OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jsi po rozchodu v přežívacím módu?Jsi po rozchodu v přežívacím módu?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
8.6.2020

Veškerá pomoc všem, kteří se rozešli se svým blízkým, je věnována na udržení jejich přežití krizového období. Psychická bolest je tak veliká, že nemáte již žádnou sílu přemýšlet o ničem jiném než o zaniklém partnerství. Stále přemítáte, co asi ten druhý dělá, a vytváříte si obrazy, jak by to s ním mohlo být nádherné.

Moci tak vše vzít zpět, začít se chovat jinak a napravit, co se dá. Jste v přežívacím módu. Motáte se v minulosti a hrajete si s vlastními myšlenkami, co by se bývalo stalo, kdyby. Tento mód je nevyhnutelný, ale nesmíte v něm zůstávat dlouho.

Někteří lidé jsou v tomto módu mnoho let a stále dávají všem najevo svá minulá zranění, aniž by věděli, že život každému poskytuje výzvy k novým začátkům a že i oni mají nárok na šťastné partnerství.

Jen si zkuste představit vedle sebe dvě rostliny rajčat zasazené v kelímku. Jedno skomírající, malinké. Je v něm sice život a roste, ale lístečky jsou malé a na stéblech visí malá rajčátka. Zatímco druhá rostlina bujně roste. Je mnohem vyšší a má se plně k životu. Na jejích větvičkách vidíme baculatá rajčata, lahodná k zakousnutí.

 

Jaká rostlina jsi? A jakou bys chtěl být?

Pokud jsi ukončil jeden vztah a jsi v módu přežívání, nemůžeš v něm být dlouho. Nebudeš se cítit dobře. Nechceš přece žít na okraji sebelítosti a stále se trápit nad rozlitým mlékem. Prostě je to za tebou. Partner odešel a našel si někoho jiného. Ale není snad jediná hvězda na nebi. Určitě se ti podaří si najít někoho jiného. A kdo ví, zda by se později neukázalo, že právě tento minulý partner, by se k tobě vůbec nehodil.

Klíčem k opuštění přežívacího módu je znalost principů života naplno. Ale jak poznáme, v jakém módu vlastně jsme?

Jsi po rozchodu v přežívacím módu jestliže:

 1. Se strach, zármutek a zlost podílí na tvých rozhodnutích
 2. Stále viníš ze své situace někoho jiného
 3. Nejsi schopen ustát myšlenku, že zůstaneš nějakou dobu sám
 4. Vidíš své možnosti jako omezené
 5. Máš stále pocit, že padáš do nicoty a nevíš jak se začít pohybovat kupředu
 6. Uzavíráš se stále do sebe
 7. Nechceš nikoho moc vidět
 8. Nenávidíš jeho/její novou známost a neustále ji pomlouváš

 

Jsi po rozchodu ve zdokonalovacím módu jestliže:

 1. Tvá rozhodnutí jsou utvářena na základě tvých hodnot a tvé vize
 2. Důvěřuješ svým rozhodnutím
 3. Přebíráš odpovědnost za všechny oblasti svého života
 4. Vidíš možnosti osobního růstu v době, kdy jsi o samotě
 5. Vidíš nekonečné možnosti, které před tebou leží
 6. Sestavil sis strategický plán pro změnu svého života
 7. Se svým bývalým partnerem se přátelíš stejně jako s jeho novou známostí

 

Poněvadž nás nikdo neučil, jak se vztahem pracovat a dle jakých kritérií si partnera vybírat, není divu, že se dostáváme do situací, se kterými si nevíme rady. Prostě jsme se jednoho dne zamilovali a tato láska byla jediným vodítkem pro náš souhlas do vztahu vstoupit. Skočil jsi do vztahu a zase z něj rychle vyskočil.

Skočil jsi s nadšením, ale vyskakuješ s bolestí. Jistě, hra s emocemi, je hrou s ohněm. Jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Dokážou být dobrým společníkem, ale nepříjemným vládcem. Rozchodem se ale nemá smysl trápit věčně, i když to bolí. Je to již minulost, která se nikdy nevrátí. Hvězda, která spadla a již se na oblohu nedostane.

Je mi jasné, že rozhodnutí vzít bolestivý rozchod jako výzvu, přestat obviňovat všechno a všechny a začít konečně se svým životem něco pozitivního dělat, není jednoduché. Snad se zeptáte, ale proč je to tak složité? Proč to tak bolí? To proto, že nikdo zatím neučí, jak mentálně posilovat.

Děláme mnoho špatných rozhodnutí v oblasti vztahů a vstupujeme do partnerských vztahů podle špatných pravidel. Neumíme rozpoznávat pravého partnera a pak se divíme, že nám to nefunguje.

 

Pracujte s vašimi emocemi efektivně

Neumíme s emocemi pracovat, když věci nejdou dle našich představ. Jsme plni negativního myšlení a obviňování všeho a všech.

To je ale ten nejnižší stupeň vztahové inteligence. Musíme se naučit pracovat s myšlenkami. Těch totiž lidský mozek vyprodukuje 70 tisíc denně. Myšlenka má obrovskou sílu. Tak jak myslíte, se následně cítíte. A to jak se cítíte, vás vede k dalším rozhodnutím.

Je proto dobré se dnes rozhodnout vyjít na cestu osobního růstu. Vstoupit do mentální posilovny a začít cvičit myšlenky o osobním rozvoji. Ptejte se sami sebe. Jak mohu žít lepší život? Jak mohu tuto situaci použít ke svému dobrému? Jak mohu vzniklou situaci využít pro dobro ostatních? Co mohu udělat pro to, aby se mi podobná situace neopakovala?

Zůstávat v sebelítosti, zármutku a obviňování, nikam nevede. Jde opravdu o přežívání a to bolí. Rozhodněte se raději pro nový život s novým plánem na budoucnost. Naplánujte si vše, dle svých představ a stanovte si postupné cíle k dosažení. Tak vyjdete z módu udržování základních funkcí a stěžování si na všechno a vstoupíte do nového světa horlivosti a nadšení.

Mně vždy pomohlo toto: Vztah se mi rozpadl, protože již neměl potencionalitu k dalšímu růstu. Ještě že se tak stalo právě teď a ne za 10 let.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.