OHODNOŤTE ČLÁNEK:
27.10.2014

Nenávidím myšlenky a rozhovory o nedostatku peněz, a přesto je tolik lidí denně vpouští do mysli a zabývá se jimi. A není divu, na zemi, kde je všeho dostatek, se zdá, že tomu tak není, a lidé umírají hlady a žízní. Nedostatkem nejsou postiženy pouze některé země, ale i země vyspělé s moderními způsoby financování. Tak se tisíce lidí denně dostává do prekérních finančních situací a poněvadž nevědí, jak tyto krize zvládat, upadají do depresí a neodbytných myšlenek typu: „Co se bude dít dále?“

Myšlenky na nedostatek peněz jsou podobné myšlenkám na rakovinu. Dají se přirovnat i ke stravujícím myšlenkám na život v uzavřené místnosti, kde pomalu dochází kyslík. Počítám každý dech a vím, že s každým nadechnutím se chvíle mé smrti blíží.

 

S nedostatkem financí je tomu podobně. Pokud jich nemáme dostatek, bude nám zůstatek na účtech cinkat v hlavě každou chvilku. Máme-li před sebou pravidelné platby a další výdaje, či potřebujeme peníze na neobvyklé výdaje, dá nám mozek několikrát pěkně přes záda. Donekonečna budeme poslouchat jeho nepříjemné hlášky typu: „Nemáš dostatek…“, „Jak to uděláš, když…“, „Co když nebudeš mít na zaplacení splátek?“ „Co když přijdeš o střechu nad hlavou?“ a tak podobně slýcháváme mumlání vlastní hlavy o katastrofických scénářích, které se určitě jednou v budoucnosti vyplní.

Jedna 80letá žena mě poučila o tajemství radosti ve svém vysokém věku. Řekla mi, že konečně odpočívá sama od sebe. Dnes vím, o čem mluvila. Denní bombardování mozku větami typu „Co když“ je unavující a vysilující a zdá se, že nemá konce. Je proto nesmírně důležité udělat si pořádek v kvadrantu financí a zajistit si, aby tok peněz byl pravidelný a nezávislý na našem celodenním úsilí.

Jak na to?

 

Vytvořte si různé zdroje peněz

Pokud jste pouze v zaměstnání, jednoho dne můžete o svůj příjem náhle přijít. Porozhlédněte se kolem sebe a zapřemýšlejte, jaké další zdroje příjmů byste mohli využít. Co umíte, co by ostatní lidé mohli potřebovat a za co by vám byli ochotni platit? Třeba umíte dobře vařit a mohli byste si otevřít nebo koupit malou restauraci. Nebo máte rádi pěstování stromů, zamyslete se nad tím, zda by vaše stromy nebyl někdo ochoten kupovat. Poznejte svůj talent a na něj navažte další aktivity, které by vám postupně mohly přinášet další peníze.

 

Vytvářejte výjimečné produkty

Není to zase tak těžké, vezmete-li v potaz, že každý člověk je výjimečný a originální a má něco, co druhý nemá a nikdy mít nebude. V čem jste originální, co vás baví a přitom to nikdo jiný neumí tak dobře jako vy? Co za vás nikdo neudělá a mohli byste to poskytovat jako službu ostatním? Nevadí, že to na počátku bude malé, pusťte se do toho.

 

Svůj podnik vytvářejte s minimem zaměstnanců

Zaměstnanci jsou drazí a jediný, kdo z vašeho zaměstnávání profituje bez práce, je stát. Platíte odvody z každého pracovníka. Pokud zaplatíte hrubou mzdu 30.000 korun, zaměstnanec dostane kolem 23.000 a navíc jako zaměstnavatel zaplatíte ještě skoro 10.000 na pojištěních. Takže celkem vás zaměstnanec stojí 40.000, a přitom on sám dostane pouze 23.000! Zbytek shrábne stát! Většina zaměstnanců navíc bojuje s pracovní morálkou a při tom je chráněna Zákoníkem práce, takže se takového zaměstnance těžko budete zbavovat, pokud s ním nebudete spokojeni. Když se s ním rozloučíte ze dne na den, měli byste ho propustit s pěti platy v kapse.

 

Dbejte na výnos

Vaše nově budované toky peněz by se měly podobat dojnicím, které přinášejí mléko bez vašeho přičinění. Kontrolujte si výnosy ze svých nových aktivit, aby se vám nestalo, že budete po krk v práci, ale vaše zisky pohltí administrativa a náklady na provoz. Mnozí podnikatelé ustrnuli ve svých firmách zavaleni administrativou a pozapomněli, proč vlastně podnikají. Osamostatnění od zaměstnavatele by mělo přinést více svobody a ne další otroctví. Pozor na zvyšování fixních nákladů jako je leasing, pronájmy, mzdy atd. Většinou se vkradou do firmy jako zloděj a těžko se jich budete zbavovat.

 

Naučte se sestavovat vlastní rozpočet

Je jedno, kolik utrácíte, ale musíte vědět, kam vaše peníze tečou. Naučte se vést osobní účetnictví a plánujte si své příjmy i výdaje vždy na rok dopředu. Tak si zajistíte přehled a budete vždy vědět, zda se vaše finanční toky zvyšují nebo snižují. Nikdy nepřipusťte život podle pravidla: „Mám na účtu peníze, utrácím, nemám, neutrácím.“

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

2 Comments

  1. […] Můj známý pořádá kurzy pro všechny, kteří se chtějí s využitím svého talentu dobrat k zajímavým penězům. Podívejte se zde… […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.