Stres z nadřízeného v dlouhodobém pracovním vztahu vyvolávající až vzájemnou averzi, či menávistStres z nadřízeného v dlouhodobém pracovním vztahu vyvolávající až vzájemnou averzi, či menávist

Dotaz čtenáře 10 únor 000 07:19

Dobrý den, pracuji v nadnárodní firmě a 15 let jsem vedla tým 250 lidí. Před cca 10 lety se mi vyměnilo vedení. S o pár let mladší šéfovou jsem měla 3 roky vynikající vztah, ale došlo ke zhoršení vztahů z lidmi, které jsem vedla (ne nejbližší tým, ale lidi na lince). Firma mi zaplatila kouče a mě se výrazně ulevilo. Podařilo se mi dostat vztahy s podřízenými do stavu příměří. Výrazně se ale zhoršil můj vztah s vedoucí. Kouč mi řekl, že mě úspěšně manipulovala. Vztah se nelepší, před nějakou dobou přiznala vůči mě averzi. Cítím, že ji těší, když se mi nedaří, pak zlidští a nabízí pomocnou ruku. Nevěříme si navzájem a musím přiznat, že mě taky těší jakýkoliv její neúspěch - v práci, ve vztazích, při výchově dětí. Od ledna už svůj tým nevedu, cítila jsem, že už jim nemám co dát. Teď jsem si pochroumala kotník a snažím se poprat s pocitem viny, že jsem měla být v práci - do mailu mi chodí úkoly bez jakékoliv domluvy home office. Chci požádat o radu, jak dál, už jsem hodně vyčerpaná.

Ing. Petr Horký 11 únor 000 11:36

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, velice dobře chápu Vaší situaci, neb jsem si něco podobného v rámci vedení nadnárodních společností sám zažil na vlastní kůži. Vím, jak se se zdánlivých "korporátních" přátel buď změnou pozice nebo změnou vnitřních vztahů mohou stát klidně i lidi, které se dají nazývat nepřátelé nebo alespoň někdo kdo nám hodně bere naší energii.

Budu upřímný a to znamená, že dle mé dlouholeté korporátní zkušenosti máte 2 možnosti = buď:

  1. Se za cenu zachování si svého zaměstnání nadále potácet v prostředí nedůvěry, které Vám bere energii, přestáváte mít chuť do práce a budete víc a víc prokrastinovat a  hledat jakoukoliv příčinu , proč do práce nejít nebo ji nedělat naplno a dříve nebo později (pokud se nic s Vaší nadřízenou nebo celkově ve firmě nestane) stejně vyhoříte.
  2. Naleznete vnitřní sílu a požádáte dotyčnou o schůzku mezi čtyřma očima a zkusíte ji navrhnout zapomenout na minulost s tím, že pro dobrou všech chcete začít budovat nový vzájemný vztah :-) .... Pokud toto nepomůže, doporučuji si včas začít hledat novou práci, kde budete mít víc energie, prostoru a možnosti se zase realizovat dle svých schopností, než se nechat nadále ušlapávat. Otázkou je i nalezení nových alternativních zaměstnání, které by Vás mohly rovněž naplňovat - třeba i ze začátku za menší peníze.

Pokud byste chtěla pomoci s možnými vzorci, které Vás blokují  od větší vnitřní pohody nebo máte z něčeho konkrétnějšího strach a nevíte jak na to, můžete využít akce (1000Kč zdarma na první dvojhodinový koučink) a já vám s tím rád do hloubky pomohu. Věřte, že vše (Práce, vztahy - hlavně vztah sama k sobě, vztah k okolí, k penězům a ke svému zdraví) souvisí úzce spolu, tak je moc důležité se na to podívat komplexně.

Děkuji za pochopení a  budu se těšit na připadnou další komunikaci (setkání)

Odpovídá kouč:

Ing. Petr Horký
Nedovolte dnešnímu světu, vlastním strachům, nefunkčním vztahům a nenaplněným očekáváním kazit váš život! Nežijte minulostí a ani...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.