Šikana na pracovišti!Šikana na pracovišti!

Dotaz čtenáře 08 květen 000 11:22

Dobrý den,Vám přeji. Mám k Vam veliky dotaz. Deset let jsem už v jedné firmě,ale tri roky na jiném úseku. Ze začátku bylo vše dobré,a po chvíli jsem začala zazivat šikanu od partaka. Sikanu ve stylu,že neumím počítat, KDYŽ se mi sekne stroj tak partak mluví vulgárně. Vše jsem samozřejmě řekla MISTROVI,ale mám pocit,že oni dva jsou jedna ruka. Teď po operaci se partak má vrátit, pokud budu pracovat pod nim,nikdo mi nepomůže se zastat. Když si poridim nahrávku, nebude nic slyšet,jelikož hučí stroj. Sami vědí,že od roku 2015se léčim na psychiatrii kvůli úmrtí miminka,a blíží se jeho narození. Pracovala jsem na jednom pracovišti,kde se mi to nepovedlo, o té o které jsem si MYSLELA,že je kamarádka, vše nahazela do bedny a já si to.musela jet na vlastní náklady opravit. Prisel za mnou mistr se ptát, jak probíhala oprava, chtěla jsem.si.to opravit sama,ale jelikož jela montáž, kluci mi pomohli a zdelali to,vím sama odkud vitr vane. Nevim,ale připadá mi,že se mě chce mistr zbavit

Hana Šrámková 15 květen 000 05:24

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Pěkný den. Z Vašeho popisu není zcela zřejmé na co se ptáte, a tak se pokusím to co píšete krátce zrekapitulovat.

10 let pracujete v jedné firmě. Vše bylo v pořádku do té doby, než jste začala pracovat na jiném úseku. Pravděpodobně jste na pracovišti něco rozbila a musela na vlastní náklady opravit . Cítíte, že Vás v tomto problému kamarádka podrazila a kolegové nepomohli. Váš současný parťák Vás kritizuje a je vulgární. Máte pocit, že se Vás mistr nezastane, nepomůže Vám a že straní Vašemu parťákovi.

Také Vás před 3 lety postihla tragická událost a od té doby se léčíte na psychiatrii. Pravděpodobně cítíte, že kolegové o této události vědí a přesto se k Vám nechovají ohleduplně, nepomohou Vám a naopak se Vás chtějí zbavit.

Chápu Vás jak se cítíte a co prožíváte. Dovolím si odhadnot, že se ve Vaší hlavě ukývají emoce například:

  • -    nikdo mi nepomůže
  • -    nikdo se mě nezastane
  • -    na vše jsem sama
  • -    lidé jsou krutí
  • -    život je krutý
  • -    pro druhé nemám hodnotu
  • -    selhala jsem

Takové negativní emoce (programy Vašeho podvědomí), které my nazýváme Emoční rovnice jsou viníky toho, jak se nyní cítíte. Ve Vašem podvědomí se jich bude ukrývat mnoho. A jak se tyto programy do Vaší hlavy dostaly? Pravděpodobně už když jste byla malá holčička. Už jako dítě jste zaživala podobné emoce, mám pravdu? Dobrá zpráva je, že s těmito programy umíme pracovat a je možné je navždy z hlavy vymazat a tím pozitivně změnit svoji budoucnost.

Co Vám mohu poradit: Jste svobodný člověk a můžete přeci práci změnit? Musíte však počítat s tím, že pokud máte ve svém podvědomí výše uvedené vzorce, tyto situace se Vám mohou opakovat i v dalším zaměstnání. Je třeba, abyste se začala mít více ráda, navýšila svoji sebehodnotu a odpustila si. Začněte pracovat sama na sobě, začněte u sebe. Žádný rozdělovník štěstí neexistuje a jen my sami máme život ve svých rukou.  Věřte, že i tuto tragickou událost můžete překonat, vím o čem mluvím, ale vždycky musí člověk začít u sebe.

Pokud budete potřebovat pomoc v Vašimi negativními emočními vzorci, můžete se ke mě objednat na koučink https://ales-kalina.cz/koucove/hana-sramkova/

 

 

 

Odpovídá kouč:

Hana Šrámková
Více než 15 let jsem se spolupodílela na budování firmy, kdy byla moje role převážně v oblasti lidských zdrojů, budování vztahů na...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.