Konflikty mezi dětmiKonflikty mezi dětmi

Dotaz čtenáře 24 únor 000 01:41

Zdravim a preji pekne dny,mam dva syny a jsem s nimi sama. Jsou sikovni,ale absolutne se v me pritomnosti nerespektuji,a ja pak upadam do vzorce,ktery se mi nelibil....rvu....starsimu je 14ler,mladsimu 7let. Starsi ho neustale usurpuje. Jsem z toho spatna. Odpoved,"ja mu nic nedelam"... Je mi jasne,ze rvanim noc nespravim,je mi jasne,ze jsou to emocni bloky ...ale jak na ne....medituju,snazim se si to v tu chviki uvedomitbo si to uvedomim hned po sleze a i s tim pracuji,ale stava se to vlastne skoro vzdy....takze pak sama sebe vidim jako san :(,ktera se posleze omluvi... Slaba utecha,ze nam se nikdo neomluvil,chci se posunout....pak mam pocit,ze moje mozkovna na vic nestaci

Hana Šrámková 27 únor 000 01:34

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, milá tazatelko, děkujeme za Váš dotaz. Předně bych Vám chtěla složit poklonu, jak zodpovědně k mateřství přistupujete, a je vidět, že na sobě pracujete, o výchově synů hluboce přemýšlíte a uvědomujete si dopady svého chování na ně.

Děti jsou naším zrcadlem. Jejich mozek je nastaven podle toho, jak se chováme, vyjadřujeme, jakou máme náladu. Děti vycítí naše nejistoty a nálady, problémy, strachy, starosti, aniž bychom o tom mluvili, a na základě toho reagují. Možná Vás tíží nejistota, zda jste dobrá matka, a tuto nejistotu Vaše děti vycítí. Možná vycítí Vaše obavy, jak to všechno zvládnete, když jste na syny sama. Nebo vycítí Vaše pocity viny, že napjatou situaci nezvládnete bez křiku, atd.

Dost výčitek a sebeobviňování! Raději se s dětmi posaďte, udělejte rodinnou radu a nastavte společně pravidla, která striktně dodržujte. Pravidla vzájemného respektu a komunikace, abyste se doma všichni cítili dobře. Více kniha Emoční rovnice – Domácí ústava. I Vy máte právo na to, cítit se doma dobře a neřešit stále dokola dětské spory a vzájemné provokace. Stejně tak, jak Vy respektujete potřeby svých dětí, tak by ony měly respektovat Vás. Dejte sama sebe na první místo, zvyšte své sebevědomí a sebehodnotu. Buďte pevná a jistá sama sebou a uvidíte, jak na to Vaše děti začnou reagovat.

Vidím, že již máte povědomí o negativních emočních vzorcích, které se ukrývají ve Vašem podvědomí a které ovlivňují to, jak jednáme, jak se cítíme, jak se rozhodujeme a jaký život vedeme. Ptáte se, jak na emoční vzorce (Emoční rovnice), které nepracují ve Váš prospěch? Je třeba je ve Vašem podvědomí najít a změnit. Zní to složitě, ale není. Snadno a rychle se dá metodou Emočních rovnic na sobě zapracovat a dosáhnout skvělých výsledků.

Jaké negativní vzorce např. mohou ve Vašem podvědomí být?

  • Jako matka jsem selhala.
  • Nejsem dost dobrá.
  • Mateřství je těžké.
  • Vše musím zvládnout sama.
  • Druzí mě nerespektují.
  • Pro druhé nejsem důležitá.
  • Druzí si mě neváží.

Pokud budete chtít na svých negativních emočních programech zapracovat, jsem tu pro Vás a ráda se Vám budu věnovat.

Hana Šrámková, certifikovaný kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Hana Šrámková
Více než 15 let jsem se spolupodílela na budování firmy, kdy byla moje role převážně v oblasti lidských zdrojů, budování vztahů na...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.