OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Ženy touhou po lásce posedléŽeny touhou po lásce posedlé

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
14.3.2018

Často za mnou přicházejí pro pomoc ženy, jež se celým svým životem protrápily. Proč? Kvůli nedostupným mužům.

Jsou to ženy, které o lásku prosí a žadoní. Které si na základě minulosti vytvořily přesvědčení, že o lásku musí bojovat. Že láska je nedostatkové zboží. Že láska je obchod. Že láska je utrpení. Skutečnou lásku bez podmínek vlastně nikdy nepoznaly. Patřila jsem mezi ně, a proto vím, jak touha po lásce a přijetí likviduje duši a život člověka.

Jak je možné, že tolik úžasných a krásných žen věří svým vlastním myšlenkám o tom, že bez svého muže jsou nic, že bez svého muže život nezvládnou? Proč tyto ženy nevidí svou situaci v pravém světle? Proč se nechají zneužívat? Proč dávají tam, kde o to nikdo nestojí? Proč si nechají ubližovat? Proč se nechají ovládat?

Každý člověk potřebuje ke své existenci lásku. Když ji necítí, trpí a chřadne. Buď dělá první poslední proto, aby ji získal (skrze pozornost, uznání, ocenění) nebo to vzdá, jde raději do samoty, a rezignuje na život.

Původem všeho trápení je negativní vztah k sobě a mimořádně nízké sebevědomí, které zapřičinil přístup jejich rodičů, jenž pro svou vlastní bolest nedokázali dát svému dítěti lásku a pozornost, kterou potřebovalo. Staly se oběťmi obětí.

Zkoumala jsem příčiny vzniku závislosti žen na mužích a ucelila jsem jejich výčet.

Rysy, jež mají ženy závislé na mužích společné:

 1. Závislé ženy pocházejí z nefunkčních rodin, kde nebyly uspokojovány jejich citové potřeby. Pozornost jejich rodičů byla natolik zaměřena na “řešení” vlastních problémů, že pro ně už se jí žádné nedostalo. Tyto ženy se v dětství často cítily odmítané a opuštěné.
 2. Disharmonii vzniklou nedostatečnou péčí jejich rodičů mají tyto ženy tendenci podvědomě vyvažovat tím, že samy pečují zejména o muže, kteří vypadají, že péči potřebují. Podvědomě se řídí heslem: “Dokud mě bude potřebovat, neopustí mě.”
 3. Toužily změnit své rodiče ve vřelé a láskyplné pečovatele, to se jim však nedařilo. Přitahují si tak známý typ nedostupného muže a doufají, že silou své lásky jej změní.
 4. Vlivem nejistoty a citové nestability rodičů mají hrůzu z osamění a udělají proto cokoliv, aby si udržely svůj vztah, ať se v něm cítí jakkoli špatně.
 5. Aby i špatný vztah zachránily, není jim nic příliš obtížné, časově náročné, ani nákladné. Stejně jako se snažily uspokojit matku či otce, aby dostaly alespoň trochu lásky, jsou stejně tak připraveny čekat, doufat a snažit se ze všech sil uspokojit milovanou osobu. Jsou zvyklé dávat a nic moc nedostávat.
 6. V každém vztahu jsou připraveny nést více než polovinu zodpovědnosti a viny. Často byly svými rodiči obviňovány a kritizovány.
 7. Jejich sebevědomí je mimořádně nízké a ve skutečnosti nevěří, že mají právo být šťastné. Nabyly přesvědčení, že každou radost v životě si musí nejdříve zasloužit.
 8. Protože v dětství zažily málo pocitu jistoty, jejich mozek je nutí být ve střehu a ovládat své muže a vztah. Svou snahu kontrolovat lidi a situace maskují jako snahu pomáhat. V podvědomí jim běží: “Budu-li jej mít pod kontrolou, neuteče mi.”
 9. Mají tendenci vysnívat si svou romantickou představu, jak by věci mohly vypadat a vůbec si reálně nejsou schopny uvědomit svou skutečnou situaci a měnit ji.
 10. “Naciťují” se na potřeby a představy muže a podle toho se chovají. Neumějí být samy sebou. Nevěří, že by je jejich muž mohl milovat přesně takové, jaké ve skutečnosti jsou, protože i od svých rodičů slýchali (či cítily), že by měly být jiné (lepší, šikovnější, chytřejší, štíhlejší…) a vnímaly, že takové, jaké jsou, nejsou dost dobré.
 11. Jsou posedlé muži a citovým utrpením.
 12. Svou sexualitu často používají jako nástroj k manipulaci muže. Nutí tak problémového partnera, aby je miloval.
 13. Mají předpoklady k tomu, aby propadly drogám, alkoholu, kouření nebo jídlu (především sladkostem).
 14. Tíhnou k lidem s problémy, které “je třeba řešit”, a dobrovolně se zaplétají do bolestných situací. Tak se jim daří vyhýbat se zodpovědnosti vůči sobě samým.
 15. Mají sklon k depresím, ze kterých je vždy vytrhne krátkodobé vzrušení z nestabilních vztahů.
 16. Laskaví, stálí a spolehliví muži je nepřitahují. Tito “milí” muži je nudí.

