Když matka velí – 1

Většinou jsou u nás doma s dětmi ženy. Na muže tato povinnosti připadá jen málokdy. Dětský mozek přichází na svět čistý a vše, co se bude učit, bude hlavně od toho, kdo s ním bude trávit nejvíce času. Definoval jsem pojem Primární autority. To je osoba, která má k dítěti velmi blízký vztah, šatí jej a sytí a poskytuje mu nocleh. Tato osoba je pro vývoj jedince určující. Dětský mozek se od ní perfektně naučí jazyk a vše, co Primární autorita dělá, se bez posuzování zapisuje do mozku jako pravda.

Je úplně jedno, zda tato osoba je hodná, zlá, nervózní, poklidná, bohatá či chudá. Dětský mozek přijímá a překládá si její jednání, postoje a výroky jako absolutní pravdu. Když je Primární autorita poučená o síle programování dětského mozku, není těžké připravit pro život úžasného jedince. V opačném případě vypustí z hnízda člověka, který si celý život bude stěžovat na mnoho věcí a depresivní myšlenky mu budou denním průvodcem.

Rád bych zde poukázal na některé postoje, výroky a chování matek, které se negativně zapsaly do hlav mých klientů:

Potlačování spontánnosti a horlivosti

Situace Vzniklé Emoční rovnice
Neustálé tahání za ruku Co chci, nemohu dělatMatka mě omezuje
Být s mámou je nudné
Vyhrožování postihem Za má chtění může přijít trestJe lepší nechtít
Má chtění mohou být nebezpečná
Dávání najevo, že dítě otravuje Jsem na obtížRodičům by beze mě bylo lépe
Neměl jsem se narodit
Projevená stydlivost za dítě před jinými Máma se za mě stydíJsem divný
Ostatní jsou lepší než já
Omezování svobody Za své musím bojovatSvoboda není normální
Svoboda je nebezpečná

Zkuste si tyto Emoční rovnice nahrát do hlavy robota Emila a pozorujte, jak se bude chovat. Hezky jednu po druhé. Robot Emil je umělá inteligence, která má stejný mozek jako my lidé, akorát z drátů a čipů.

Emoční rovnice Jak se bude projevovat u Emila?
Co chci, nemohu dělat Na jednu stranu se bude bát dělat, co by moc chtěl a na druhou stranu budeme pozorovat rebelii a naschvál činění právě toho, co chce.
Matka mě omezuje Emil se bude snažit s matkou netrávit svůj čas. Skrývat se před ní. Nemluvit před ní pravdu. (V praxi mozek bez našeho vědomí zamění slovo matka za partnerku)
Být s mámou je nudné Emil bude trávit svůj čas s mámou (partnerkou) jen nezbytně dlouho. Vyslechne si to důležité a už poběží za svým.

Na příkladech vidíme, že každý emoční zápis se dá přeložit do lidského chování. Lidské chování připadá jedinci normální, a to proto, že veškeré Emoční rovnice jsou v hlavě uloženy s hodnotou ano. Máme tedy pocit, že naše jednání jsou tak správná. Je úplně jedno, že mohou působit destrukce, bolest, žal, nevěru, neshody atd. Mozek jeho majiteli vždy bude hlásit, že jedná správně a nenapadnutelně.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.