Nedokáži se rozhodnout zda změnit práciNedokáži se rozhodnout zda změnit práci

Dotaz čtenáře 02 červenec 000 08:10

Dobrý večer, je mi úplně jasné, že Vám pane Kalina píší tisíce lidí. Tak zkouším, zda byste mi nemohl odpovědět na jednu mou otázku. Začala jsem vás sledovat a již nějaký ten pátek bojuji se svou hlavou. Neustálý boj mezi mým srdcem a mozkem. Můj problém, který bych chtěla vyřešit je sice rešitelny, ale já si s ním neumím poradit. Mám asi vše co potřebuji v tomto světě. Mám milující rodinu, peníze taky jsou ale mám práci (podotýkám, že si vydělam slušně), ale je tady jedno ALE... Práce mě přestala bavit, jsem z ní unavená, vyčerpaná a mým cílem je se posunout dál. Dostala jsem nabídku, kde ale klesnu finančně... Takže srdce říká, běž za snem a mozek mi říká monologem, budeš mít míň peněz, jak to zvládneš, už si nějakou dobu nekoupís kabelku, to či ono... CO TEĎ!!!!! DĚKUJI POKUD ZAREAGUJETE A KDYŽ NE, TAK I TAK VÁM PŘEJI MNOHO ÚSPĚCHŮ V ŽIVOTĚ. MONIKA VOLNÁ

Ing. Petr Sládek 12 červenec 000 07:22

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, Moniko, děkuji Vám za dotaz. Jmenuji se Petr Sládek a jsem koučem Aleše Kaliny, tak snad se spokojíte i s mojí odpovědí.

To, že Vás práce vyčerpává a přestává bavit, je známkou, že neděláte práci v souladu se svými vnitřními hodnotami a přesvědčeními. Stává se to každému z nás, pokud nerealizujeme práci, která nás naplňuje a tím pádem koresponduje s naším talentem, začne se ozývat náš vnitřní hlas.

Je to takové varování a signál, že nejdeme správnou cestou a často i první příznak, že se blížíme syndromu vyhoření.

Rozhodně každému vřele doporučuji, aby pracoval v oblasti, která ho naplňuje a rozvíjel svůj talent. Z pohledu mozku se jedná o oblast, ve které máme největší potenciál růstu a hodnoty.

To, že budete začínat na nižší odměně za práci, neznamená, že ji budete mít pořád, ba naopak. V oblasti svých talentů se velmi rychle rozvíjíme a zlepšujeme, čímž roste naše hodnota na pracovním trhu.

Druhá část problému, který popisujete, jsou Vaše nepříjemné pocity změnu učinit. Zde se jedná o emoční bloky (strachy), které jsou podvědomé reakce vyvolané nějakou nepříjemnou zkušeností v minulosti.

S těmito bloky se dá však velmi efektivně pracovat a trvale se jich zbavit. Klidně se mi ozvěte a můžeme na tom zapracovat.

Velmi rád Vám pomohu na Vaší cestě k vysněné práci.


Mějte se krásně, s láskou Petr

Odpovídá kouč:

Ing. Petr Sládek
Již jako malý chlapec jsem se snažil vyhledávat dobré pocity a naplno si užívat života. Prožil jsem dětství plné krásných zážitk...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.