Mám se ohlížet na své kolegyně?Mám se ohlížet na své kolegyně?

Dotaz čtenáře 30 červen 000 09:28

Dobrý den, prosím o radu zda je mé rozhodnutí správné . Pracuji jako uklízečka a zdá se,že můj nadřízený je vstřícný k tomu abych i bez maturity pracovala dále pak jako recepční,když jsem o toto místo projevila zájem.Rozsah této práce na tomto pracovišti není náročný ,ale bude potřeba se zaučit,že by i majitel firmy s tím souhlasil. Mé dřívější povolání byla,švadlena,prodavačka i jsem montovala zámky do aut nebo byla na poště,úklid je dočasné řešení. Mám se ohlížet na dosavadní recepční co by na to řekly, asi budou překvapeni ,ale ani u jedné nebylo potřeba dokládat ,že mají maturitu i když ji mají.

Hana Šrámková 15 červenec 000 12:18

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz do naší poradny. Blahopřeji Vám k pracovní nabídce a k možnosti pracovního růstu. Na Váš dotaz, zda je nutné se ohlížet na budoucí kolegyně, co by tomu řekly, že nemáte maturitu, Vám odpovím jednoznačně NE.

Nikdy ještě nikdo neprokázal, že získáním titulů nebo dokončením studií se stáváme automaticky lepšími zaměstnanci nebo pracovníky. Důležité jsou Vaše dovednosti, loajalita a pracovitost, které můžete nabídnout svému zaměstnavateli a které na Vás jistě ocenil už nyní, když Vám tuto možnost postupu nabídl.

Vy se na nikoho ohlížet nemusíte. Nejste kolegyním povinna se zodpovídat nebo jim předkládat maturitní vysvědčení, anebo se dokonce obhajovat, že ho nemáte. Pokud Váš zaměstnavatel tuto skutečnost akceptuje, tak Vám nic v cestě nebrání.

Jediné, co by Vás na této cestě mohlo blokovat, je Vaše hlava. Proto by bylo dobré zbavit Vaše podvědomí emoční vzorců, které Vás mohou na této cestě zastavit. Emoční rovnice, které se mohou ve Vašem podvědomí nacházet, mohou být následující:

  • na lepší práci nemám;
  • nejsem dost dobrá;
  • nevěřím si;
  • nemám na to, co chci dělat;
  • druzí jsou schopnější.

Zapracujte na své sebehodnotě! Zbavte se svých strachů a chybných vzorců. Věřte, není to nic těžkého. Pokud budete chtít, ráda Vám s tím pomohu.

Přeji Vám mnoho úspěchů.

Hana Šrámková, certifikovaný kouč Aleše Kaliny

Odpovídá kouč:

Hana Šrámková
Více než 15 let jsem se spolupodílela na budování firmy, kdy byla moje role převážně v oblasti lidských zdrojů, budování vztahů na...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.