Panické ataky a myšlenky na sebevražduPanické ataky a myšlenky na sebevraždu

Dotaz čtenáře 26 červenec 000 12:47

Dobrý den. Už 2. měsíc jsem v Irsku, ale zvrtlo se to asi měsíc zpátky, kdy jsem dostala svůk první panický atak, od doby, co tu jsem. Vždy, když se to stalo, užila jsem Neurol 0,25 mg. Na pár dní jsem měla klid, ale pak už jsem je měla pravidelně, před 4 dny jsem si dokonce volala sanitku. Včera jsem šla po 2 dnech ven a bylo to příšerné, vyustilo to ve velkou depresi, asi hodinu jsem intenzivně přemýšlela nad sebevraždou, jiné východisko jsem neviděla. Na 6. 8. mám koupenou letenku do čr, ale nezvládnu tu cestu, ta představa je frustrující. Musím jet 3 hodiny autobusem a 2,5 hodiny letadlem, při cestě sem jsem musela užít 2 Neuroly a stejně to bylo málo. Kromě toho mám klaustrofobii, o to je to horší. A myšlenka na to, že vůbec musím vyjít ven. Už dva dny jsem nejedla, nemám hlad ani chuť. Tohoe však nejsou jediné problémy. A myšlenky. Prosím, co mám dělat?! Jsem v pasti :’( děkuju

Ing. Luďka Ježová 31 červenec 000 09:49

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, první, co Vám chci říct je: KLID, nic Vám nehrozí. Vím, že se to lehce řekne, ale je opravdu třeba se vnitřně zklidnit. Pomáhá zhluboka a dlouze vydechovat. A soustředit se detailně na přítomnost.

Panická ataka je “jen” hysterie mozku. Jinak celý Váš organismus funguje bez problémů, jen Váš mozek “plaší”. Předpokládám, že když jste si před 4 dny volala sanitku, tak Vám lékaři nic nenašli a poslali Vás domů.

Když si představíte mozek jako počítač, tak panická ataka je něco jako error, tedy programová chyba. Dobrá zpráva je, že se tato chyba dá vypátrat a odstranit.

Myslím, že po měsíci pobytu v Irsku si Váš mozek řekl: “Aha, tak jsme se trochu zabydleli, tak už mohu začít “zlobit”.” A vše, co se v něm do té doby shromažďovalo, najednou pustil ven a spustil alarm v podobě panické ataky.

Z toho, co píšete, vyplývá, že jste zvyklá brát Neurol už z Čech, ale že Vám přestává zabírat. Psychofarmaka pomáhají člověku přežít to nejhorší, ale neřeší problém a ten se sám nevyřeší. 

Je skutečně potřeba se blíže podívat na nastavení a myšlenky, které nosíte v hlavě, na to, jak se díváte na svět, na život, na sebe samotnou, na to, jaké jste měla dětství atd. Tam někde je důvod Vašich současných stavů.

Neberte deprese a ataky jako trest či úděl, berte je jako signál, že je nutné v sobě a ve svém pohledu na svět něco změnit. Dokud to neuděláte, můžete brát čím dál silnější léky, ale tyto stavy se Vám budou vracet. Je ale jisté, že existuje jiné východisko než sebevražda, Váš zablokovanyý mozek ho teď jen prostě nevidí.

Nemohu Vám zde vše dopodrobna vypsat, ale můžeme si zítra mezi 11. a 12. hodinou zavolat (telefon, Skype apod.) a já Vám řeknu, jaké jsou možnosti. Mohu Vás zkusit na odlet připravit. Napište mi a domluvíme se.

Nebojte se, zase bude dobře.

Budu čekat, že se ozvete.

Luďka Ježová, certifikovaný kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.