Část 2. Jak si najít tu nejlepší práci

Časové vymezení hledání práce

Vymezte si, jak dlouho se chcete věnovat hledání nové a vhodné práce – např. do dvou měsíců si najdu práci. Vymezení času je velmi důležité. Váš mozek vám nebude denně opakovat – měl bys mít práci, kdy najdu novou práci, najdu vůbec práci… Takto budete naprosto jasně vědět, jaký časový prostor máte pro to, abyste mohli sepsat životopis, oslovit v dostatečném počtu potencionální zaměstnavatele, pracovat sám na sobě, doplnit si kurz aj. Termín si zaškrtněte v kalendáři.

Nezapomeňte, že čas, který si dáte pro aktivní hledání práce, může být ovlivněn i potřebou opět rychle vydělávat peníze. Tím se pak krátí váš časový prostor na hledání vhodné a správné práce pro vás. Z tohoto důvodu doporučuji, vytvořte si finanční rezervu, např. na 3 nebo 6 měsíců, a pak budete vědět, že po tuto dobu si můžete dovolit hledat novou a pro vás lepší práci a přitom neohrozíte finanční potřeby rodiny.

Jak často a koho oslovovat při hledání nové práce

Zcela jistě je super říci si: „Chci dělat pro tuto společnost a tuto práci.“ a pak kontaktovat TU společnost – zatelefonovat, zaslat životopis, jít se představit na personální oddělení, sledovat www.stránky s nabídkou práce a pravidelně firmu kontaktovat.

Pokud nemáte vybranou nějakou konkrétní společnost/firmu, je dobré denně usednout k nabídkám práce od zaměstnavatelů, agentur a jiných zdrojů a denně reagovat na cca 5 inzerátů, to je za týden 25 oslovených firem, za 2 týdny 50 a za měsíc 100. Takže vaše možnost najít vhodné zaměstnání stoupá s počtem oslovených firem. Zároveň je toto počet, který vás neunaví a neuvede v možnost zasílat všem obsahově stejný motivační dopis. Motivační dopis je důležitý, je to to, co si vaši potencionální zaměstnavatelé o vás přečtou jako první informaci, je to to, co o vás říká jsem takový a chci toto. Je to vaše první vizitka u nového zaměstnavatele.

Jak zapůsobit na přijímacím pohovoru

Na toto téma je spousta dostupných informací na stránkách různých odborníků, pracovních agentur aj. Já vám povím jedno: Je fajn být vhodně oblečený, upravený a zjistit si dostupné informace o firmě a pozici, na kterou se hlásíte. Je důležité znát, v čem jste přínosem pro tuto firmu a co je třeba si případně nově osvojit, jaké informace či dovednosti doplnit nebo se naučit a v čem získat praxi a zkušenosti. Dále je dobré vědět, kdy a kde můžete potřebné znalosti získat. Určitě je nezbytné mít pro tuto práci nadšení a chuť ji dělat!! Bez tohoto tam ani nechoďte, výsledek bude úplně stejný.

Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ - I já jsem měla hromadu toho co jsem nechtěla a jen málo toho, po čem jsem toužila a co jsem chtěla. Tak jsem se vydala úplně jinou cestou – cestou změny ve svém mozku, cestou změny svých negativních Emočních rovnic, a nyní od života dostávám přesně to co chci. A právě tento úžasný životní proces – to, aby se vám dařilo, aby jste byli šťastni a měli naplněný život, vám chci předat.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Ukážu vám, co se nám během dětství zapisovalo do hlavy a jak nás zápisy ovlivňují později v životě. Při výběru práce, partnera, ve financích i zdraví.