OHODNOŤTE ČLÁNEK:
6.4.2020

Partneři se rozcházejí z různých příčin: kvůli lhostejnosti, nezájmu, častým hádkách, žárlivosti, omezování, nevěře, sexuálnímu nesouladu, rozlišným zájmům a podobně. Ať už se ale jedná rozchod jakýkoliv, obvykle nejde o příjemný zážitek a lidé na něj reagují nejrůznějšími způsoby.

 

Co se s námi děje po rozchodu

Reakce na ukončení vztahu mohou být různé a většinou záleží na mnoha faktorech. Hraje zde roli délka vztahu, povahové vlastnosti obou partnerů nebo to, z jakého důvodu vztah skončil a kdo se s kým rozešel. Problematické pak bývají především rozchody, kdy jeden z partnerů vztah ukončí náhle, případně bez jakéhokoliv vysvětlení. Především v těchto případech se druhý člověk cítí zrazený a podvedený a jedná unáhleně. Můžeme mít pocit osamocení, zrady, neschopnosti.

 

Vztah s novým partnerem jako náplast na ránu

Někteří lidé mají po rozchodu větší sklon ke smutku, cítí se bezcenní a odstrčení, myslí si, že pokud dokáží ihned získat nového partnera, budou se cítit lépe, nebudou tak sami a opět stoupne jejich sebevědomí.

Jiní muži a ženy reagují na rozchod vztekle. Objevuje se u nich silná nenávist k bývalému partnerovi a touží se mu pomstít za každou cenu. Tito lidé se mnohdy vrhnou po hlavě do nového vztahu jen proto, aby své bývalé lásce ublížili či jí dokázali, že se obejdou i bez ní a jsou tak dokonce šťastnější.

Není rovněž dobré začínat nový vztah v naději, že se tím napraví problémy vyvolané vztahem předchozím. Naopak. Pravděpodobnost, že nešťastný člověk naváže nový vztah, který bude bez jakýchkoliv problémů a překážek, je velice mizivá.

Následky vztahu natruc

Ať už lidé mají důvody k novému vztahu ihned po rozchodu jakékoliv, obvykle to nejsou důvody dobré.

Pomsta někomu, kdo se provinil jen tím, že vás přestal milovat, je velice smutným a negativním řešením, které se dříve nebo později otočí proti původci samotnému. Člověk, který se do vztahu pustí jen kvůli tomu, aby se pomstil někomu jinému, nemůže být nikdy šťastný.

Pokud lidé chtějí novým vztahem zaplnit prázdnotu, možná si neuvědomují, že život s novým partnerem jim bude každou chvíli připomínat minulý vztah a oni se budou cítit ještě nešťastnější a osamělejší než předtím. Ještě více sami se pak budou cítit ve chvíli, kdy jejich nový vztah skončí.

Jestliže někdo už týden po rozchodu randí s někým jiným, podvádíte nejen sebe, ale i svůj nový objev. Podvědomě nového partnera totiž vnímá pouze jako náhradníka, a tím ho vlastně připravujete o jakoukoliv šanci uspět. Navíc tomuto člověku vlastně lže, vodí ho za nos a připravuje ho o čas, který by mohl strávit s někým, kdo by ho opravdu miloval.

 

Nebojte se samoty

Uvědomte si, že lepší než se pouštět do nového vztahu z nesprávných důvodů, je zůstat sám. Dopřejte si po rozchodu psychickou rehabilitaci a uvidíte, že vám to prospěje. Nejenže si opět najdete čas sami pro sebe, ale důkladně se také připravíte na další vztah a zvýšíte šanci na to, že vyjde. Samota vám totiž mimo jiné pomůže odhalit chyby z minulého vztahu a vše si důkladně srovnat v hlavě. Pamatujte: pokud nejste schopni být sami se sebou nejste připraveni vstoupit do nového vztahu.

 

Ukliďte si

Úklid a uspořádání věcí pomáhají fungování. Po rozchodu partnera tedy nevyrážejte hned druhý den do společnosti, ale obětujte čas úklidu. Úklid je totiž jednou z příležitostí k bilanci životního období spojeného s bývalým vztahem. Úklid vnějšího (bývalého společného) prostoru pomáhá úklidu ve vnitřním světě a naopak.

Funguje to jako spojené nádoby – změna na jedné straně ovlivní druhou. Pokud si uklidíte v bytě, zjistíte, že je v něm najednou dostatek prostoru i pro novém věci. Pokud si „uklidíte“ ve svém vnitřním světě, objeví se v něm dostatek místa pro novou lásku.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.