Ohrozí vyznání naše kamarádství?Ohrozí vyznání naše kamarádství?

Dotaz čtenáře 23 červenec 000 06:00

Dobrý den, už půlroku se s kamarádkou vídáme, dobře spolu vycházíme. Jenže teď jsem si uvědomil, že bych toho chtěl vztah. Nemám jasné signály, že by to ona viděla stejně. Jak na to dále? Strašně mě to uvnitř štve, protože bych jí to chtěl říct, ale nevím jestli by po tom naše přátelství neskončilo. Je lepší začít něco naznačovat nebo přijít, a říct přímo, jak to vidím?

Ing. Luďka Ježová 05 srpen 000 08:44

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, díky za hezký dotaz.

První, co mne napadá, je, že pokud jde o dobré přátelství, tak neskončí, i kdyby Vaše kamarádka váš vztah viděla “jen” jako kamarádský a nechtěla od něj nic víc. Nebojte se, konec konců to stejně každého v prvé řadě potěší, že má o něj někdo zájem.

Ptáte se, zda naznačovat nebo to říct přímo. Samozřejmě obojí je možné a bohužel vás dva neznám, ale asi bych doporučila trpělivost a začít naznačovat. Přinést na schůzku třeba kytku nebo pak zase koupit plyšáka nebo nějakou drobnost, která udělá radost. Myslím, že kamarádka se dovtípí. Možná je Vaše kamarádka jen nesmělá a čeká, až se vyjádříte Vy.

Všechno to “naznačování”, které je přece tak krásné a nemělo by na začátku vztahu chybět, by ale mělo trvat maximálně měsíc. Pak jednoho dne se stejně budete muset jasně vyjádřit.

Držím MOC palce!

Luďka Ježová, certifikovaný senior kouč

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.