Jak pohřbít myšlenky na bývaléhoJak pohřbít myšlenky na bývalého

Dotaz čtenáře 30 červen 000 01:44

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak pohřbít myšlenky na bývalého partnera. Děkuji

Ing. Luďka Ježová 09 červenec 000 05:30

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, děkuji za důvěru. Bohužel je to velmi stručný dotaz. Nepíšete, kolik je Vám let, jak je to dlouho, co se z partnera stal bývalý partner a jak jste byli spolu dlouho. Nepíšete, jak moc a často na bývalého partnera myslíte. Ani nevím, zda máte již jiného partnera a přesto myslíte na bývalého atd.

Myslím, že vzpomínky není třeba pohřbívat a myslím, že to ani nejde. Vše, co se stalo, se stalo za nějakým účelem. Mělo a má nám to něco dát, něco nás to má naučit. Máme se díky tomu posunout. Říká se, že každá situace v sobě nese pozitivní poselství. Jen my lidé to poselství dokážeme rozkódovat až s odstupem času. V současnosti situaci většinou vnímáme jen negativně a jen a jen bolestně. 

Ale chápu, jak to myslíte. Co bylo, bylo a je třeba jít dál.

To, co Vám řeknu, ale víte sama dobře. Chce to čas. Ano, to je všeobecně známé moudro, že čas vše zahojí. Do té doby ale je třeba žít, jak nejlépe to jde. I se k tomu trochu přinutit.  I tento čas se počítá do nám vyměřeného času a hodiny a dny současnosti nám nikdo nevrátí. A je to hodně vzácné zboží na to, abychom si ho nechali jen tak proklouznout mezi prsty.

Další moudro je, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Zaručuji Vám, že časem objevíte hezčí a voňavější kvítí, tedy člověka, se kterým si budete opravdu rozumět a souznít. Ale abyste toho nového mohla potkat, musel ten bývalý odejít z Vaší cesty.

A teď to hlavní. Proč zapomínáte na sebe? Najděte sama sebe. Najděte si nějakou svoji fotku z dětství, kterou máte ráda. Dejte si ji do peněženky nebo si ji dejte doma na noční stolek nebo si ji ofoťte do mobilu a začněte se na ní koukat a myslet na tu holčičku na fotce a povídat si s ní. 

To ona je nejdůležitější člověk ve Vašem životě a nikdy to nebude nikdo jiný. Jak se cítí ona, tak se cítíte i Vy. Jak jí asi je, když na ni zapomínáte? Nezeptáte se jí, jak se má. Nezeptáte se jí, co by jí udělalo radost. Nevezmete ji/sebe na výlet. Neukazujete ji/sobě krásy světa. Místo toho se trápíte (a tedy i ji) smutkem nad bývalým partnerem.

Dost! Konec! Je třeba žít naplno. Život je krátký.

Budu ráda, když mi o sobě napíšete víc. Moc ráda Vás z toho smutku a vzpomínání vysekám a ukážu Vám cestu k té holčičce na fotce a k Vaší vyšší sebehodnotě a sebevědomí a tedy i k hezkému pocitu ze života.

Luďka Ježová, certifikovaný senior kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.