Žárlivost a jak s ní pracovatŽárlivost a jak s ní pracovat

Dotaz čtenáře 18 červenec 000 12:44

Dobrý den, mám problém se žárlivostí. Před 4 lety skončil můj první vztah, který trval 5 let a přítel mě podváděl. Hrozně mi to zlomilo srdce a od té doby mám v každém následujícím vztahu hrozný strach, že mi někdo udělá to samé a jsem podezřívavá. Nyní mám vztah se skvělým partnerem, ale občas se neudržím a dělám mu scény - ptám se, s kým si píše, dívám se mu tajně do telefonu, vadí mi, když chce jít s klukama na pivo, vadí mi, že se dívá na jiné ženy - kontroluji ho, i přesto že vím, že nemá potřebu a nehledá si nikoho jiného - jeho taky podváděla bývalá, tak má k nevěře stejný odpor jako já, ale i tak si nemohu pomoci. Zároveň mám občas pocit, že mi dokazuje málo lásky - vyžaduji po něm obejmutí, pusu, stále se ho ptám, jestli mě miluje. Je to skvělý chlap a já to tentokrát nechci pokazit, jako předtím. Jsme spolu zatím 5 měsíců a je mi 28 let, příteli 25. Prosím poraďte, jak se povznést nad žárlivost a nad to, abych ho nenutila stále do dokazování a vyznávání lásky.

Hana Šrámková 29 červenec 000 01:04

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, milá tazatelko, děkuji Vám za dotaz do naší poradny. Chápu Vás, po tak bolestné situaci je těžké uvěřit a znovu se oddat 100% důvěře. Díky těmto negativním prožitkům máte ve své mysli zapsáno, že muži podvádějí.

Žárlivost je nemoc z nedostatku. Ve Vašem případě se jedná o nedostatek pocitu vlastní hodnoty, sebedůvěry a sebelásky. Máte nedostatek vlastního přesvědčení, že pro druhé máte velkou hodntotu. Sebepotvrzujete se tím, že chcete čerpat projevy lásky od partnera. Jak jste k tomu přišla? V dětství, kdy se Vám stavěla vaše osobnost, kdy jsme získávala od svých nejblížších programy a nastavení své hlavy. Z toho co jsme viděla, slyšela, a cítila si Váš mozek zapsal programy. Zapsal si programy a přesvědčení o Vaší hodnotě pro druhé. Mozek si zapisoval programy jo tom, jak vypadá láska vztah (příklad rodičů), o mužích, o ženách atd. Všechny programy a přesvědčení teď vidíte ve své realitě.

Jednoznačně musíte zapracovat sama na sobě, na své hodnotě, sebedůvěře a sebelásce. Vaše vnitřní nastavení Vám potom bude zdrcadlit i Váš partner svým chováním k Vám. Depřejte sama sobě to, po čem toužíte, aby Vám dával Váš partner.

Dále bych se zaměřila na to, jak hodně jste v dětství byla kontrolovaná Vy sama.Zda Vám rodiče dávali důvěru, nebo jste se musela neustále hlásit, zda jste byla vystavovaná kontrole a nedůvěře z jejich strany. To vše může s Vaší problémem souviset. Nebo, zda se něco takového dělo u Vás doma.

Pokud se chcete dozvědět více o Emočních rovnicích a pochopit proč prožíváte to co prožíváte, podívat se na své škodlivé nastavení z dětství, neváhejte mě kontaktovat zde: https://ales-kalina.cz/koucove/hana-sramkova/
To co se nám v životě děje je jenom o nás, sami si realitu vytváříme a jen my sami ji můžeme změnit.
S úctou
Hana Šrámková

Odpovídá kouč:

Hana Šrámková
Více než 15 let jsem se spolupodílela na budování firmy, kdy byla moje role převážně v oblasti lidských zdrojů, budování vztahů na...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.