OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Sebeúcta dokáže i vydělávat penízeSebeúcta dokáže i vydělávat peníze

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
2.9.2020

Jak se dnes cítíte? Jaké myšlenky se vám honí hlavou? Co je pro vás dnes důležité? Jít do práce, uspokojit šéfa, nakoupit pro vaše blízké, navařit manželovi, dohlédnout na děti a jejich úkoly? S čím se budete zabývat během následujících dnů? Kdo je pro vás samotné ten nejdůležitější? Mnozí odpoví pánbůh, jiní děti, manžel, rodiče, pes. Jen málokdo ale řekne: já sám.

 

Milujete své rodiče, ale umíte milovat sebe?

Mnozí nás učili „Miluj bližního svého jako sám sebe“ či „Cti otce svého a matku svou“ a nutili nás stále brát ohledy na kdekoho. Již nás ale nikdo neučil, jak milovat sám sebe, jak si vytvářet hodnotný postoj k sobě, jak sám sebe postavit na piedestál a pochválit se za to, jak jsme dobří.

Bez této znalosti a zkušenosti sice můžeme druhé uspokojovat, milovat a ctít, nicméně pokud jsme sami trosky, neukojení, prázdní, plní nepořádku, stresu, těžkostí a nemocí, co komu chceme dávat?

 

Nebuďte v obklopení zasmrádlých lidí

Pramen, který má málo vody, nepřeteče přes svůj okraj a nebude zavlažovat své okolí. A pokud je tak slabý, že nemá ani dostatek sil produkovat vodu pro sebe, zasmrádne. A to přesně se stává mnoha lidem. Jsou tak vyčerpaní poskakováním kolem svého okolí, že už nemají ani dostatek sil produkovat vodu pro sebe samé. Ve výsledku vyschnou.

Jen se na to podívejte, kolik životem přetékajících lidí kolem sebe vidíte? Mám pocit, že právě naopak jsme obklopeni těmi, kteří natolik uspokojují všechny okolo, že už nemají dostatek sil na uspokojování sebe a zasmrádli. Plní nepříjemných myšlenek, obviňování, výčitek, chudoby a nemocí se plazí životem v domnění, že se to snad jednou změní. Promluvte si s lidmi v důchodu. Nezmění.

 

Hlavně aby maminka s tatínkem byli spokojení

Již od dětství je nám často opakováno, co bychom všechno měli a neměli. Co musíme dělat, aby maminka byla spokojená a tatínek nadšený a babička dále vozila vajíčka a dědu netrefil šlak a strejda nepřišel o tetu a tetička se ze strejdy nezbláznila. Ve výsledku se dětský mozek hezky postupně naplnil programy s jedním jmenovatelem. Nejprve musím uspokojit všechny kolem a pak nakonec někde hodně vzadu sebe.

 

A co ty? Jsi k ničemu?

Životní práce při koučinku mi ukazuje, že všechny lidské problémy mají společný základ: nedůvěra v sebe, nedostatek lásky k sobě, nejasný pohled na své kvality a hodnotu. Emoční rovnice „Nemám žádnou hodnotu“ a „Jsem k ničemu“ se vyskytuje až u 70% klientů.

 

Mít sebe na prvním místě je nevyčíslitelná suma

Pracoval jsem s jedním mužem, který mi tvrdil, že až vydělá milion korun, bude šťastný. Tak pracoval a pracoval a pracoval skoro 15 let v práci, kterou neměl rád a neuspokojovala ho. Pořád řešil otázku, kde sehnat hodně peněz, ale stále pracoval v domnění, že shromažďováním peněz si jednou vytvoří životní styl, po němž toužil.

Neustále hledal cestičky k rychlému zbohatnutí, aby si konečně mohl uspokojit svoji potřebu toužebného životního stylu. Peníze, které vydělal, pak svěřil „slibnému“ investičnímu fondu a prodělal. Nakonec se vyskytl znova na startovní čáře, aby dalších deset let musel usilovně pracovat.

Poradil jsem mu, že tudy cesta nevede. Ať si nejprve uvědomí, jaké vnitřní pocity chce naplnit, jakmile svůj milion vydělá a začne je uspokojovat hned teď. Ať si uvědomí, že žádná suma peněz mu nedá ten úžasný vnitřní klid pramenící s toho, že sám sebe povýší nade všechny a začne sám sebe ctít na prvním místě. Pochopil, že jako troska může zůstat troskou i se svojí vysněnou sumou.

Tento člověk dále pochopil, že své potřeby může uspokojovat okamžitě. Našel si jinou práci, kterou začal milovat, udělal si na sebe více volna, začal sportovat a opět hrát na hudební nástroje, s čímž pro nedostatek času a stresu přestal. Později byl ve své práci povýšen a získal více peněz. Své skladby si začal nahrávat a dokonce ho později oslovilo i jedno filmové studio a některé z nich koupilo. Ke svému milionu se dostal, ale jinudy než si na začátku plánoval.

Co ale bylo zajímavé, že nakonec přišel na způsob, jak si vydělat. A když konečně svůj první milion získal, již na svém životním stylu nepotřeboval nic měnit.

 

Vše je jen o vás. Kdo vlastně jste vy sami?

Vše je o tom, kým jste a jak se vidíte. Jste sami před sebou králové a královny nebo shnilé vyšumělé prameny? Kým jste sami před sebou? Kdo vlastně jste vy sami? Jakou máte před sebou hodnotu?

Povyšte sami sebe do stavu šlechticů, rozmlaťte okovy, vyhlaste svobodu. To můžete udělat jedině vy sami a už nikdy nečekejte, že to udělá někdo jiný za vás. Nikdo jiný, společnost, vláda, peníze, manžel, děti, soused, doktor, nikdo nikdy z vás neudělá to, co můžete právě vy ze sebe udělat hned teď.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.