem složitější. Není to ale pravda. Denně se lidé zařazují do klubu milionářů a nových nápadů čekajících na objevení je stále dostatek.

Kdo svůj první milion již dosáhl, tvrdí, že by se do práce pustil klidně znova, aby jej dosáhl i v jiném oboru. V roce 1991 jsem měl sám několik nápadů k podnikání, ale nezačal jsem je realizovat. Dnes vidím, že bych z nich měl celkem slušný příjem. Stále je mnoho zatím neodhalených nápadů, čekajících na své nové majitele. Jak je objevit? Vytvořte si vlastní finanční impérium.

Ptejte se: Kde jsem dobrý a mohl bych to využít pro jiné? Co mě baví a mohlo by to přinést užitek, ulehčení, prospěch pro jiné?

 

I mladí mají milionové nápady

Další mýtus, jenž slýchávám od svých klientů, je: jsem příliš mladý. Kdysi někdo řekl: „Mladý člověk s jediným cílem přijíždí na žně brzy.“ Příklady různých osob ukazují, že to platí.  Mládí se nesmí nikdy považovat za vadu. Osobně jsem měl pár dobrých nápadů, když mi bylo teprve 25 let, ale žel jsem se nechal přesvědčit o jejich nedůležitosti a zbytečnosti.

Teprve doba ukázala (jiní realizovali mé vize a já jen sledoval, kolik mi uteklo peněz), že rady byly špatné a přízemní, ale již bylo pozdě s projekty začínat. Nikdy se nenechte odradit staršími, kteří vám mohou dát najevo, že jste pro práci příliš nízkého věku. Moje mladická horlivost byla neustále pod palbou kritiky těch „chytřejších“ o 30 let starších. Vždy pohlížejte na to, co ten, co vám radí, sám dokázal a ne na to, co tvrdí ve svých zlatých radách.

Rada: Uposlechnutím špatné rady můžete prodělat miliony. Většina nápadů se na začátku zdá nicotná.

 

V 50 začal bohatnout

Jiní si zase stěžují, že jsou na změnu příliš staří, že by sice chtěli více peněz, ale již jsou zvyklí na to, co mají a vydělávají. I to je ale falešný mýtus. Statistiky ukazují, že právě lidé nad 44 let dosahují svých prvních velkých úspěchů. Rád uvádím příklad Raye Kroce, který se stal zakladatelem McDonalds. Skoro 30 let se snažil, aby ve svých skoro 50 letech začal bohatnout. Měl své vize, ale ty se mu nedařilo zhmotnit v té šíři, aby mu mozek hlásil spokojenost.

Nevzdával se a makal. Jeho úsilí bylo nakonec odměněno. Bylo objeveno pravidlo, že velmi úspěšní lidé mají sklon se projevit až v pozdějším věku. Sklon k úspěchu v nich může dřímat již od dětství a nemusí být vidět. Mohou být tichými jedinci nebo nepraktickými zkrachovalci. Jejich talent odpočívá v polospánku do čtvrtého desetiletí.

Tip: Proto nezoufejte, to nejlepší může být teprve před vámi!

 

V 74 letech začala nový život

Je jedno, kolik vám je, pracovat můžete až do dne své smrti. Práce nezabíjí, ale zahálčivost. Mnoho lidí chřadne až po nástupu do důchodu. Celý život pracovali a těšili se, že si jednou pořádně odpočinou, aniž by tušili, kolik nepříjemných myšlenek je teprve v tomto věku čeká.

Pamatuji si na svědectví ženy, která v 74 letech začala studovat medicínu a po jejím absolvování si otevřela soukromou ordinaci. Nikdy není pozdě realizovat své touhy a nápady, tak neházejte svoji budoucnost za hlavu.

Doporučení: Nastavte si heslo: Dokud žiji, tak se nevzdám!

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.