Sklony k závislostemSklony k závislostem

Dotaz čtenáře 18 červenec 000 08:05

Vždy když se mi něco nepovede mám naučný vzorec zapít to alkoholem viděla jsem to u táty v dětství dospívání i nyní máma hystercila plakala teď když abstinuji nevím jak zpracovávat pocity nervozity paniky nesoustredeni se které vznikají mými neúspěchy a hlavně pocit úzkosti vzpomenu si jen na staré návyky a tim je alkohol pít ale nechci tak v tom zůstávám a trpím cítím že mě to oslabuje přála bych si naučit se tyto situace řešit jinak dekuji

Mgr. Hana Syslová 19 červenec 000 07:22

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Píšete, že máte zvyk zapíjet alkoholem věci, které se Vám nepodaří. Zároveň uvádíte, že se jedná o naučený vzorec, který jste zažila v dětství a dospívání. Je to bohužel častý případ, kdy řešení problémů a případné úzkosti nebo jiné psychické potíže souvisí s tím, co jsme poznali jako malé děti. Jedná se o to, že jsme si zapsali do hlavy emoční rovnice (vzorce), a podle toho se odvíjí náš současný život.

Dobrý den,

děkuji Vám za další reakci do naší poradny. Píšete, že máte zvyk zapíjet alkoholem věci, které se Vám nepodaří. Zároveň uvádíte, že se jedná o naučený vzorec, který jste zažila v dětství a dospívání. Je to bohužel častý případ, kdy řešení problémů a případné úzkosti nebo jiné psychické potíže souvisí s tím, co jsme poznali jako malé děti. Jedná se o to, že jsme si zapsali do hlavy emoční rovnice (vzorce), a podle toho se odvíjí náš současný život.

Stejně jako jiné emoční rovnice, i tyto vzorce vztahující se k alkoholu, můžeme jednoduše vyřešit. Stačí identifikovat, co všechno se nám děje, co nás trápí a jaké k tomu máme emoční prožitky, a všechno přepsat. Takto můžete pracovat buď samostatně (na webu si můžete přečíst či poslechnout informace o emočních rovnicích, můžete si přečíst knihu od pana Kaliny) nebo s koučem, který Vás celkovou změnou provede.

Pokud byste měla zájem, ráda Vám s problémem pomohu při individuálním koučinku (osobně, telefonicky či přes Skype).

Přeji hodně sil do budoucna.

Odpovídá kouč:

Mgr. Hana Syslová
„Teď je ten čas začít žít život, o kterém jste jen snil/a.“ Život mi naložil vrchovatě. Navzdory snaze rodičů dát mi to nejlepš...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.