Schizoafektivní poruchaSchizoafektivní porucha

Dotaz čtenáře 11 říjen 000 08:41

Dobrý den kontaktovala mě známá že by mohl mé ženě pomoci nějaký kouč. Mé ženě dyagnostikována schiyoafektivní porucha v současné době je v léčebně. ta známá tvrdí abych jí tam odsud odvezl a že s kaučem to zvládne i bez léků. A tak se ptám na váš názor.Děkuji

Hana Šrámková 29 říjen 000 05:51

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, metoda Emočních rovnic, která pracuje s negativními programy podvědomí, které mají zásadní dopad na momentální nálady člověka, může vaší ženě pomoci. Při schizoafektivní poruše, kterou uvádíte, se nálady vaší ženy pravděpodobně rychle střídají od euforických stavů po velké propady.

Po telefonickém upřesnění jste sdělil, že spouštěčem změny nálad u vaší ženy byla nenadálá psychická zátěž a později se podobné stavy vracely v období porodu a krátce po něm.

Náš mozek je rodová databanka programů, které nás ovlivňuji a podle kterých si vytváříme v auto-pilotním módu svůj život. Tyto programy jsme čerpali v dětství a v dospívání ze svého prostředí, a to vždy jako pravdivé. Programy se mohou do naších hlav dostat i díky působení rodové linie. 

Každý program (emoční rovnice), který nosíme ve svém podvědomí, má pro nás emoční váhu.

Mozek na denním pořádku neustále celou databanku programů přepočítává a pozměňuje. Mozek nerad chodí do prázdna a proto si následující dny vytváří své další vlastní předpovědi. Tyto předpovědi se pak stávají základem pro další výpočty a z nich plynoucí změny nálad. 

Největším zájmem mozku není primárně náš dobrý pocit, ale spořit energii. Dělá to tak, že preferuje programy, které již opakoval nejvíce. Bohužel to nemusí být programy vždy ve prospěch naší dobré nálady. Jeho zájmem není náš dobrý pocit, ale  úspora energie a neustále potvrzování si uložených programů v naší realitě. Uvedu příklad: Mozek má uloženo s hodnotou pravda a nízkým emočním číslem rovnici např. “Mohl/la bych obtěžovat”. Jaké si myslíte, že tento člověk bude mít sebevědomí? S jakou lehkostí bude navazovat vztahy? 

Pokud je vaše žena ve fázi chorobně zvýšené nálady, znamená to, např.  že vlivem změny situace ve vašem vztahu mohlo dojít k aktivaci programů s vysokým emočním číslem. např. rovnice “jsem milovaná, jsem dost dobrá”. Pokud se takový program aktivuje, vaše žena bude hýřit euforickou náladou.
Jakmile se situace změní (např. visí ve vzduchu partnerská hádka), mozek tuto predikci umí vzít naprosto vážně a aktivovat jiný program např. program “hádka ničí lásku” s nízkým emočním číslem. Ve výsledku vidíte posun v náladě vaší partnerky a nemusí vám dojít, že její mozek pouze zachytil ze vzduchu neurčitou pravděpodobnost možného partnerského konfliktu.

Další příčinou změny nálady vaší partnerky mohou být protikladné programy uložené v podvědomí. Například programy “Mám jít do leva” jít rovně chce máma” jít doprava je společenský vyžadováno” vždy potřebuji mít všechno vyřešeno” o svém směru nesmím pochybovat” za jakékoliv pochybování umřu”. Při tomto seskupení protikladných emočních programů, dochází neustále ke snaze mozku, aby nedošlo k situacím, kdy dotyčnému bude předloženo několik protikladných možností. Hlava preventivně chrání člověka od situací, ve kterých by mělo docházek k rozhodnutí mezi několika variantami. Činí to tak, že dotyčného může uvrhnout do hlubokého propadu nálady, aby na blížící se rozhodnutí neměl sílu ani chuť. Tento příklad vysvětluje, proč může docházet ke zcela nepochopitelných a rychlým změnám nálad.

Dle mého mínění je jedinou cestou k odstranění těchto kolísání nálad vyhledání a vymazání takových programů, které tyto propady způsobují.

Není potřeba v tom hledat žádnou vědu, stačí uvědomění, že mozek je pouze výkonný počítač, který má své vlastní zákonitosti. Pochopením těchto zákonitostí a práci s nimi se vaše žena dostane do klidu a bude moci plnohodnotně prožívat svůj život bez výkyvů nálad.

S úctou

Hana Šrámková

https://ales-kalina.cz/koucove/hana-sramkova/

 

 

 

Odpovídá kouč:

Hana Šrámková
K metodě Emočních rovnic Aleše Kaliny mě v roce 2008 nasměrovala moje životní situace. Přestože jsem osobním rozvojem žila a pracov...Objednání lekce s koučem