OHODNOŤTE ČLÁNEK:

7 tipů k úspěšné firmě7 tipů k úspěšné firmě

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
12.12.2019

Statistiky jsou neúprosné. 70% firem zkrachuje do 5 let od založení a z nich dalších 70% padne v následujících 5 letech. Hodně lidí se rozhodne podnikat a i to je již krok hodný obdivu. Opustit teplé zaměstnání, kde se nevystavuji žádnému riziku a pustit se do prudkých a neprobádaných vod podnikatele.

V zaměstnání nejsem za nic odpovědný. Veškerou odpovědnost nese zaměstnavatel. Za mé daně, za moji nemocenskou, za můj důchod a i za moji mzdu.

V podnikání jsem odpovědný za všechno sám. Mám sice nekonečnou volnost si dělat, co sám chci, nikde žádný šéf, nikde žádné příkazy, ALE za všechno ručím svým jménem. Odhodlání vstoupit do tohoto zdánlivě svobodného světa je ale jen prvním krůčkem k obstání na širém moři možností.

Zaměstnavatel a jeho firemní kultura, zaběhnuté prostředí a procesní normy určují pravidla k veškerému činění a poněvadž ryba vždy smrdí od hlavy, i ve firmách je vše udáváno taktovkou generálního ředitele. Když se však osamostatníte, jedinou taktovkou jste vy sami pro sebe i pro ostatní.

Když člověk honosně oslaví své odhodlání vstoupit do světa podnikatelů, vystoupil na první schůdek. Jsou zde ale další, které bude muset postupně zvládnout.

Samo podnikání neobsahuje pouze dobrý nápad, jenž stojí na začátku, ale postupně se dotyčný bude muset naučit i další umění, bez kterých jeho kariéra může rychle pohasnout. Podnikání se pro mnohé později stává jejich noční můrou. Zavaleni prací, nedůvěrou, nedostatkem hotovosti a nemocemi postupně ztrácí dobrou ideu a vyčerpaní nevědí, kudy kam.

Za dobu svého podnikání od roku 1991 jsem seskupil důležité návody, které dopomáhají k vítězství na poli podnikání. Zde jsou:

 

1. Funkce dávejte těm, kteří mají v dané oblasti talent.

Bez talentových vloh dělá člověk danou práci bez důležité složky nadšení. Může sice krátkodobě excelovat, ale dlouhodobě vás stejně opustí či začne svoji práci nenávidět.

 

2. Na palubu berte pouze lidi s nadšením pro věc.

Nestačí pouze talent a znalosti v oboru. Potřebujete lidi horlivé, plné nadšení. Zatuchlé a ztuhlé přechytralce opravdu nezaškolujte. Jsou tak plní sami sebe, že s nimi pouze ztratíte čas.

 

3. Dbejte na otevřeného ducha.

Každý nový člen týmu musí být kompatibilní s ostatními. Maličko kvásku nakvasí celé těsto. Tak i jeden nekompatibilní člověk vám způsobí rozklad týmu a snížení pracovní pohody.

 

4. Vzbuzujte pocity nepostradatelnosti.

Lidem je primárně jedno, co mají na vizitce, ale není jim jedno, jak se v práci cítí. Dejte jim pocit důležitosti a budou pro vás pracovat navěky.

 

5. Vždy mluvte pravdu.

Nehrajte si na šéfy. Nehrajte si na nic. Stále jsou to lidé, kteří vás následují a poslouchají. Buďte proto vždy člověkem, který umí přiznat své chyby, poodhalit své soukromí a nebojte se jít s neúspěchy ven.

 

6. Naučte se vést vlastním vzorem.

Jako sůl v očích působí šéf, který si z pusy dělá záchod. Jak je dobré, když vedoucí předně vede sám sebe. Pokud byste přestali lidem dávat mzdu, kdo by s vámi zůstal?

 

7. Stmelujte vedení, aby všichni táhli za jeden provaz.

Nepůsobte egoisticky s patentem na pravdu. Nikdo nemá rád, když je mu veleno direktivně. Snažte se u svého týmu vyladit jeho talenty a nadšení do jednomyslnosti. Aby váš tým měl pocit, že všichni společně přišli na závěr, který pak budete prosazovat níže.

Tyto vyšlechtěné rady vznikly za 20 let mého snažení ve všech možných oborech a funkcích. Absorbujte je a ušetříte si mnoho bolestí a ztracených nocí.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.