OHODNOŤTE ČLÁNEK:

6 důvodů, proč nám vztahy nefungují + tipy, co s tím6 důvodů, proč nám vztahy nefungují + tipy, co s tím

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
2.7.2018

Trápíte se ve vztazích? Opakovaně se vám nedaří prožívat lásku a soulad s partnerem? Míváte pocit, že láska tady pro vás jednoduše není? Končíte často zklamaní s pocity nepochopení a osamění?

Možná byste měli vědět, že láska je tady pro všechny z nás. Nikdo nedostal do vínku více lásky k prožívání než jiný. V každém z nás je celý sud lásky. Jen jsme jí v dětství často nedostali, kolik jsme potřebovali, a o vytváření láskyplných vztahů víme jen velmi málo.

Navíc, o vztazích jsme se nejvíce naučili ze vztahu mámy a táty, což mnohým z nás – ruku na srdce – situaci značně komplikuje.

Chceme budovat skvělé vztahy, cítit se milováni a přijatí, ale nemáme správné informace. Často vlastně nevíme, jak takový stav – být milován a plně přijímán – vypadá. Nevíme, jak se vztahy vytvářejí. Většinu z nás neučili, jak vztahy budovat, jak je stavět a správně do nich investovat. Neučili nás, jak milovat sebe a vybírat si pro sebe to nejlepší. Neučili nás, jak se vztahy zacházet, abychom vytvořili oázu pohody a sdílení.

 

Sepsala jsem tedy 6 častých důvodů, kvůli kterým se nám vztahy nedaří, a tipy, jak to napravit.

  1. Nejsme spokojeni ve svém životě a doufáme, že nás partner udělá šťastnými

Většina lidí vyhledává vztah ze špatných motivů. Cítí se osamělí a nespokojení a doufají, že partner sestoupí z nebe jak anděl, zachrání je, obšťastní je, doplní je a postará se o ně. Děláme si tak z partnera prostředek ke zlepšení svých životů. A běda, jak partner neplní naše potřeby! Či dokonce uvažuje o odchodu od nás!

Dokud budeme druhé lidi činit odpovědné za stav naší vnitřní pohody, nikdy nemůžeme vytvořit zralé a láskyplné partnerství. Láska kvete tam, kde existuje svoboda a kde si každý z partnerů naplňuje své potřeby primárně sám. Bez sebelásky ne­existuje ani kvalitní a stabilní láska partnerská.

Můj tip: Upřímně si přiznejte, koho činíte odpovědným za svou spokojenost a koho viníte, že nenaplňuje vaše očekávání. Zaměřte se na to, jak sami sobě naplňujete své potřeby a sami se staráte o své blaho. Začněte se bezodkladně sami k sobě chovat jako k nejlepšímu příteli a nechejte druhé, aby si žili po svém a pro sebe. Své potřeby pak bez tendence vyvolávat pocit viny sdílejte se svým partnerem, aby věděl, jak se cítíte a co vám od něj udělá dobře. Dobrý parťák, je-li to v jeho moci, pro vás udělá dobro rád.

 

  1. Hledáme dokonalého člověka

Čím méně přijímáme sami sebe, tím ideálnějšího člověka hledáme. Máme sepsány objednávky představy úžasného partnera, a ještě než vstoupí do našeho života, je na něj seslána taková zátěž požadavků na dokonalost, že je nemá šanci naplnit, i kdyby to byl sebekvalitnější člověk.

Můj tip: Máte-li tendenci hledat dokonalého partnera a jste přehnaně kritičtí, podívejte se do svého nitra, v čem nepřijímáte a kritizujete sami sebe. Kde i na sebe sama máte přehnaná očekávání. Pak postupně začněte pracovat na sebepřijetí. Pokud se vám to povede, extrémní požadavky na partnerovu dokonalost se sníží. Váš ideál se vám pak přestane vzdalovat.

 

  1. Očekáváme, že vztah s tím pravým bude příběhem à la červená knihovna

Především my ženy máme tendenci nechat se unést báječnou představou dechberoucího romantického filmu o nehynoucí lásce až za hrob. Poměřujeme pak stav naší lásky v našem vztahu s vytouženým příběhem hrdinů červené knihovny. To má pak často za následek, že namísto abychom komunikovaly své zraněné city a nenaplněné potřeby, ulítáváme si k princi na bílém koni a živíme představu, že náš partner je v podstatě ubohý omyl a je nad nebe jasné, že na nás čeká někde něco mnohem lepšího!

Bohužel si však všichni neseme svá zranění z dětství a předchozích vztahů a náš partner, i kdyby byl sebelepší, vždy nám bude odrážet jen přesvědčení o vztazích, lásce a sobě, které ve svých mozcích živíme. Takže budu-li přesvědčená, že si lásku nezasloužím či že muži jsou troubové k ničemu či že muži chtějí ženy ovládat, může se náš milý princ usnažit k smrti a stejně se nám jednoduše nezavděčí.

Můj tip: Vzdejte se ideálních představ zažít dokonalou lásku bez mráčků a přijměte, že váš vztah je vždy prostředkem k osobnímu růstu a sebepoznání. Pokud ve vztahu nezažíváte dennodenní exploze lásky, není chyba ve výběru partnera, nýbrž v nastavení, které si nesete s sebou z domova. Přijměte přirozené pády a vzestupy vašeho vztahu jako možnost žít uvědomělejší a kvalitnější život.

