Úmrtí bratraÚmrtí bratra

Dotaz čtenáře 22 květen 000 09:00

Dobrý večer, je to 14 dní co nám umřel bratr, spáchal sebevraždu. Byly jsme si velice blízcí, i přes svůj věk jsme si říkali \"mlaďas\". Byl z o rok starších dvojčat. Je to už 2 týdny, ale stále to nemůžu přijmout tu skutečnost, že už prostě není, že už nezavolá, nenapíše \"zdar mlaďas jak je?. Přes den, kdy se musím soustředit na práci myslím na něho pořád, ale jak se blíží konec a přijedu domů, tak přijde neskutečný pocit úzkosti a bezmoc, že už prostě není. Jako bych tomu odmítal uvěřit a přijmout to. Jak se s tím můžu nejlépe vyrovnat. Děkuji za odpověď.

Ing. Martin Vít, MBA 27 květen 000 07:54

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, děkuji za důvěru a za dotaz položený naší poradně. Nejdříve mi, prosím, dovolte Vám vyjádřit upřímnou soustrast. Úmrtí blízké osoby je jedním z nejtěžších momentů v životě, se kterým se musí člověk vyrovnat. Tím spíš, pokud byl odchod vašeho bratra dobrovolný. 2 týdny jsou velmi krátká doba na to, abyste se se smrtí bratra dokázal vyrovnat, takto rychle to prostě není možné. Nyní je nutné projít si obdobím truchlení. Situace, kdy tuto skutečnost

odmítáte přijmout a uvěřit jí, je zcela normální a přirozená. Každý si prochází procesem truchlení jinak. Vy prožíváte úzkost a bezmoc, i to je v naprostém pořádku. V žádném případě není dobré pocity smutku vytěsňovat a snažit se je násilím potlačovat.

Pokud máte potřebu o bratrovi mluvit, mluvte o něm. Pokud potřebujete dát průchod emocím, udělejte to. Projděte si místa, kde jste trávili čas společně, nebo se těmto místům naopak vyhněte - přesně tak, jak to celé cítíte.

I práce může být pro Vás v tomto případě lék.

Jak tuto situaci zládají další členové Vaší rodiny? Pomáhá Vám být s nimi společně pohromadě?

 

Přeji Vám v rámci možností hezký zbytek dne a prosím o doplnění informací

Zdraví Martin Vít

https://ales-kalina.cz/koucove/martin-vit/

Odpovídá kouč:

Ing. Martin Vít, MBA
„Všechno na světě se ukazuje být energií, energie je základem všeho. Jestliže se naladíte na energetickou frekvenci té reali...Objednání lekce s koučem