Chování 9 měsíčního dítěteChování 9 měsíčního dítěte

Dotaz čtenáře 30 duben 000 05:14

Dobrý den, prosím pěkně nám dotaz týkající se mé 9 měsíční holčičky. Když jsme doma, je velmi usměvavá na mě i na manžela, nicméně kdykoliv jsme mimo domov, případně nás někdo navštíví, je taková zamračená a málokdy se usměje. Taková reakce je například i na prarodiče, které vidí prakticky denně. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to nějaká fáze, období, které časem pomine? Předem velmi děkuji za odpověď.

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, ptáte se na to, zda chování vaší holčičky je fáze, období vývoje.

Od 7 měsíců si dítě začíná  pomalu uvědomovat objekty kolem sebe. Vaše holčička si začíná uvědomovat, že máma a ona není jeden, ale dva. Začíná vnímat jakési oddělení. Může se objevit tzv. separační úzkost z tohoto nového oddělení, které dítě dříve nevnímalo. Může se objevit pláč, když máma není blízko, nebo může být zamračená na jiné lidi kolem. Jde to o, nakolik  cítí bezpečí a jistotu. Vaše holčička poznává nový svět a začíná vnímat více do hloubky lidi kolem sebe ( neznámé objekty ). Když ji s láskou a vřelým srdcem dovolíte, aby se nových podnětů dotýkala, přibližovala se k nim, třeba v mámině náručí, ona si je osahá a začne poznávat s radostí nové. Když budete vy jako matka v pohodě, budete cítit radost, lásku, klid, pohodu.... i vaše dítě bude cítit to, co nacítí z vás. Vaše holčička je jako malý průzkumník. Vše kolem ní je nové a tak velké. Máma je bezpečí a jistota. Dítě vnímá samo sebe, lidi kolem sebe, zkouší, napodobuje, dokonce si dokáže stanovit cíl a hledá cestičky, jak ho dosáhnout. Je to velké badatelské období, kde dítě cítí, že jde do velkého světa poznání a bezpečnou kotvou je pro něj máma. Přeji vám i vaší holčičce nádherné chvíle společně strávené na cestě poznání.

Mgr. Žana Maďáková, kouč

Odpovídá kouč:

Mgr. Žana Mahďáková
„Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.“ Mahátma Gándhí Každý z nás v životě zažil situaci, kdy si řekl: Má...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.