OHODNOŤTE ČLÁNEK:
14.8.2019

Hlídejte si platební karty

Co dříve bylo luxusem, je dnes nabízeno na benzínových pumpách. Jsou banky, jejichž zástupci vám kreditní kartu doslova vnucují. Jistě k tomu oni i jejich banka musí mít nějaké důvody.

Okopírují si vaše doklady, ale výši vašeho příjmu ověřit nechtějí. Tu si klidně můžete vymyslet a podle ní pak získat výši úvěru.

Co vám ale již žádný prodejce při tomto namlouvání neřekne je výše úroku, který budete muset platit z půjčených peněz. Každá kreditní karta je skvělý sluha, ale zlý pán. Aniž si to uvědomujete, stáváte se pro vydavatele své karty velmi slušným vemínkem. Vpustili jste banku do vaší domácnosti, a ta z vás bude chtít něco mít. Jinak by vám přece tu skvělou kartu nenabízela!

Pokud utrácíte ve správných proporcích a platíte včas, je služba karty úžasná. To ale většina lidí nedokáže a utrácí více. Dávejte si proto pozor, kolik s kartou zaplatíte, a když vám pak přijde vyúčtování, abyste si nemuseli trhat vlasy na hlavě.

 

Neprodejte se bankám

Aniž bychom si to uvědomili, dlužíme přes 1 bilión korun! Tolik jsme si napůjčovali od bank, abychom mohli žít podle svých představ. Mnoho lidí si ale při lehce dostupných úvěrech nestihlo uvědomit, že jednou nebudou schopni svým závazkům dostát a přijdou na mizinu. Postupně, jak rostou ceny energií, DPH i samotných úroků, bude výše jejich splátek také vyšší. Oni ale nestihnou pokrývat svými příjmy rostoucí náklady. Do toho jeden může onemocnět, přijít o práci a kdo ví, co všechno se ještě může stát.

Proto nenaleťte lákavým nabídkám finančních drog na ulici. Nenechte se šálit milostným mámením bank a půjčovacích společností a vězte, že za jejich úsměvem není zpříjemnit vám život, ale vydělat. Každý úvěr, který si berete, pečlivě zvažte, udělejte si propočet na několik let dopředu a zvažujte i případná rizika nemocí a smrti.

 

Mějte doma odhalené karty

Nic prosím doma před svým partnerem neskrývejte! Doporučuji partnerům, aby si vedli domácí rozpočet a sledovali si všechny své útraty, ať už na papíře, či v nějakém domácím finančním programu. (Stačí do vyhledávače napsat „domácí finance“ nebo „domácí účetnictví“.) U nás doma používáme program Buxfer. Je sice anglicky, ale funguje i přes iphone.

Finanční břemeno může být pěkně těžké. Když se ale s partnerem můžete poradit a sdílet s ním své zájmy, jistě najdete nějakou únosnou cestu k řešení a k přivydělání si.

 

Budujte si rezervy

Statistika říká, že minimálně polovina Čechů by do tří měsíců zemřela hlady, pokud by přišla o práci. Z toho plyne, že většina z nás žije z ruky do úst. Stačí pak nějaká nepředvídaná událost a životní pohoda může být tatam. Do tohoto stavu to nesmíte nechat dojít. Přizpůsobte své útraty i příjmy tak, abyste byli schopni dlouhodobě vytvářet rezervní fondy.

Nepodlehněte své hlavě, která vám bude říkat kde co. Mozek je nespolehlivý rádce. Neříkejte si, že vám se to určitě nestane, že z toho nějak vybruslíte. Pokud pro své fondy nebudete nic dělat, skončíte v důchodu s prázdnou kapsou zcela závislí na státu. A kdo ví, zda on bude mít dost na naše potřeby…?

 

V nejhorším komunikujte

Může se vám stát, že se něco nevyvede, jeden přijde o práci či onemocní a najednou se vaše finanční situace může rázem otočit o 180 stupňů. Pokud se vám to přihodí a budete pokulhávat se splatností svých závazků, nikdy ze sebe nedělejte mrtvého brouka. Zajděte do své banky osobně a domluvte si pozdržení splatnosti či jinou formu splácení.

V bance taky dělají jenom lidi a určitě vám vyjdou vstříc. Pokud dlužník nekomunikuje, vystavuje se exekučnímu řízení a zapsání do registru dlužníků. Tak může nakonec přijít i o svůj hezký nový byt!

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.