OHODNOŤTE ČLÁNEK:
20.1.2020

Emoční nahota je láskyplná, otevřená a pravdivá komunikace s partnerem. Beze studu, bez urážek i strachu. Je založená na naprosté důvěře v dobrém záměru a jistotě, že partner pozitivně přijme vše, co řekneme.

Pokud se emoční nahotě bráníme, je to vždy z důvodu vlastního strachu. Z vyslovení onoho pocitu. Tímto strachem jsou emoční vzorce (zkušenosti), které si vzájemně s partnerem zrcadlíme. Abychom tomu správně rozuměli, moje špatné vzorce potvrzují některé špatné vzorce u partnera a naopak.

 

Uveďme si příklad na manželském páru:

Muž (v minulosti zrazen ženou,vyměněn za jiného)

  • Jde dříve sám spát. Po nějaké době si chce odskočit na záchod. V tom vidí, jak žena drží mobil a s někým si píše. Když muž vycházel z pokoje, slyšela hluk a mobil okamžitě schovala. Muže už ani nenapadne jít na záchod, raději bude ženu sledovat škvírkou ve dveřích a případně ji usvědčí z nevěry.

 

Žena (v minulosti týraná mužem – strachy dýchala v rytmu partnera)

  • Partner si šel lehnout dříve. Tak alespoň napíšu dceři, řekla si. Slyší šum a usoudí, že jde partner na záchod. Musím to hned schovat, aby byl v klidu. Ještě bych ho zbytečně provokovala, pomyslí si. Druhý den byl muž naštvaný a žena nechápala proč. Vždyť jsem dělala všechno, jen abych ho nerozrušila, a stejně je dusno.

Žena má strach, že udělá něco špatně, což vyvolá v muži agresi či negativní pocity. Muž má naopak strach, že mu žena zahýbá s jiným a brzy jej vymění. Ani jeden se nezamyslel sám nad sebou. Nenapadlo je, že tomu druhému důvěřují a mohou se ve svých domněnkách mýlit. Ovládl je strach vyvolaný špatnými vzorci.

 

Platí zde pravidlo 70 na 70

Pamatujte, že to, co se vám na partnerovi líbí nebo nelíbí, je jenom vaše zrcadlo. Takové, které na partnerovi vidíte, ale přitom ho máte v sobě také, jen si to neuvědomujete. Nemusí to být přesná podoba, ale pouze jádro nebo esence.

Partneři mají navzájem 70% podobnost emočního nastavení. Hlava nám ale nerozděluje, jestli nás spojí s tím pozitivním nebo negativním. Vybere prostě náhodných 70 %.

Často se setkávám s páry, kterým pomáhám mezi sebou správně komunikovat. Partneři k sobě nejsou otevření, vedou zavádějící komunikaci a nabourávají si důvěru jeden k druhému, i když se mají rádi. Je také důležité, aby se komunikace vedla v láskyplném módu. Lidé jsou pohodlní a je pro ně jednodušší, že si vytvoří domněnku a obviní druhé. Potom je těžké na vztahu pracovat.

Nejsme schopni si připustit, že jsme udělali chybu – naše ego nám to nechce dovolit. Byla by to potupa, kdyby druhý viděl mé nedostatky. Pokud se nemáme dostatečně rádi, budeme mít strach, že se partner naší emoční nahotě vysměje. A je na místě ptát se proč?

Když jste s partnerem nazí v posteli, nedělá vám to ve většině případů problém. Ale pokud byste měli býti nazí v debatě, to už je jiná situace. Vaše vzorce jsou uložené v podvědomí, a to vám emoční nahotu zakazuje. Bojíme se ponížení, odstrčení, nezájmu atd.

 

Čím jsou tyto vzorce například způsobeny?

Dítě říká: Maminko, není mi dobře. Děti jsou bezprostřední, mají svou emoční nahotu automaticky, a to do té doby, než maminka či tatínek odpoví například takto:

  • Ale prosím tě, ty toho naděláš
  • Teď nemám čas, tak se s tím poper sám
  • Mě to ale vůbec nezajímá, to je tvůj problém
  • Zavinil sis to sám
  • To je tím, jaký jsi lump atd.

Z těchto odpovědí se nám do mozku zapíše, že naše nahota není na místě. Nikoho nezajímá, co opravdu cítím. Jak by asi bylo dítěti, kdyby se ho rodiče zeptali: A co přesně cítíš? Zaprvé by dítě pocítilo zájem, poté možnost pokračovat v debatě a možnost dostat se k jádru věci a vyřešit ji – mít dobrý pocit.

To, co ze sebe vydáváme my, nám je jen zrcadleno v lidech kolem nás. Může to být partner nebo jsou to naše děti, kolegové v práci atd. Všichni kolem nás.

  • Máte pocit, že vás někdo nerespektuje? Potom nejspíš v některých situacích nerespektujete sami sebe.
  • Nejste v kolektivu oblíbená? Pak nejste oblíbená sama pro sebe, atd.

My sami si vytváříme krásný svět. A jen my samy můžeme změnit svůj svět. Hlavně tím, že změníme své negativní smýšlení o sobě! Nalezením své sebehodnoty a lásky k sobě samému, nikomu nedovolíme, aby se nám vysmál nebo naše pocity použil proti nám. Pokud se budeme dostatečně milovat, budeme vědět, co jsme schopni partnerovi nabídnout a on to bude vědět taky a podle toho se bude k nám chovat. A pokud si budeme jisti, že my milujeme sebe a partner miluje nás, není problém být s partnerem naprosto emočně nazí. Nádherná emoční nahota dává vztahu křídla.

Metoda Emoční rovnice vám pomůže se osvobodit od strachů, které vám emoční nahotu bojkotují. I vy můžete být šťastní.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.