Jít do obchodu, na úřad, je pro mne hrůzaJít do obchodu, na úřad, je pro mne hrůza

Dotaz čtenáře 15 leden 000 03:53

Dobrý den, koukala jsem na vas na YouTube ohledně atak . Asi ji budu mít taky .Protože nemůžu jít sama do obchodu.rozbusi se mi hrozně srdce ,zpoti ruce a mám strach vůbec sama někam jít.Dela mi blbě když se na mě lidi dívají. I když mám jít někam jen na úřad něco vyřídit a vím že se mi nic nestane (tím se uklidňují v duchu) tak i tak se mi opět rozbuší srdce,nemůžu se skoro ani nadechnout.Ale vždycky to nějak vydržím ale jsem ráda jak je to zamnou a já vypadnu ven a konečně se nadechnu a uklidnim.Pak jsem vždy ráda že vyřizování mám na pár dní z krku ale jakmile se to zase blíží opět znova ty stavy . Mám vždy strach i když vím že mi nic nehrozí jako by ten můj mozek to nechtěl pochopit. Pak mám takové období ,že se pořád pozoruji.Pozoruji si a hlídám tep na krku..jsem ztoho už unavená.porad si počítám tepy .pak zjistím že mi tep vynechává dostanu strach a rozbuší se mi srdce.nekdy se mi rozbuší i když jsem v klidu a ležím.porad na to myslim.a tím si to asi privadim.nevim . Děkuji

Ing. Luďka Ježová 21 leden 000 02:14

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, stavy, které popisujete, jsou úzkosti. Někdy je velmi tenká hranice mezi pocitem úzkosti a panickou atakou a většinou úzkosti kulminují v panickou ataku.

Úzkostmi bohužel v dnešní době trpí stále více lidí. Je ale dobře, že také stále více lidí si začíná uvědomovat, oč jde. Mezi lidmi již začíná povědomí o tom, že se nejedná o nemoc. A už vůbec ne o nemoc srdce, plic a podobně. Zkrátka, že se jedná o úzkost. A antidepresiva nepomohou řešit problém, ale "jen" mírní projevy.

Když půjdete ke klasickému lékaři a budete chtít zjistit příčinu, necháte si změřit tlak, udělat rozbor krve a různá jiná vyšetření, nic Vám nezjistí. Úzkosti nejsou tímto způsoběm měřitelné. Jsou jakoby neviditelné, bez důkazu.

Vím, že se mi to lehko řekne, ale zkoušejte nevnímat to, co se Vám děje, jako nespravedlivé příkoří. Neříkejte si “Proč právě já.”, “Co jsem komu udělala.”

Berte to jako zprávu, jako radu, jako upozornění: “Něco udělej!!”. “Něco změň!”, “Takhle to dál nejde!”

Je třeba zjistit, jaké programy z dětství, jaké výchovně “pravdy” a nastavení Vás dovedly do současných stavů. Podívat se na to, jak vnímáte sebe ve svém životě. Z jaké perspektivy se na svět díváte.

Jakmile se tyto škodlivé programy podchytí a začne se vědomě (to téměř stále), systematicky a trpělivě pracovat (to stačí 10 minut denně), nelze nemít výsledky. Krok za krokem se budete cítit lépe a lépe. Jít na úřad bude stále menší a menší problém. Jít nakupovat může pak být i potěšení. Nebudete spěchat s návratem do své "nory". Nebudete chtít rychle zmizet z očí ostatním lidem. Nebudete se cítit venku v ohrožení.

Samo se ale nevyřeší vůbec nic.

Tento problém nevyřeší zodpovězení dotazu v Poradně. Je třeba s úzkostmi začít pracovat. Já se na řešení úzkostí a panických atak specializuji a tak vím, že metoda Emočních rovnic na tento problém velmi dobře funguje.

Chcete něco aktivně dělat? Chcete, aby rok 2019 byl pro Vás přelomový v tom nejlepším slova smyslu? Napište mi. Domluvíme se, jaké jsou další možnosti a varianty, jak postupovat.

S pozdravem

Luďka Ježová, certifikovaný senior kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.