OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak se vyrovnat s rozchodem za 2 měsíce?Jak se vyrovnat s rozchodem za 2 měsíce?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
6.9.2016

Rozchod je velice bolestivá a nepříjemná věc. Mnozí z vás, kteří si tímto obdobím prošli moc dobře vědí, o čem mluvím. Na základě bolesti, kterou jsme při svém rozchodu zažil vznikl tento článek, který je úryvkem z mého e-booku. Jak se tedy vyrovnat s rozchodem co nejrychleji?

 

1) Odpusťte svému bývalému partnerovi!

Mnoho lidí vidí na svém bývalém partnerovi pouze to špatné a snaží si ho znechutit, jak jen to jde. Myslí si, že když toto udělají, tak na bývalého partnera rychleji zapomenou a s rozchodem se vyrovnají rychleji. Ovšem pravda je taková, že pouze přitěžují sami sobě. Nenávist, která z tohoto přemýšlení pramení, je pro naše tělo i mysl velice škodlivá. Bohužel toto myšlení vede také k tomu, že bolest z rozchodu trvá mnohem déle, než kdybychom bývalému partnerovi odpustili a poučili se z chyb, které jsme spáchali.

Já sám jsem si tímto obdobím prošel. Celých 8 měsíců jsem nebyl schopen bývalé partnerce odpustit. Nosil jsem v sobě nenávist, která mě vnitřně sžírala, a já nevěděl, co s tím. Výsledek byl takový, že jsem se z chyb, které jsem ve vztahu udělal, nepoučil a tyto chyby jsem udělal znovu. Proto slibte sami sobě: „Nebudu nenávidět někoho, koho jsem miloval a cenil si ho nadevše!” Uvidíte, že se s rozchodem vyrovnáte mnohem rychleji.

2) Nebuďte za žádnou cenu sami

Mnoho lidí dělá chybu, když si myslí, že pokud budou doma sami a budou se utápět v slzách a zajídat to čokoládou a zmrzlinou nebo zapíjet alkoholem, tak se jim rychleji uleví. To je ale špatně! V žádném případě nebuďte sami v prázdném bytě.
Zaměstnejte svou hlavu co nejvíce to půjde. Jděte sami do kina na nějaký akční nebo dobrodružný film, jděte sami na kávu do centra, kde je hodně lidí, choďte na procházky mezi lidi, jděte nakupovat a udělejte si radost něčím hezkým; zkrátka snažte se svůj mozek zaměstnat co nejvíce to půjde, aby neměl čas přemýšlet o bývalém partnerovi. Sami uvidíte, jak rychle se vám uleví. A vy budete moci opět žít svůj život s pocitem štěstí a radosti.

Život na této planetě máme pouze jeden. Čas, který strávíme ve smutku a pláči, nám již nikdo nevrátí. Proto se vás ptám: „Není škoda ztrácet čas smutkem a slzami?” Proto se snažte strávit co nejméně času zápornými emocemi! Pokud vás zajímá více, pak se podívejte na můj koučinkový program Proč se nám ve vztazích dlouhodobě nedaří.

Držím vám palce.

Autor článku:

Marek Kalina
Marek Kalina
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic a svým klientům poskytuje koučink osobního růstu....Zjistit o autorovi více

59 Comments

 1. Costa napsal:

  Milujem svoju mqnzelku ovela viac,ako ked sme boli spolu.Rozhodla sa vratit k byvalemu priatelovi,ale nemozem zabudnut na vsetko to krasne,co sme spolu prezili.Ukoncila nas vztah z hodiny na hodinu a do dnesneho dna som nedostal vysvetlenie,preco sa takto rozhodla.Vsetko bolo az prilis krasne a mna to zlomilo az tak,ze som skoncil v rukach psychiatrov,psychologov a uz vyse roka sa neviem dat dokopy.Myslim,ze to ani nepojde,lebo ja nechcem na to krasne zabudnut a radsej zostanem navzdy sam,v spomienkach.

 2. Šárka napsal:

  Snadno se to řekne, hůře dělá. Domnívala jsem se, že budu této zkušenosti ušetřena…bohužel. Řeším momentálně odchod manžela od naší rodiny. Byli jsme spolu 25 let. Měla jsem pocit, že je to partnerství na celý život. Společně jsme zvládali jít životem bez větších šrámů. Před 14 dny se provalilo, že má už skoro rok poměr jinde. Zamiloval se a to tak bezhlavě, že na nic neslyší a rozhodl se ode všeho utéct. Pro mě je to nepochopitelné. Nejvíc mě však na celé věci mrzí, že nikdy nedal najevo, že ho v našem vztahu něco trápí. Teď si jako výmluvy svého odchodu hledá banality, které jdou lusknutím prstu změnit. Snažím se ho pochopit, ale moc to nejde. Nikdy mu neodpustím, že mě ani dětem nedal žádnou šanci………

  • Sara napsal:

   Je treba odpustit a bezte dal….. Nevyslo to. Stane se. Odpuste mu a opravdu si polozte jednu otazku….byla jste stastna? uprimne? Pokud neco skonci je to proto, ze prijde neco lepsiho a vzdycky to prijde kdyz odpustime a neco lepsiho prijmeme……verim, ze Vase dalsi zivotni etapa bude ta nejlepsi ve Vasem zivote…..Zamilovanost s milenkou casem skonci, verte mi. Zamestnejte mysl necim co Vas bavi, delejte neco na co jste predtim nemela cas….Hodne stesti a drzte se!

  • Ivana napsal:

   Milá Šárko, to co se stalo vám prožívám půl roku a stalo se to s osobou z našeho společného pracoviště. Poslouchala jsem několik měsíců v čem všem jsem špatná a co jsem měla a neměla udělat. Brzy mi došlo proč to tak je.Nic na tom nezmění pláč ani prosby…… váš muž už do vašeho života nepatří, má jiný a je šťastný. Pomáhají mi přátelé a moje dvě dcery. Vím, že všechno bude fajn, můj život bude jiný a kdo ví, třeba nás obě čeká něco o čem jsme ani v duchu nesnily.Věřím,že to tak bude a vy tomu věřte taky…..

 3. Lada napsal:

  Dobry den.ctu prilezitostne vase clanky ikomentare k nim…a dekuji za ne.
  Ve svem skoro seniorskem veku poctvrte prozivam obdobi rozchodu s mou prvni laskou-tentokrat po 11letech..nedari se nam komunikace a hlavne budoucnost.ma laska tvrdi.ze je nerozhodny…ja jsem zklamana i urazena.avsak jsem to.kdo miluje u!piva a tim i trpi..
  Tedy dobre ze jsem si mohla precist clanek..jelikoz sebeobvinovani a neprijmuti situace ve mne vytlacuje vzpominky na tu velkoulasku co stale citim a prozivala jsem a jsemschopna to nahradit nenavisti…ale to je muj pocit a je to spatne.nic se neda vynutit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Marek Kalina
Marek Kalina
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic a svým klientům poskytuje koučink osobního růstu.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.