OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Čeho se muži od žen nejvíce děsí?Čeho se muži od žen nejvíce děsí?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
5.9.2019

Přesto, že mužům narostou těla, nemusí jim ještě nutně narůst pocit mužství. Možná se zdají, že již mají něco za sebou, že jsou dospělí a umí chodit po zemi jako řádní muži, uvnitř však často dřímá stále malý kluk, neodpoutaný od maminčiny sukně.

Jak často se s tímto jevem setkávám. Mám jakýsi dar vhlížet pod povrch jedince a tak se mi denně stává, že potkávám silně vypadající muže, ale pod skořápkou spatřuji ubrečené, nesamostatné a choulostivé brekoty.

Někdy je to i na pár výchovných facek přímo na místě. Dospělý muž zapomene, že již vyrostl a začne se chovat jako pětiletý. Zrovna nedávno jsem spatřil na recepci ve fitness svalnatého chlápka, který si zapomněl svoji identifikační kartu a snažil se přesvědčit personál recepce, aby to nějak obešli. Nedostal uspokojivou odpověď a při odchodu hodil taškou o zeď! Ještě se mohl u toho rozbrečet, ale to mu již nepovolily jeho přerostlé svaly.

Chudák maličký klouček, nedostal, co chtěl a nebylo po jeho. K čertu s takovými muži! Stále se drží maminky a není-li po jejich, vnitřně brečí.

Snažil jsem se vysledovat, čeho se ti chlapi od žen nejvíce bojí a objevil jsem toto:

 

Bojí se kritiky

Potkal jsem při své práci mnoho mužů, pro které byla partnerčina kritika tak bolestná, že jí raději neříkali nic. Omezili domácí komunikaci na nezbytně nutnou a ve zbytku času předstírali, že je vše OK. Své zájmy provozovali mimo domov s jinými lidmi. Proč se tak děje? Protože kritika od blízkého bolí a doma byl hodně kritizován i za maličkosti.

 

Bojí se, že v přítelkyni odhalí vlastní matku

Pokud matka muže byla generálka, nejčastěji učitelka, již od dětství se do muže zapisuje špatný postoj k ženám. Matka generálka nemá se synkem přílišný soucit a chce po něm maximum dle svého měřítka. Maličký ale vůbec nemusí být nastaven na maminčina měřítka a i tempo pro něj může být odporné. Vzniká mu v hlavě zkrat a následně strach z matky a později partnerky.

 

Bojí se, že je sexuálně chabý

Mnozí muži trpí syndromem malého přirození a sexuální stydlivosti. Opět můžeme hledat kořeny v dětství, kdy došlo k potlačení pohledu sama na sebe a v dospělosti se pak jedinec neumí přijímat takový, jaký je. Srovnává se s megamuži a děsí se své partnerky, že mu dá najevo, jak není mužem a že nedokáže řádně uspokojit.

 

Bojí se, že je finančně nedostatečný

Doma těmto mužům vtloukli do hlavy, že muž by měl předně rodinu zabezpečit a že žena by měla sedět doma, starat se o děti a péct buchty. Pokud se mužovi nedaří, což se může někdy stát, popadá ho strach, že ztratí mužství a kolikrát se zbytečně pustí do věcí, které ho zruinují.

 

Bojí se, že jeho slabota vyjde najevo

Žádný muž není ve své podstatně slaboch. To jenom jeho vlastní mozek ho k tomu nabádá. V každém je vždy něco hezkého, co stojí za povšimnutí. Opět se ale doma stávalo, že rodiče malému dávali najevo, že je takový a takový a že by měl být jiný. Strach z neustátí situace se později přesune do dospělosti a chudák muž panikaří. Nejčastěji tyto muže potkáte v posilovně, v osvojování si bojových umění, ve zvedání půllitrů s pivem a v BMW. Prostě si někde musí dokazovat, že zase tak špatní nejsou.

 

Bojí se, že nebude po jeho

Tito muži mají takový strach z bolesti, že nebude, jak to chtějí oni, že si dokážou prosazovat svou mnoha různými, často i velmi promyšlenými způsoby. Hysterií, podvody, zatajováním, tajnůstkářstvím, promyšlenou řečí, odváděním pozornosti jinam, chytračením a kdoví, čím ještě. Stávají se touto touhou odporní a ani si neuvědomují, že jejich řídícím motivem je minulý strach z dětství, kdy nedostali svůj oblíbený bonbón.

 

Bojí se, že není „pořádnej“ chlap

Kolik mužů trpí tímto strachem a ani si ho neuvědomují. Pouze do sebe soukají jeho důsledky. Často slýchali o sobě jako malí mnohé výroky: „Ty jsi to ale pokazil“, „To se dalo udělat lépe“, „Podívej se na souseda, ten to umí“, „Proč jsi tak blbej?“ a sto dalších. Tak v dítěti došlo k posunu pohledu na sebe sama a nedostatečný syn se později přeměnil na nedostatečného muže. Tito muži se buďto uzavírají do sebe a příliš se neprojevují nebo právě naopak propadnou krocaní chorobě. Jsou všude vidět, jezdí rychle, přerůstají ve svalech, jsou hodně hluční a zvedají půllitry o sto šest.

 

Bojí se, že bude vyměněn za lepšího

Strach ze ztráty prvenství a strach z vyměnění je hodně bolestivý a mnozí jím trpí odjakživa. K jeho pochycení nejčastěji dochází při narození sourozence nebo při rozpadu první lásky. Mozek si všiml, a častokrát chybně, že i při vyvíjení veškerého úsilí došlo k přeřazení na druhou kolej s následnými bolestivými emocemi. Později pak, aniž by byl jakýkoliv náznak podobných situací, muž má pocit, že by se to opět mohlo opakovat a mění své chování do paskvility.

Co s tím? Uvědomte si, že v každém člověku je vždy hodně dobrého, bylo to ale častokrát potlačeno právě v době výchovy. Nepoučení rodičové vám do hlavy vložili programy a nesmírně výkonný mozek s nimi pak dále pracuje a staví na ně další zkušenosti a situace. Pokud některou z těchto vlastností trpíte, je dobrou cestou ven z tohoto otročení nalezení si svých Emočních rovnic.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

2 Comments

  1. Linda napsal:

    smutná pravda.A ešte keď v dnešnej dobe si nechajú narásť bradu,vyzerajú fakt ešte mužnejšie a silno,ale skutočnosť…..

  2. Jiří napsal:

    Ano je to tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.