OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Nejsem spokojen ve své práci! Ale co s tím?Nejsem spokojen ve své práci! Ale co s tím?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
13.6.2018

Moje práce mě nebaví, nemám v práci motivaci, neumím si najít práci, jakou chci, pořád pracuji, a nic z toho. Nevím, na co mám vlastně talent. V práci po mně chtějí čím dál lepší výsledky, ale já už nemohu. Nevím, jak z toho pracovního kruhu ven. Nevím, jak změnit situaci, ve které se nacházím. Nevím, co mám dělat.

Pokud si kladete tyto otázky anebo jim podobné, věřte, že nejste sami. Ano, je 70 % lidí, kteří pracují a jejich práce je vůbec neuspokojuje, nebaví, a dokonce někdy i štve. Je načase říci si DOST! A začít přemýšlet, jak tuto situaci změnit.

Proč vlastně setrváváme v práci, která nás nebaví, kde nejsme šťastni, kde netvoříme, kde neděláme smysluplnou činnost podle naší představy?

Jsou za tím dvě věci:

1. Naše myšlenky

V útlém dětství si každý z nás posbíral do hlavy názory, postoje a myšlenky od lidí, kteří nás vychovávali. Tito lidé (rodiče, prarodiče, vychovatelé…) se podíleli se našem úhlu pohledu na práci jako takovou, na výdělek, na způsob, co si o své práci myslíme. A my se celý život řídíme těmito názory, aniž bychom o tom věděli – podvědomě. Jedeme tzv. „v názorových kolejích těchto lidí“.

Náš mozek nám denně předkládá informace typu: vždyť ta práce není nejhorší, když odejdu, z čeho budu platit poplatky, nemám jinou volbu, do práce musím chodit, neumím si vydělat peníze jinak, už nemohu, ale musím, nenajdu jinou práci, i když půjdu do jiné práce, stejně to bude za chvíli stejné, atd.

Tyto myšlenky nás drží ve staré, nevyhovující práci, bojíme se udělat krok do nového – neznámého. Nevěříme si, myslíme si, že selžeme. Nedůvěřujeme sami sobě, že zvládneme vše, co chceme. Mozek nám předkládá 1 000 a 1 pochybnost.

Přitom za všemi těmito pochybnostmi jsou jen a jen myšlenky, které jsme kdysi dávno do své hlavy vstřebali z okolí. Myšlenky získané v raném dětství a napotvrzované během života našimi opakovanými zkušenostmi.

Náš mozek, nasycen myšlenkami o nás (o naší hodnotě, o tom, co můžeme mít, a co ne, aj.), „vysílá“ do okolí: nevěřím si na lepší práci, nezasloužím si lepší práci, nezvládnu lepší práci, stejně je to všude stejné, atd. A co se stane – neprojdete přijímacím pohovorem na lepší práci.

 

Další příklad toho, jak náš mozek se špatnými informacemi pracuje proti nám:

Při poradě máte věcnou poznámku k danému tématu, ale mozek říká: „Hele, to neříkej nahlas, ztrapníš se, budou se ti smát.“ Vy mlčíte, neřeknete to. Řekne to kolega vedle a co se stane – on je pochválen a možná dostane odměnu, a vám mozek hlásí: „Vidíš, jak jsi neschopný.“ A přitom právě váš mozek – vaše myšlenky, obavy a strachy – vás zabrzdily říci to nahlas. A přitom je to tak snadné: změníme své myšlenky – jinak se chováme – dosahujeme jiného výsledku.

2. Nevyužití našeho talentu

Co je vlastně talent? Talent má každý člověk, ale každý člověk má talent na něco jiného, tzn. každý člověk je výjimečný v jiné věci – vidí jiné úhly pohledu, slyší jiné zvuky, tóny, vidí detaily i tam, kde je ostatní nevidí. Cítí vůně, které druhý nevnímá tak intenzivně, napadají ho věci, které druhého nenapadnou, atd.

Talentové vlohy nejde naučit, s talentovými vlohami se rodíme. Pokud ve vás rodiče talent neobjevili, nerozvíjeli a nepodporovali, je možné, že nevíte, jaký talent máte. A pokud nevíte, v čem jste výjimeční, tak jste nehledali tuto práci, tento obor a příležitosti v něm. Prostě jste „jen“ hledali práci (s jinými parametry). Např. sedíte za pokladnou, a máte talent na aranžování květin, nebo stojíte u pásu v továrně, a přitom máte talent na komunikaci s jinými lidmi a sedělo by vám více prodávat v malém obchůdku, anebo řídíte tým mnoha lidí, a zatím byste raději malou rodinnou firmu, atd.

Pokud v práci nevyužíváte svůj talent, přicházejí nepříjemné myšlenky a práce vás nebaví, čas v práci se táhne, každé rozhodnutí je liknavé, práci odkládáte, nechce se vám vstávat do práce atd. Místo snů a výjimečnosti k se k vám do života vloudila nuda, šeď a stereotyp. Zakopali jste své dětské ideály a smířili se s normální prací, platem…

 

Jak na to? Co s tím?

Nejdříve objevte svůj (a není jen jeden, většinou má každý z nás několik talentů). Následně si řekněte, ve které oblasti ho uplatníte. Dále následuje, že si vytipujete, o jakou konkrétní práci v talentové oblasti se budete ucházet. A v tuto chvíli přichází na řadu práce na sobě. Zde si musíte pevně věřit a jít si za svým cílem. Pokud vám to nejde, zapracujte na svých myšlenkách, které vás brzdí a nepustí rozběhnout se za novou prací.

Pokud vám práce sám na sobě nepůjde, vyhledejte někoho, kdo vám pomůže. Aktivně začněte pracovat a posilovat své pozitivní myšlenky. Získejte potřebnou důvěru sám v sebe a běžte se ucházet o práci, kterou chcete.

Moc vám držím pěsti ve vaší životní změně, v hledání a uplatnění talentu. V nalezení práce, kde nebudete vnímat čas a bude vás moc a moc bavit ?.

Vaše Marcela Hlaváčková

Autor článku:

Marcela Hlaváčková
Marcela Hlaváčková
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ – I já jsem měla hromadu toho co jsem...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Marcela Hlaváčková
Marcela Hlaváčková
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ – I já jsem měla hromadu toho co jsem nechtěla a jen málo toho, po čem jsem toužila a co...Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.