Může chování matky ovlivnit dceru?Může chování matky ovlivnit dceru?

Dotaz čtenáře 15 listopad 000 11:24

Dobrý den. Žiji ve společné domácnosti s přítelkyní. Máme spolu 5-ti letoun holčičku. Přítelkyně, nyní již bývalá, si našla partnera, ke kterému několikrát týdně jezdí na noc. Od něho jde do práce. Dcera o všem ví. Já s ni zustavam doma a ráno ji vodim do školky. Mám starost o dceru, aby se toto chování její matky na ni nějak neprojevilo! Prosím poradte co s tím. Děkuji.

Hana Šrámková 21 listopad 000 10:48

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Předně bych Vám ráda složila poklonu. Uvědomujete si závažnost této situace a cítíte odpovědnost za to, aby emoční nastavení Vaší dcerky bylo pro její budoucí život pokud možno bez negativních programů, které čerpá od svých autorit a z prostředí, ve kterém vyrůstá.

Pro zdravý emoční vývoj Vaší dcerky je nejdůležitější, aby cítila lásku matky i otce, aby cítila, že ji rodiče maximálně přijímají proto, že je, bezpodmínečně, bez nároků na její výkony nebo chování, že jí naslouchají a zajímají se o ni. Děti dokážou vycítit a načerpat do svých hlaviček všechny naše problémy, starosti i trápení, aniž bychom o tom museli mluvit. Proto je také důležité, aby Vaše dcerka cítila, že matka i otec jsou ve svých životech šťastní a spokojení, ať už jako pár, nebo každý zvlášť. Začít se musí u sebe!

Doporučila bych Vám, abyste nyní začal myslet více také sám na sebe. Z Vašeho dotazu cítím, že ani Vám se zatím nepodařilo se s rozchodem vyrovnat. Sdílet domácnost a přihlížet tomu, jak Vaše bývalá přítelkyně odjíždí na noc za novým partnerem, to pro Vás jistě nejsou příjemné okamžiky. Proč tolerujete, že Vám tímto chováním Vaše přítelkyně ubližuje? Stanovte si s bývalou partnerkou jasná pravidla v péči o dceru a ty striktně oboustranně dodržujte. Začněte žít také svůj život, navyšte své sebevědomí a sebehodnotu; partnerský vztah se od ní odvíjí. Dejte sám sebe také jednou na první místo!

Bylo by dobré se zaměřit na programy Vašeho podvědomí, které si nesete Vy ze svého dětství a předešlého života a které Vám zrcadlí situaci, ve které se nyní nacházíte. To, jakého si do života vybíráme partnera, jakou budeme mít práci a jak v ní budeme úspěšní, se odvíjí od našeho nastavení, našich programů, které nosíme ve svých hlavách a které často nepracují v náš prospěch. Se vším výše uvedeným Vám mohu pomoci. Neváhejte mě kontaktovat a objednat se na koučink, velice ráda se Vám budu věnovat. Pokud budete šťastný a spokojený Vy, bude i Vaše dcera!

Hana Šrámková, certifikovaný kouč Aleše Kaliny

Odpovídá kouč:

Hana Šrámková
Více než 15 let jsem se spolupodílela na budování firmy, kdy byla moje role převážně v oblasti lidských zdrojů, budování vztahů na...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.