OHODNOŤTE ČLÁNEK:
16.2.2017

Všichni se občas dostáváme do situací, kdy nám chybí motivace. Máme pocit, že nás nic nebaví, že nic nemá cenu, že život se nikam neposouvá a že všechno, co jsme doposud udělali, bylo k ničemu a zbytečné. Nevím, jak vám, ale mě se tyto myšlenky občas honí hlavou.

Snažil jsem se proto vymyslet nějaký osobní motivační program, který by sedl na míru přímo mně a dokázal mi pomoci právě v době, kdy mě mozek zahlcuje nesmyslnými myšlenkami o ničem.

 

Pravidlo 1: měj pouze jeden hlavní cíl

Jsem člověkem, který má rád hodně věcí k činění a poněvadž se bojím nudy, je mi nejlépe, když mám nabitější program a k dispozici více cílů z různých oblastí pěkně vedle sebe. Můžete být tímto způsobem velmi efektivní, ale jsou zde i úskalí. Stávalo se mi, že mě myšlenky na cíle, co kdy a jak stihnu, tak zahltily, až jsem nevěděl, kam dřív skočit. Mozek mi nabízel tolik různých variant, jak nejlépe využít čas, až jsem ztratil motivaci dělat cokoliv a upadl do hlubokého spánku.

Proto jsem se rozhodl mít jeden hlavní cíl a na něm intenzívně pracovat. Pak mohu mít i další podružnější, ale vždy ten hlavní musí být denně splněn.

 

Pravidlo číslo 2: najdi si inspirátora

Nestačilo mi pouze mít svůj dobře promyšlený hlavní cíl. Zjistil jsem, že mi velmi pomáhá i pohled na někoho, kdo jej již extra úspěšně dosáhl. Obklopil jsem se proto zkušenostmi tohoto člověka, četl jsem jeho názory a sledoval jeho videa.

Mozek umí zemdlívat, ztrácet přehled a musí být trénován, aby neupadal do bažin nicnedělání a stěžování si. Samotný cíl se může ztrácet v dálce. Pohled na úspěšného v oblasti mého cíle mi dodává hodně sil a inspirace vstát ráno z postele.

 

Pravidlo číslo 3: rozhorli se

Mozek potřebuje potravu a horlivost je pro něj přímo jadernou energií. Napojte se od inspirátora a pak nabitou energii zvětšete do svého prostředí. Promítejte si v hlavě, jaké to bude, když se vám podaří dosáhnout svůj cíl. Snažte se přivést své horlení na maximum a po dobu jedné minuty jej udržet.

 

Pravidlo číslo 4: přemýšlej o svém cíli denně

Lidský mozek je kupodivu nastavený tak, že má tendenci přemýšlet nad tím, co nejde a hledat úlevy. Napište si svůj hlavní cíl na papír a pověste si jej na počítač nebo na lednici. Nemá cenu se pustit do realizace cíle ten samý den, kdy jste se pro něj rozhodli. Dejte si svůj termín začátku a k tomuto dni upřete svoji pozornost.

 

Pravidlo číslo 5: Najdi si podporovatele

Zůstávat se svým cílem sám nepřináší ty nejlepší výsledky. Povězte o svém cíli někomu a zavažte se před ním k jeho splnění. Pamatuji si, jak jsem se snažil přestat jíst v noci. Nedařilo se mi to několik let. Pak jsem ke svému cíli přizval přítelkyni a poprosil ji o podporu. Dnes už v noci nejím.

 

Pravidlo 6: začni z mála

Snad každý má tendenci svůj cíl začít plnit velkoryse. Nedělejte to. Brzy ochabnete. Začněte opravdu malými krůčky. Chcete začít chodit do posilovny? Začněte třeba 10 minutami cvičení. Nepřetěžujte se. Nedávejte si obrovské úkoly a netrestejte se za jejich neplnění. Tímto způsobem vám motivace rychle pohasne.

Začněte malými krůčky, 10 minut cvičení za týden. A pak si přidejte třeba minutu a pak další. Je mnohem lepší začínat pomaleji a vytrvat, než po měsíci intenzivní dřiny odpadnout.

Skoro tři roky jsem věděl, že bych měl napsat knihu, přitom jsem nebyl s to začít psát. Když jsem si celou porci psaní rozdělil do malých kapitol a rozhodl se psát každý den jednu hodinu, daří se mi plnit úkoly a posunovat se k cíli.

 

Pravidlo 7: zaměňuj negativní myšlenky pozitivními

Uvědomte si, že mozek je jenom stroj. Generuje různé myšlenky a my mu nemůžeme všechno hned uvěřit. Pokud si dáte svůj cíl a rozhodnete se k němu dojít, zjistíte, že častokrát vám mozek nebude pomáhat, ale bude vás od něj zrazovat. Máte-li jít cvičit, najednou vám jdou myšlenky o jídle, televizi a dalších nicotnostech, které se v daný moment zdají extrémně důležité.

Vytvořil jsem si v hlavě speciální oblast, kterou nazývám žumpa. Tam všechny rušící myšlenky okamžitě směřuji a zakázal jsem si nad nimi přemýšlet, ať mají příznak jakkoliv důležitý.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.