Výpověď z práceVýpověď z práce

Dotaz čtenáře 17 březen 000 08:01

po 25 letech v jednom podniku jsem pod vlivem emocí uvěřila lži podřízeného a dala výpověď. Poslední tři roky jsem pracovala s bezva lidmi, i přes pracovní vytížení. Vždycky jsem žila prací a lidi v práci byla moje rodina, i když jsem 17 let vdaná, vždy jsem byla víc v práci než doma. Neuvědomila jsem si důsledek svého počínání s výpovědí už se nelze vrátit zpět. Stýská se mi po lidech se kterými jsem pracovala a kteří pracovali pode mnou (dělala jsem směnovou vedoucí). Práce mne však v posledních měsících netěšila, neměli jsme lidi na práci, nebo se pořád měnili a byl neustálý problém zajistit provoz a vše ostatní se od této skutečnosti odvíjelo, byly chvíle kdy se mi tam vůbec nechtělo, ale léta v oboru na druhou stranu mi umožňovala řešit neustále problémy, které vznikaly. Nevím jak dál, i kdybych změnila pracovní pozici (je pár pracovních pozicí, které pro mne nejsou problém), vím, že tudy už cesta nevede. Ale pak nevím jak dál, je mi 47 let a nic jiného díky poště neumím. mám ráda

Ing. Petr Sládek 28 březen 000 07:31

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, milá tazatelko, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Naprosto chápu pocity, které nyní prožíváte. Byla jste 25 let v jednom podniku, což je hodně dlouhá doba, a je tedy přirozené, že se Vám stýská po kolezích.

Máte pocit, že jste pod vlivem emocí uvěřila lži podřízeného a dala výpověď. Nyní Vám práce chybí a litujete svého rozhodnutí. Píšete však, že Vás práce v posledních měsících netěšila a byly chvíle, kdy se Vám tam vůbec nechtělo. Mám z toho pocit, že Vás v práci drželi hlavně blízcí lidé a obava z toho, že nedokážete dělat jinou práci.

Vy byste si nyní měla ujasnit, jaká práce Vás skutečně baví a v jaké oblasti máte talent. Je totiž dost možné, že Vaše pocity v práci, kdy Vás netěšila a někdy se Vám tam ani nechtělo, souvisejí se syndromem vyhoření. Což by mohlo souviset s tím, že jste dělala práci mimo svůj talent.
Další věc, na kterou se zaměřte, je, co Vám brání v tom, změnit obor? Proč si myslíte, že nic jiného neumíte?

Já jen z toho, co píšete, vidím: jste flexibilní, obětavá, máte organizační schopnosti, dokážete vést lidi, operativně řešit problémy… a to není zrovna málo.
Máte rozhodně co nabídnout, takže pravděpodobně je problém jen v tom, že si nevěříte. Budete-li s tím chtít pomoct, tak mi dejte vědět. Můžeme Váš problém rozebrat detailněji a nalézt konkrétní řešení.

Mějte se krásně.

Ing. Petr Sládek, certifikovaný kouč Aleše Kaliny

Odpovídá kouč:

Ing. Petr Sládek
Již jako malý chlapec jsem se snažil vyhledávat dobré pocity a naplno si užívat života. Prožil jsem dětství plné krásných zážitk...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.