S manželem máme velké finanční dluhyS manželem máme velké finanční dluhy

Dotaz čtenáře 22 srpen 000 12:00

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Máme s manželem velké finanční závazky a dluhy a velmi to ovlivňuje náš vztah. Řešíme neustále jen peníze a jak vše zaplatit. Naše měsíční náklady jen na splácení dluhů jsou kolem 60tis měsíčně. Tato částka bohužel vznikla během podnikání mého muže, kdy za jeden velký projekt nedostal zaplaceno od investora a zůstala mu tak proinvestovaná částka bez zaplacení. Můj muž je od té doby trochu zablokovaný co se týče peněz, nerad je řeší a nerad si o ně říká. Stále podniká, byl by i úspěšný, má dobré nápady a zajímavé projekty, ale bohužel si neumí říci o peníze. I když toto téma řešíme spolu, není mu to příjemné a nechce o tom mluvit. Ale měsíční splátky nad námi visí jako Damoklův meč a řešit to tak musím převážně já. Aktuálně je náš vztah totálně na bodu mrazu a před rozpadem. Poradíte co dělat?

Ing. Aleš Kalina 10 listopad 000 01:37

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, nedomnívám se, že problém Vašeho manžela ohledně peněz vznikl až po nezaplacení investora. V tomto světě nic není náhoda. Proto i to, že za svou práci nedostal zaplaceno, je projekce jeho hlavy do reálného světa. Zápisů bude jistě v hlavě Vašeho manžela víc.

Ty by chtěly vytahat a pootáčet tak, aby si své práce práce vážil, aby věděl, že je správné za ni dostal zaplaceno a že je v pořádku si o peníze za svou práci říct. Dám a dostanu, to je základní výměna energie, která musí fungovat i ve světě financí.

Myslím, že toto je ale úkol Vašeho manžela, nikoli Váš. V tuto chvíli bych mu na Vašem místě navrhl vyčistit si hlavu od rovnic, které mu brání přísunu peněz za dobře odvedenou práci. Může se minimálně zamyslet nad tím, jak to v rodině partnera fungovalo s jeho oceňováním a co doma slyšel o penězích. To bude základ pro rovnice. Možná by na přechodnou dobu jako první pomoc pomohlo najmout si někoho, který bude dočasně, než toho bude schopen sám Váš manžel, najmout osobu, která bude pohledávky od neplatičů vymáhat.

Další otázkou je fungování Vašeho celého vztahu. Jestli je popisovaný bod mrazu jen výsledkem neřešené obtížné finanční situace, což je dost možné, nebo se tam děje ještě něco dalšího, nejsem schopen z Vašeho popisu problému zodpovědět.

Každopádně každý může dělat rozhodnutí jen sám za sebe. Proto si Vy sama na prvním místě ujasněte, jak potřebujete se svým partnerem po všech stránkách fungovat a co potřebujete od něj, abyste byla spokojena. Výsledky Vašeho zamyšlení pak prodiskutujte s partnerem.

Přeju Vám hodně úspěchu. Budu rád, když mi dáte vědět, jak se věc vyvíjí.

Mějte se krásně.

Poradna Aleše Kaliny

Odpovídá kouč:

Ing. Aleš Kalina
Autor Emočních rovnic
autor metody Emočních rovnic Během jednoho sezení vám rozklíčuji podstatu vašeho problému takovým způsobem, že vá...Objednání lekce s koučem