Ve vztahu jsem jako Ve vztahu jsem jako "hodná teta"

Dotaz čtenáře 19 červenec 000 09:47

Dobrý večer, téměř dva a půl roku mám vztah se svým sousedem. Odešla mu žena s jiným a má s ním tříletou dceru. Jsou stále manžele a mají spolu dvě děti. Šestiletého syna a jedenactiletou dceru. Děti mě mají moc rády a já je také.Jsem rozvedena a mám dva již dospělé syny. Celou dobu se snažím příteli pomáhat. Vařím, denně má teplý oběd, peču, když má děti i jim. Pomáhám s úkoly, starám se, hrají si , kupuji dárky, peču dorty...Snažím se jim dělat rodinu, ale jsem pořád sama za zdí. Týden má přítel odpolední a nevidím ho. Pak víkend , týden a další víkend děti, tak jen večer návštěva na hoďku.Dalsi týden bez dětí, ale jsme každý ve svém bytě a opět se sejdeme jen na chvíli večer. Spát u nej nemohu ani o víkendu.Nevyspal by se.. Vyhovuje mu to a nic nechce měnit.Náš vztah se nikam neposunul.A co mě ničí nejvíc je, že tráví čas se svou ženou a jejím novým. Má ho jak kámoše. Jede pro děti a vrátí se za čtyři hodiny.Minulý víkend byl s dětmi a ženou u jejich prarodičů.Nevím jak dál..Lucka

Ing. Luďka Ježová 29 červenec 000 10:11

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, paní Lucie, to je opravdu prapodivná situace. Řekla bych, že jste tam tak nějak navíc nebo jak Vy sama říkáte “za zdí”. Píšete, že se staráte, pečujete, vaříte, pečete, staráte se o děti... Jako “hodná teta”.

Myslím, že je opravdu dost netradiční, aby měl chlap za kámoše milence/nového partnera své stále stávající ženy. Je to takové hodně “rozvolněné”, no ale budiž.

Předpokládám, že asi nebudete takový “střelec”, abyste se k nim přidala a začali jste trávit čas všichni dohromady, tedy ve čtyřech dospělých plus děti. Nebo oni Vás mezi sebe nechtějí?

Víte, všechno bych si dokázala představit a pochopit, ale jednu věc nepochopím. A to, že i když přítel nemá odpolední a nemá děti, že jste spolu jen na chvíli večer. Že něco nepodniknete, někam nevyrazíte. A to, že u něj nemůžete spát, že on by se nevyspal, to už mě přijde opravdu hodně do očí bijící.

V této situaci jste dva a půl roku? To přece nejde. Přece nemůžete dál hrát tu roli “hodné tety”.

Pokud ke změně situace nepomůže otevřený rozhovor s přítelem, kde mu upřímně řeknete svoje pocity a budete nazývat věci pravými jmény a nebudete se bát, že ho tímto rozhovorem ztratíte, budete muset “zařadit zpátečku”. 

Ale úplně bych ještě nedoporučovala z tohoto prazvláštního vztahu odcházet, protože zde můžete dobře natrénovat uvědomění si svojí sebehodnoty a nastavení vlastních hranic. Je totiž možné, že za to, jak se k Vám nyní přítel chová, může Vaše nastavení z dětství. Možná i v dětství jste byla na vedlejší koleji. Toto nastavení je třeba určitě změni, opravit, nebo se Vám to bude v příštím vztahu opakovat znovu.

Už jste poslala objednávku koučinku a tak se těším, jak společně na uvědomění si Vaší sebehodnoty zapracujeme a chování okolí k Vám se začne měnit.

Moc pozdravů

Luďka Ježová, certifikovaný senior kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.