Drtí mě špatné rozhodnutí v minulostiDrtí mě špatné rozhodnutí v minulosti

Dotaz čtenáře 06 leden 000 03:25

Dobrý den, asi před 4 lety jsem měl možnost odkoupit byt, který šel do privatizace a já jsem to neudělal. Bál jsem se toho, i když nyní vidím, že nebylo čeho a že bych na tom i pěkně vydělal. Nyní se musí opět stěhovat a neustále si vyčítám chybu 4 roky starou. Je to něco, co mě pronásleduje a nepustí. Když vidím nafouklé ceny pražských nemovistostí, je mi z toho smutno, protože vím, že si byt 3KK nebudu moci nikdy dovolit. Kdybych před lety neudělal tuto chybu, měl bych byt za hubičku. Vždy, když se podívám na ceny nemovitostí, zachvátí mne strach a nejistota z celého bytí, ze své nespokojenosti, nevyrovnanosti a životní nejistoty. Je neuvěřitelné, jaká na světě panuje nespravedlnost. Úplně ve všem a to myslím globálně. Bohatní dál bohatnou a chudí se propadají do čím dál tím větší chudoby. Jak s tím člověk žít, aby se nezbláznil?! Pokud byste mi dokázali poradit, jak se vymanit z kruhu vzpomínek na minulost a na vlastní chyby, které jsem si zavinil SÁM, byl bych Vám moc vděčný.

Ing. Petr Sládek 23 únor 000 02:00

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Před lety jsem zažil podobnou situaci a dokážu si přesně představit Vaše pocity. Rozumím Vašemu rozhořčení, že si neustále vyčítáte chybu, kterou jste tenkrát udělal. Je však nezbytné si uvědomit, že je to minulost, která už dávno skončila. Minulost, která nejde změnit, a jediné, co si z ní můžete vzít, je ponaučení, zkušenosti a zavřít za ní dveře natrvalo. Život se neodehrává v minulosti, nýbrž v přítomnosti – tady a teď.

Jak jste si správně všiml, bál jste se toho a i dnes, když přemýšlíte o stejné věci, zachvátí Vás dokonce strach a nejistota z celého bytí. Zde jasně vidíte jednu z příčin, kterou je strach udělat rozhodnutí. Tento strach Vás paralyzuje a negativně ovlivňuje Vaše myšlení. Opravdu si myslíte, že důvodem Vaší nespokojenosti je nespravedlnost, která na světě panuje? Já si to nemyslím. To, kde se každý z nás dnes nacházíme, není žádná náhoda, osud, smůla nebo něco podobného. Je to jen a pouze výsledek našeho konání v minulosti. Pokud jste přesvědčen, že si byt 3+kk nebudete moci nikdy dovolit, tak vězte, že důvodem je pouze blok (Emoční rovnice) ve Vaší hlavě. Proč si myslíte, že toho nejste schopen?

K řešení Vašich problémů je zapotřebí zjistit důvod strachu dělat rozhodnutí a nalézt bloky, které Vás drží v šachu. Za tímto strachem a bloky stojí podvědomé Emoční rovnice, které se Vám v hlavě uložily v průběhu života. Tyto rovnice je nutné změnit.

Radu, jak se vymanit z kruhu, Vám mohu dát následující. Máte prakticky dvě možnosti:

  1. buď se budete stále dokola utápět v minulosti a hledat důvod, proč to nebo ono nejde, a setrváte v „začarovaném kolečku“ a bude se tím víc a víc užírat...,
  2. anebo se rozhodnete problémy řešit a pracovat na nich.

Tohle rozhodnutí je pouze na Vás. Pokud se rozhodnete pro možnost 2), velice rád Vám se vším pomohu. Uděláte to pro sebe? Dejte mi prosím vědět, jak jste se rozhodl.

Ing. Petr Sládek, Certifikovaný kouč Aleše Kaliny

Odpovídá kouč:

Ing. Petr Sládek
Již jako malý chlapec jsem se snažil vyhledávat dobré pocity a naplno si užívat života. Prožil jsem dětství plné krásných zážitk...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.