OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak nepodlehnout na cestě k finančnímu cíli?Jak nepodlehnout na cestě k finančnímu cíli?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
15.1.2019

„Všichni si dokazujeme své vlastní uložené pravdy, ale 80% z nich si nejsme vědomi“

Všichni se vlastním přičiněním dostáváme do situací, ve kterých nejsme spokojeni. Ale jak je to možné? Denně činíme mnohá rozhodnutí, která nás vedou ke špatným koncům. V době, kdy se rozhodujeme, nemáme pocit, že bychom se rozhodovali špatně. Teprve později, když vidíme výsledky svých rozhodnutí, častokrát nám zůstává rozum stát, jak jsme tak hloupé rozhodnutí mohli vůbec udělat?

 

Mozek je přesný stroj

Pracuje s informacemi, které si sám během života nastřádal. Vytváří si vlastní domněnky a dogmata, kterým sám bezmezně věří. Díky této funkci se můžeme stát obětí nesmyslu, pokud nemáme jasnou korekci od okolí a dobře vytyčený cíl.

Dobrá znalost cíle je pro zdárný život velmi důležitá. Pokud si jej stanovíte, nezapomeňte si i jasně slíbit, že jej dosáhnete, ať se děje cokoliv. Mozek zcela jistě během cesty přijde s promyšlenými argumenty o zbytečnosti vašeho cíle. Zažil jsem to sám na sobě nesčetněkrát a jsem touto schopností své hlavy zaskočený.

Největší nepřátele na cestě za cílem nenajdeme kolem nás, ale v nás. Je to právě náš mozek se starými programy, jenž nás chce vést postaru. Jen si zkuste dát závazek jeden den nejíst. Mozek, který je navyklý každý den dostávat impuls od žaludku, že je tam vše, co je potřeba, je najednou zcela pomatený a začne vám posílat nepříjemné a zákeřné myšlenky, abyste svůj závazek porušili. Dokud to nezkusíte, neuvěříte mi, kolik propracovaných myšlenek pak váš mozek vymyslí a podsune vám k porušení slibu.

 

Programy v hlavě mají síluv

U pokusu s jídlem si každý může jasně dokázat sílu mozku, který pracuje v naučeném módu a za každou cenu si prosazuje svou i proti vědomě stanovenému a odsouhlasenému cíli.

Mozku je jedno, že se přejíte a máte 50 kilo nadváhy. Je mu jedno, že se ženete rovnou do hrobu s cigaretami, alkoholem a špatnou životosprávou. Plně vám to bude schvalovat, pokud budete povolní jeho vlastním rozmarům.

Díky mnohým nahraným programům žijeme každý svůj vlastní život. Připadá nám normální žít přesně tak, jak žijeme, a přitom můžeme vytvářet osobní katastrofu. Jednoho dne se nám rozsype zdraví, vztah nebo finanční zázemí a my jen zíráme a zkoumáme, co jsme vlastně udělali špatně.

Nepříjemná životní rozčarování jsou důkazem existence chybných programů v hlavě. Chodíme podle nich slepě a teprve špatný konec odhalí jejich sílu.

Pokud jsme pochopili sílu programu na příkladu s jídlem, pojďme se podívat na oblast financí. I v této oblasti fungují stejné principy, i když mají jiný dosah. Dva miliony lidí v našem státě nevydrží se svými úsporami déle než 3 měsíce, pokud ztratí práci. Žijeme z ruky do úst a přitom bychom chtěli být bohatí. Chtění ale nestačí.

I zde se projevuje destruktivní program. Chceme, ale nemáme. Nemáme ne proto, že by bylo málo, ale že opakujeme dokola stále stejný scénář.

Programy jsme mohli získat od rodičů, od důležitých lidí jakéhokoliv věku, z náboženských kázání a knih. Mohly se zapsat působením negativních zkušeností při získávání peněz během života. Pokud nám brání ve vydělávání a uchování peněz, musíme je najít a zlikvidovat jejich sílu. Jinak si jejich pravdivost budeme opakovaně dokazovat v různých situacích

Jak často jsme slýchali: „Ty myslíš jenom na peníze“ nebo „Kvůli penězům ani pořádně nežiješ.“ Výsledkem těchto výčitek jste si mohli zapsat program, že myslet na peníze je špatné a že peníze brání příjemnému životu.

 

Některé další nahrané programy (Emoční rovnice):

Milování peněz je kořen všeho zla. Bez práce nejsou koláče. Kdo nepracuje, ať nejí. Peněz bude vždycky málo. Jako chuďas ses narodil a jako chuďas zemřeš. Žiji podle toho, co mám. Peníze mají jen kriminálníci a zloději. Čestně si peníze nevyděláš. Je trapné být bohatý. Peníze kazí člověka.  Jsem chudý, ale hrdý a slušný.

Na první pohled se zdá, že jde o neškodné a někdy i pravdivé věty. Tyto věty však určují vaši životní cestu a množství peněz, které máte k dispozici. Jde o zapsané pravdy, které si vždy budete ve svém životě potvrzovat.

Jak poznáte, které z nich máte zapsané? Stačí se podívat do svého života a prozkoumat svoji finanční situaci. Odpovídá vašim představám? Či se nacházíte tam, kde nechcete? Jste-li v situaci, ve které nejste spokojeni, víte, že se vám potvrzuje některá z emočních rovnic uvedených výše, nebo nějaká jiná.
Možnou cestou, jak se z vlivu tohoto starého programu vymanit, je nalezenou rovnici otočit ve svůj prospěch a založit si ji do hlavy.

Pojďte se naučit s Emočními rovnicemi pracovat.

Osud neexistuje! Všichni jsme tvůrci vlastního života a na nikoho si nemůžeme stěžovat. Žel v dnešním světě si stále 7 miliard lidí tuto skutečnost neuvědomuje, což pozorujeme kolem sebe denně. Probuďte se a začněte tvořit svůj život dle svých představ! Jak? Vyhoďte staré programy ze své hlavy

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.