Soužití s partneremSoužití s partnerem

Dotaz čtenáře 08 srpen 000 08:19

Dobrý večer,ráda bych se zeptala,jakým způsobem se mám zachovat :Můj mladší partner je hodně cholerický,neustále vidí chyby jen u mě a u mé dceři(je jí 16 let),i když je jeden den vše v pohodě,ten další pomalu ani nemluví,neustále provokuje,jen aby vznikla hádka,což na mě neplatí,já se nenechávám vyprovokovat,snažím se řešit vše s klidem. Bohužel ,když vidí,že to nemá na mě účinek,začne doslova řvát,vyčítat vše možné, jen neuzná svou chybu.Známe se již 6 let a už 2 krát jsme šli od sebe,ale nakonec vždy slíbil,že to bude už lepší,chová se někdy dost vlastnicky,žárlí na mou dceru, protože se jí také věnuji. Nechápe, že jsem v první řadě matka a pak přítelkyně,i když jsme o tomto tématu hodně hovořili, je to jako bych házela hrách na zeď. Již jsem unavená s jeho přístupem,je schopen mě i citově vydírat a pak se diví, že se začnu také bránit. Je nějaká možnost změnit jeho přístup nebo je lepší od takového člověka odejít,respektive ho vystěhovat,byt je totiž můj.Děkuji za odpověď. Marta

Mgr. Hana Syslová 14 srpen 000 03:54

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Píšete, že Váš mladší partner je velmi cholerický a neustále vidí chyby hlavně u Vás. Dále uvádíte, že se u Vás střídají dny pohody a dny, kdy buď nemluví nebo Vás provokuje. Když se nedáte, tak "přitvrzuje" a začne se projevovat výčitkami a řevem.

Vážená paní Marto,

děkuji za Vaši důvěru, se kterou jste se obrátila na naši poradnu.

Píšete, že Váš mladší partner je velmi cholerický a neustále vidí chyby hlavně u Vás. Dále uvádíte, že se u Vás střídají dny pohody a dny, kdy buď nemluví nebo Vás provokuje. Když se nedáte, tak "přitvrzuje" a začne se projevovat výčitkami a řevem.

Chápu, že to musí být pro Vás náročné, zvlášť pokud jste to již dříve řešili, on slíbil, že to bude lepší, ale nakonec se tak nestane. Vůbec se nedivím, že už jste z takového přístupu od svého přítele unavená. 

V partnerství není možné dávat další šance donekonečna. Pokud jeden z partnerů pravidla opakovaně nedodržuje, je pro toho druhého těžké vztah udržovat a věřit, že mu na vztahu záleží. Sama si zvažte, zda pozitiva Vašeho vztahu vyvažují ta negativa a zda partner dodržuje to, na čem jste se dohodli. Pokud stále chcete na vztahu pracovat, je potřeba, aby se na práci podíleli oba partneři. Můžete využít různé metody práce na vztahu, např. Domácí ústavu (k dohledání na blogu na webu).

Budete-li chtít na své oblasti vztahů více pracovat, neváhejte se ozvat a domluvit si termín koučinku (osobně, telefonicky, přes Skype), velmi ráda Vám pomohu.

Přeji hodně sil a hezkých okamžiků do budoucna.

Odpovídá kouč:

Mgr. Hana Syslová
„Teď je ten čas začít žít život, o kterém jste jen snil/a.“ Život mi naložil vrchovatě. Navzdory snaze rodičů dát mi to nejlepš...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.