Často dochází k tomu, že začne-li muž ženiny city oplácet, přestane pro ni být zajímavým a sexuálně přitažlivým. Žena je závislá na utrpení a lásku má spojenu s rozbouřenými emocemi, dramaty, šílenstvím, bolestí, hádkami a následném krátkodobém usmíření (v posteli). Kde se emoce utišují a ženě se dostává lásky, po jaké toužila, neví najednou, co si s ní počít. Pociťuje nudu a ztrátu zájmu o partnera. Najednou si neví rady s partnerem oddaným a milujícím.

Jak se začít uzdravovat a naučit se přijímat lásku

 1. Nehledejte viníka. Ničemu to neprospěje (za vzniklou situaci jsou vždy zodpovědní oba partneři).
 2. Je třeba, abyste si svůj problém naplno připustila. Budete-li jej zlehčovat, popírat jasné signály či vinit vašeho partnera, nemůže se vůbec nic začít měnit.
 3. Přiznejte to před druhými. Vyjděte s pravdou ven a potlačte potřebu jevit se v lepším světle. O svém trápení potřebujete mluvit, ideálně však s odborníkem.
 4. Přijměte fakt, že partnera nezměníte. Zkoušela jste to dost dlouho a přinášelo to jen bolest a utrpení. Klíč ke změně je uložen ve vašem mozku. Všechna mylná přesvědčení přinášející strach lze vymazat a změnit je v takové, které vám pomohou k vytvoření vztahu a života, po jakém toužíte.
 5. Musíte se naučit dávat, aniž byste z toho něco měla. Naučila jste se svým dáváním a pomocí druhé manipulovat, protože jste to jinak neuměla. Lásku má každý právo dávat i dostávat jen tak. Bez zásluh.
 6. Začněte pracovat na přijetí sebe sama a prohlubujte svůj pocit sebelásky a sebeúcty. Začněte se nyní soustředit pouze na svůj vztah k sobě. Nepouštějte se do dalšího vztahu, dokud vám nevzroste sebevědomí a sebeúcta. Našla byste si jen další stejný typ nedostupného muže.

Jak vypadá „uzdravená“ žena

 1. Plně přijímá samu sebe, i když chce některé své stránky své osobnosti změnit. Vědomě pracuje na prohlubování svého pocitu sebelásky a sebeúcty.
 2. Přijímá druhé takové, jací jsou, a nesnaží se je měnit, aby vyhovovali její potřebám.
 3. Pečuje o svůj vzhled, o své tělo a přijímá je takové, jaké je.
 4. Rozvíjí své zájmy, věnuje se tomu, co jí baví a naplňuje. Pečuje o svůj systém hodnot. Cení si sama sebe. Nehledá vztah, který by jí dodal pocit sebeúcty.
 5. Neodvozuje pocit vlastní hodnoty od toho, že ji někdo potřebuje. Má kolem sebe lidi, kteří ji mají rádi a vyhledávají její přítomnost, i když od ní nic nechtějí.
 6. Nebojí se odhalit samu sebe v hluboce osobní rovině, ale nepropůjčuje se k tomu, aby ji mohli zneužívat lidé, kterým nejde o její dobro.
 7. Ve vztahu si klade otázku: “Je tento vztah pro mě dobrý? Umožní mi využít všech mých možností?”
 8. Zjistí-li, že vztah, který navázala, je destruktivní, dokáže z něj odejít, aniž by propadla ochromující depresi. Dostává se z krize za pomoci chápajících přátel a zdravých zájmů.
 9. Všechny zápasy, dramata a zmatky z minulosti pro ni ztratily na přitažlivosti. Chrání samu sebe, své zdraví a svůj vlastní prospěch. Nade vše si cení míru ve své duši.
 10. Je si vědoma toho, že má-li vztah fungovat, partnery musí spojovat stejný systém hodnot, podobné zájmy a cíle a schopnost intimně se přiblížit jeden druhému.
 11. Má se jednoduše ráda. Ví, že si zaslouží to nejlepší, co jí může život nabídnout.

Vaše uzdravení ze závislosti na partnerově lásce změní váš život v mnoha směrech. Vydejte se na cestu za vašimi zdravějšími, hlubšími, citlivějšími a láskyplnějšími vztahy a poznejte život a pocity, o kterých se vám dosud jen snilo.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

5 Comments

 1. Lenka napsal:

  Tak to sedi.. :/

 2. Eva napsal:

  Četla jsem o sobě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.