Je mi 58 let a už déle jak 1,5 roku nemohu sehnat práciJe mi 58 let a už déle jak 1,5 roku nemohu sehnat práci

Dotaz čtenáře 03 říjen 000 04:37

Dobrý den,již jsem asi před rokembyla v kontaktu s p.Ježovou. Je mi 58let. Přišla jsem o práci.Po dlouhém hledání mi vzali naÚřad práce do podatelny.zde jsem byla měsíc a byla jsem odejita,nesedly jsme si s kolegyní. To mi dost srazilo,nečekala jsem to. To bylo v lednu 2017 jelikož jsem měla jít na operaci kyčle, tak jsem marodila. Pak jsem brala podporu a celou dobu jsem sháněla práci a nic. Pracovala jsem dřív jako nakupčí. V dubnu jsem byla na operaci a vše dobře dopadlo. Pobírám invalid.důchod II.stupně. Akorát,že pořád sháním práci,ale už spíš jako robot,nemůžu v sobě nalézt náboj a chuť. Už mi neba pořád chodit na pohovory a poslouchat občas trapné dotazy od mladých náborářů. Když se ˇmi naskytlo místo, tak jsem tak ochromená strachem, že ho nevezmu. Nyní mám jednu nabídku je to v kanclu bezp.agentury,ale nelíbí se mi prac. doba od 8-16.30hod. a taky tam moc práce není. Připadám si jako mimo sebe. Byla jsem vždy aktivní,veselá,sportovní a nyní jsem bez zájmu,bez chuti do něčeho

Ing. Luďka Ježová 18 říjen 000 03:59

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den,

moc Vás zase po čase zdravím. Přečetla jsem si všechny naše emaily, které jsme si poslaly loni na jaře. Vidím, že ve Vašem životě se toho moc nezměnilo. Snad jen ta operace kyčle se podařila. V roce 2017 jste absolvovala opravdu spoustu pohovorů, ale nějak nic nevyšlo a pokud vyšlo, tak, jak píšete, jste si zase nesedla s kolegyní. 

Jednak Vás chválím, jak aktivně chodíte po pohovorech a rozesíláte životopisy na všechny strany, ale na druhou stranu mi přijde, že tuto činnost už máte jako “koníčka” a že ta samotná Vás nějakým způsobem baví, ale zároveň ubíjí, protože nemá výsledek. Zvykla jste si natolik, že obcházíte pohovory, že už to děláte jako robot a vlastně ani neočekáváte a možná ani nechcete, aby to vyšlo. Někde je tedy blok, proč Vám žádná práce nevyjde. Možná jen obcházíte pohovory, aby Vaše okolí nemohlo říct, že se nesnažíte najít si práci. Možná Vaše podvědomí z nějakého důvodu ani nechce, abyste pracovala. Nebo Vám v tom brání strach, že nebudete dost dobrá a už nechcete žádné zklamání a odmítnutí. Na to by právě bylo potřeba přijít při koučinku. Někde je prostě zakopaný pes.

Už na jaře 2017 jsme se domlouvaly, že si na koučink, pokud si ho vyzkoušíte a bude Vám vyhovovat, našetříte a začnete pod mým vedením na sobě pracovat. Bohužel se tak nestalo. Psala jste tehdy, že jste si koupila knížku Emoční rovnice od Aleše Kaliny. Přečetla jste ji? Zkoušíte alespoň podle ní pracovat?

V jednom emailu jste psala, že jedna práce se Vám moc líbila, ale vyžadovali lepší znalost Excelu než jste v té době měla. Už jste si znalosti Excelu doplnila?

To, co jsem Vám psala už tehdy stále platí:

Jak dlouho ještě chcete takhle žít? Na co čekáte? Dny ubíhají. Nečekejte na zázrak. Nic se nestane samo od sebe. Psát jen do Poradny nestačí. Radím Vám, ušetřete peníze na koučink a přijďte nebo zavolejte. Život se Vám pak začne měnit pod rukama. Znovu získáte jiskru a chuť do života.

Záleží mi na Vás, ale rozhodnutí musíte udělat Vy sama.

Jediné překážky, které existují, jsou ty, které si nosíme ve svojí hlavě. Takže Váš věk to není!

Jak řekl, tuším, Albert Einstein: “Je bláhovost dělat stále stejné věci a čekat jiné výsledky.”

 

Moc pozdravů

Luďka Ježová, certifikovaný senior kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.