Trpím úzkostnými stavyTrpím úzkostnými stavy

Dotaz čtenáře 23 březen 000 04:39

Trpím úzkostnými stavy. Několikrát zasahovala záchranka, ale srdeční činnost byla v pořádku. Přesto někdy cítím jakoby mi někdy nepravidelně zatepalo srdce a pak se rozbuší. Mám z toho strach, snažím se uklidňovat, trénuji Shulzův autogenní trénink, progresivní relaxaci, yogové dýchání. Uzkost mě ale pořád trápí a mám strach ze selhání srdce. Jsem navíc momentálně v Německu a za dané situace s korona virem je to tu tak jako tak emocionálně vypjaté. Olga Smadhi Pavlíková

Bc. Bronislava Mahslonová 03 duben 000 07:36

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den paní Olgo, je skvělé, že využíváte relaxační techniky a jiné, v rámci řešení svých zátěžových situací v životě.

Dle mého je nejdůležitější se v první  řadě podívat  co způsobuje Váš strach, následně nepravidelné tepání srdce a td. V tuto chvíli nám k tomu přitěžuje a zvyšuje zátěž i nouzový stav s KOVID-19 nejen u vás. Vše co se nám děje v životě je totiž vedeno nastavením naší  hlavy.  To co jsme do ní nasáli od dětství, vložili nám do ní naše autority a všichni kolem nás a při tom to není "naše"..tzn. vnitřně to cítíme jinak. Proto při práci s těmito stavy hledáme původ, příčinu a vedeme člověka k uvědomění si tohoto. Následně pracujeme na tzv. přenastavení podvědomí, což je v překladu vymazání nevyhovujících vzorců z hlavy a vložení nových, které "Vám" vyhovují. K tomu pak využíváme třeba i některé doplňující techniky pro podpoření  změny. Na těchto změnách a vlastním seberozvoji  je doporučuji pracovat s kompetentní osobou, která Vás povede ke zdárnému cíli. Obecně řečeno, pokud se nezbavíme strachu z čehož pramení třeba úzkost a vše s tím dále související, (nevymažeme z hlavy) nejde nám posunout se do "uzdravení" tedy pro nás pohodového, spokojeného životního období.  Vše je v tuto chvíli psychika, protože, jak píšete záchranka byla zbytečná..srdce je v pořádku.  Tyto stavy  lze změnit, pokud chcete. Držím pěti v rozhodnutí a v práci na tomto. Klidný a pohodový den Vám přeji.

Odpovídá kouč:

Bc. Bronislava Mahslonová
„Žít, to je v životě to nejvzácnější na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde Dnešní doba na nás klade...Objednání lekce s koučem