OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Úsilí může být až na druhém místěÚsilí může být až na druhém místě

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
9.9.2020

Vše kolem nás má hmotnou formu a muselo to někdy vzniknout. Vše, co existuje, má svůj počátek a konec. A pokud něco existuje, musel nad tím někdo někdy přemýšlet. Pojďte se se mnou podívat, chvilku přemýšlet a využívat dedukci, abychom poznali něco, co zatím zůstává skryto a mohli bychom to využít pro vylepšení svého života.

 

Použijeme dedukci

Vše, co existuje, existuje proto, že to někdy vzniklo. Žijeme ve velkém světě vesmíru, kde vše muselo někdy vzniknout, ale nevíme přesně kdy a už vůbec ne, kdo či co za tím stálo a stojí. Jedno ale víme, že pokud něco existuje, musí vždy existovat síla, která se o existenci daného předmětu postarala. Nemůže přece existovat něco, za čím by nebyl promyšlený záměr. Jen si to zkuste ve svém světě. Podívejte se na své předměty kolem sebe. Kde se tam vzaly? Jsou přece vaše, vy jste si je někdy koupili nebo jste je dostali. Vy jste se stali tvůrci svého okolí, protože jste tak chtěli.

 

Zákonitosti řídí všechno

Tak je to se vším. Máme chtění, touhy, chtíče a záměry a z těchto neviditelných emocí tvoříme svůj svět. Ten velký svět stojí na stejných principech. Slunce svítí a Země se stále otáčí. Ale nebyly tu odjakživa. Jsou zde asi 8,5 miliardy let. A poněvadž tu jsou a byly vytvořeny bez použití jeřábů a buldozerů, bez použití jakékoliv hmotné ruky, musí existovat principy a zákonitosti, které daly podnět k jejich vzniku.

Tyto zákonitosti popisuje fyzika, chemie, působícím silám říkáme magnetismus, elektřina, gravitace atd. Jsou to okem neviditelné principy, které věda zformulovala ve srozumitelné zákony. Máme-li k dispozici zákonitosti, které jsme si ve vlastním světě dokázali, můžeme si samozřejmě položit i další otázku, kdo za nimi stojí? Kde je zákon, musí přece existovat zákonodárce. Toto dokazování si ale nechme na jindy.

Mě nyní zajímá následující: pokud byl celý vesmír vytvořen pomocí neviditelných zákonů, musí podobné platit i pro můj osobní svět. Co platí pro velký svět, bude jistě platit i pro můj malý svět. Jestliže vše, co vidíme, vzniklo z neviditelného, pak stejně budu aplikovat na svůj svět, který, jak jsme si již řekli, se skládá z viditelných předmětů v mém okolí i z neviditelných emocí a prožitků.

 

Jaký je můj svět?

Náš svět je totiž vždy složen z viditelných věcí, jako je auto, barák, hrnce v kuchyni, televize, sedací souprava v obýváku, ale i z nehmatatelných věcí, jako jsou prožitky z dovolených, láskyplné teplo domova, různé názory a emoce, které denně prožíváme a patří pouze nám.

Vše hmotné, co vlastníme, máme proto, že nás k tomu vedla naše nehmotná touha, a půjdu ještě dále, vše co máme, máme proto, že jsme si to vytvořili pomocí neviditelných zákonitostí mozku. I když nám to v tomto znění může připadat nemožné, je to tak. Vše, co vidíme, bylo vytvořeno pomocí sil mozku, stejně tak, jako byl vytvořen celý vesmír pomocí zákonitostí výše zmíněných.

 

Hlavní zákon mozku

Hlavním zákonem mozku je toto: „Vše, co mám v hlavě zapsáno, se mi bude v mém světě někde ztvárňovat tak, že zpětně své vlastí výtvory uvidím nebo prožiji a je jedno, jestli s tím budu souhlasit, či nikoliv“. Obsah hlavy totiž nemusí být na první pohled vidět. Až podle toho, co ve svém světě prožíváte, zjistíte, co tam vlastně máte. Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte a prožíváte? Čím jste se za ta léta obklopili? Jaké prožitky jste nahromadili? Vaše okolí a vaše prožitky jsou přesným zrcadlem vašich zápisů v mozku.

VY jste tvůrci vlastního světa a spolutvůrci světa ostatních. VY, ať už o zmiňovaných zákonitostech víte či nevíte, jste tvůrci světa svého a spolutvůrci světa okolního. Stejně tak, jako naše Země je gravitací spojená se Sluncem, takže se při obíhání neutrhne a neodletí do okolního prostoru, jsme i my všichni vzájemně spojeni a ovlivňujeme se.

 

Co jste vytvořili?

Takže pokud vám vaše úsilí přináší to, co nechcete, nezvyšujte je. Nikam to nepovede. Budete opět mrhat silami a vytvoříte si jen to, co jste si již mnohokrát vytvořili, a nyní to nechcete. Pokud jste nespokojeni se svými výtvory (partner, práce, finanční situace a zdraví), uvědomte si, že jste si je vytvořili vy sami, na základě svých dobrovolných rozhodnutí, a nesnažte se svoji situaci změnit zvýšením úsilí. Nejprve zjistěte, co ve své hlavě nosíte, co způsobilo, že jste tam, kde dnes jste.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.