 

  1. Chceme hlavně dostávat, méně dávat

Často slýchám od svých klientů, čeho všeho se jim od jejich partnerů nedostává. Málo se snaží, málo se zajímá, málo pro mě dělá, málo mi vyjadřuje lásku, málo mi vaří, málo o mě pečuje, málo, málo, málo… Naše dětské nenasycené potřeby se opět ujímají slova a vedou nedovyživeného partnera do začátku konce vztahu. Do kritiky, stěžování a vyčítání.

Když přijmeme fakt, že si lásku v jakékoli podobě nemáme právo vynucovat, můžeme změnit pohled. Lásku totiž vytváříme tak, když ji sami dáváme. Když ze srdce děláme to, co nám samotným dělá dobře.

Abychom však měli z čeho dávat, je třeba opět nejdříve naplnit své vnitřní nádoby lásky. Když máme sucho, potřebujeme dolít. Vynucovat si naplnění svých vnitřních nádob druhým člověkem vede pouze k destrukci a likvidaci vztahu. Vznikají dětinské hádky, kdo má koho víc rád a kdo pro koho víc dělá.

„Pokud si sami neumíme dát takovou lásku, o které sníme, nikdy ji nenajdeme ani u jiných.“

Můj tip: Doplňte si vlastní nádoby lásky a potřeb. Dokud nenaplníte sami sebe, nedávejte ani druhým. Vaše dávání by bylo zištné a vždy byste podvědomě očekávali návratnost. To však vztahy ničí. Až budete po okraj naplnění sebeláskou, láska pro druhé se začne drát na povrch, aniž byste nad tím museli extra přemýšlet. Stane se tak zcela přirozeně a spontánně, protože člověk je od přírody tvor, který je na dávání lásky nastaven, a jsou-li jeho emoce zdravé a potřeby nasycené, dávání lásky je pro něj radost a odměnou samo o sobě.

 

  1. Neznáme zákon zrcadlení emočního obrazu a věříme, že chyba je u partnera

Ve škole nás naučili kvadratické rovnice a složité chemické vzorce, ale jen málokomu zřejmě něco řekne zákon zrcadlení emočního obrazu. Přitom je to pro náš život mnohonásobně důležitější než většina dalších školních informací. Proč? Protože na tomto zákonu fungují naše vztahy. A tento zákon je nebezpečně přesný. A jeho neznalost může zničit i dobré vztahy. O co jde?

Zákon zrcadlení emočního obrazu říká, že co vidím ve vnější realitě, sám ve svém mozku mám. Náš partner nám pouze brnká na bolavé struny, které už ale vznikly mnohem dříve. Nedělá tedy nic nového a vše, co nás od něj zraňuje a bolí, je náš vnitřní aspekt, který volá po vyléčení. Náš partner nám jej svým chováním pomohl odkrýt. Často to dělá zcela nevědomě. Stejně tak my mu otevíráme stará zranění a ukazujeme mu, jaké křivdy mámy a táty zůstaly udupány v podvědomí.

Můj tip: Využijte každou bolest, kterou vám partner způsobí, k tomu, abyste navázali spojení se starou bolestí malého dítěte ve vás, a dejte si vnitřně to, o co vaše vnitřní dítě prosí. Vcítění, pochopení, konejšení, přijetí, naslouchání, pohlazení… Vaše bolesti se postupně zahojí a odměnou vám budou kvalitnější a láskyplnější partneři.

 

  1. Jsme cvičeni v soupeření a soubojích, ale nevíme, jak spolupracovat a vztahy společně budovat

Mnoho vztahů vypadá za zavřenými dveřmi jako bitevní pole. Výčitky, obviňování, křik, nadávky, ponižování, devalvace, zesměšňování. Domníváme se, že partnerovi jde o cokoli, jen ne o naše blaho. Je to sobec, který vidí jen sebe, který druhé jen využívá a manipuluje ke svému prospěchu.

Opakované zklamání z neschopnosti se s partnerem domluvit nás vede k používání takových prostředků, které zraňují a bolí. Namísto abychom s partnerem hledali společné cesty, vzájemně ponižujeme své hodnoty. Namísto abychom se snažili o vzájemnou radost a posilování lásky, vyčítáme si.

Můj tip: Zkuste se někdy v emocích zlosti zastavit, podívat se na svého partnera jako na malé dítě, které touží po lásce, uznání a obdivu, ale ničeho z toho se mu nedostává. Namísto útěku či dalšího zraňujícího slova jej zkuste pohladit či obejmout. Pokud toho nejste schopni, pak je vaše bolest příliš velká a je důležité začít pracovat na léčení vlastních vnitřních zranění. Empatie, naslouchání a laskavá, nenásilná komunikace jsou cestou ke vztahovému vítězství.

 

Láska ve vztahu není samozřejmost a je třeba o ni pečovat a budovat ji. Most je snadné vyhodit do povětří, těžší je ho znovu postavit. Dát si za cíl, že se nevzdáte, dokud stabilní a hlubokou lásku nebudete prožívat dlouhodobě, se stane majákem v dobách bouře a zmatku a dovede vás k vytouženému cíli. Více informací naleznete zde.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.